سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

باور ثروت

باور  ثروت
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/03/31 6 نظر

قرار است برای‌تان در مورد قانون جذب صحبت کنم و بگویم برای فعال کردن این قانون باید چه کارهایی انجام دهید. بسیاری از ما چیزهایی را که دوست نداریم به خود جذب می‌کنیم. یکی از آن چیزهایی که به هیچ‌وجه دوست نداریم بی‌پولی است. پس اجازه دهید به کمک هم جلوی آن را بگیریم.

8 باوری که باید در مورد پول داشته باشید

8 باوری که باید در مورد پول داشته باشید
 

قرار است برای‌تان در مورد قانون جذب صحبت کنم و بگویم برای فعال کردن این قانون باید چه کارهایی انجام دهید. بسیاری از ما چیزهایی را که دوست نداریم به خود جذب می‌کنیم. یکی از آن چیزهایی که به هیچ‌وجه دوست نداریم بی‌پولی است. پس اجازه دهید به کمک هم جلوی آن را بگیریم.

چرا شما ثروتمند نیستید؟

«آدم‌های کمی هستند که استطاعت فقیر بودن را دارند.» جرج برنارد شاو

به‌وضوح، ثروت و کامیابی مربوط به تمام ابعاد زندگی شما از جمله روابط، سلامت و شغل شما می‌شود. اما در حال حاضر بگذارید تمرکز را روی پول بگذاریم.

چند سال پیش من کلاسی را در مورد کامیابی اقتصادی تدریس می‌کردم. برای داشتن یک جمع‌بندی برای این کلاس با تعدادی از افرادی که برای من تجسم کامیابی و موفقیت مالی بودند مصاحبه کردم. همه‌ی آنها میلیاردر نبودند اما همه‌ی آنها در کنار پول کافی، روابط گسترده و سالمی داشتند. همه‌ی آن‌ها بر چند اصل پایبند بودند که یکی آنها این بود: «منشأ کامیابی باور است.»


دانلود مقاله مرتبط : علم ثروتمندی 
دانلود مقاله مرتبط : ثروت

باورهای فرهنگی شما راجع به پول، به احتمال زیاد از باورهای‌تان در مورد سایر ابعاد زندگی منفی‌تر و کوته‌بینانه‌تر است.

مسئله‌ی پول دقیقا به اندازه‌ی سلامت و روابط اجتماعی شما مهم و حیاتی است. زیگ زیگلار می‌گوید «پول مهم‌ترین مسئله‌ی زندگی نیست، اما به همان اندازه‌ای که به داشتن اکسیژن نیاز داریم به پول داشتن هم نیاز داریم.» ولی در جامعه‌ی ما یک فرهنگ عشق یا نفرت در رابطه با پول وجود دارد.

تصور کنید وارد یک انجمن حمایتی شده‌اید که وقتی نوبت‌تان می‌شود به گروهی از آدم‌هایی که نمی‌شناسید اعلام می‌کنید: «من با خودم قرار گذاشته‌ام تا جایی که می‌توانم خودم را وقف سلامتی‌ام کنم». احتمالا آنها بسیار برای شما احترام قائل خواهند شد و حتی ممکن است بایستند و برای شما دست بزنند. حال تصور کنید وارد همان جمع شده‌اید و میخواهید اعلام کنید: «من با خودم قرار گذاشته‌ام خودم را وقف پول درآوردن کنم!» فکر می‌کنید دیگران چه فکری در مورد شما خواهند کرد؟ «وای این بابا چقدر پولکی و حریصه!» یا «من چقدر فکر می‌کردم این آدم معنویه ولی مثل اینکه نه!»

 


دانلود  ویدیو رایگان مرتبط : چگونه با قانون جذب ثروتمند شویم؟


همانطور که بسیاری از ما به‌صورت ناخودآگاه باورهایی فرهنگی راجع به زیبایی، عدالت و موفقیت وارد جامعه کرده‌ایم، کهن‌الگوها و افسانه‌هایی را هم که در مورد پول وجود دارد، باور کرده‌ایم. به این جمله‌ها نگاهی بیاندازید و ببینید کدام‌یک از نظر شما درست می‌آید:

1. برای پول درآوردن باید سرمایه داشت.

2. پولدارها پولدارتر و فقرا فقیرتر می‌شوند.

3. پول چرک کف دست است.

4. اگر بخواهم پول زیادی دربیاورم نمی‌توانم زندگی متعادلی داشته باشم.

5. موفقیت مالی من به بازار شغلی و وضعیت اقتصادی بستگی دارد.

6. برای پولدار شدن باید ریسک‌های بزرگی کرد.

7. پول مقیاس اندازه‌گیری ارزشمندیِ زندگی و موفقیت من است.

8. زندگی سخت است.

9. بیشتر آدم‌های پولدار مثل اسکروچ، افراد خسیس، خودخواه و پول‌پرستی هستند

10. این دنیا هرکی‌هرکی و پرهرج‌ومرج است و فقط باید مراقب کلاه‌مان باشیم که باد نبرَد.

11. در حین بالا رفتن از نردبان موفقیت گاهی باید با پایین انداختن دیگران برای خود جا باز کرد.

12. برای اینکه پول زیادی در بیاوری باید حتما در شغل‌های خاصی مشغول به کار باشی.

13. تنها تعداد اندکی از آدم‌ها آن هم از بین خواننده‌ها، هنرمندها، نویسنده‌ها و غیره هستند که به اوج موفقیت می‌رسند.

حال اجازه دهید به شما بگویم افراد پولداری که چند سال پیش با آن‌ها مصاحبه کردم چه اعتقاداتی راجع به پول داشته‌اند. همانطور که گفتم همه‌ی آن‌ها میلیاردر نبودند، اما قابلیت این را داشتند که هر زمان هرچه را اراده می‌کردند به‌دست بیاورند. اینها چیزهایی بود که آنها در مورد پول و ثروت می‌گفتند:

1. دنیا پر از رونق و فراوانی است.

2. دنیا دوست دارد که من کامیاب شوم.

3. هر کامیابی‌ای به دنبال ایمان و اعتقاد می‌آید.

4. پول یک چیز انتزاعی است.

5. پول انرژی است و فقط زمانی به سمت شما می‌آید که آن را احساس کنید.

6. پول هیچ خِردی با خود به همراه نمی‌آورد.

7. پول به فرمان‌هایی که به او می‌دهم گوش می‌دهد.

8. پول احتیاج به توجه دارد.

جوانه پول


مقاله مرتبط : رازهای-ثروتمند-شدن


 

می‌بینید که آنها در مورد وضعیت اقتصادی یا اینکه بعضی حرفه‌ها پول‌زایی بیشتری دارند یا اینکه پول، معیارِ ارزش زندگی‌شان است هیچ چیزی نگفتند. چیزی در مورد اینکه باید رقبا را از عرصه خارج کنند و یا اینکه باید خانواده و دوستان‌شان را برای پولدار شدند قربانی کنند، به زبان نیاوردند. و همینطور باور نداشتند که پول خودش ذهن و قدرتی ذاتی دارد!

کدامیک از این هشت باوری که افراد پولدار داشتند به نظر شما بدون هیچ شک و شبهه‌ای درست می‌آمد؟

متأسفانه نمی‌توانیم صرفاً با حفظ کردن این لیست باورهای‌مان، عادت‌های‌مان و رفتارمان را نسبت به پول تغییر دهیم. برای تغییر این باورهای بنیادی باید تلاش و تمرکز زیادی به خرج دهیم.

در کلاس‌های (برنامه‌نویسی عصبی-زبانی) NLP، چهار پیش‌نیاز اساسی برای تغییر را آموزش می‌دهند:

  1. از هیجانات و باورهای منفی دوری کنید و باورهای مثبت را وارد زندگی‌تان کنید.
  2. برای آینده‌تان برنامه و اهداف جامعی تنظیم کنید.
  3. اقدام کنید.
  4. برای اینکه ناخودآگاه‌تان به کار ادامه دهد، روی نتیجه‌ی مطلوب‌تان تمرکز کنید و موانع را یکی‌یکی از بین ببرید.

این چهار قدم باید در همان بازه‌ی زمانی خاص برداشته شوند. بهتر است در حالی که آمادگی لازم را ندارید و ضمیر ناخودآگاه‌تان با شما راه نمی‌آید قدم‌های بزرگ برندارید، که در این‌صورت تبدیل به یک سربالایی خواهد شد که شما را به جایی نمی‌برد و صرفاً انرژی‌تان را می‌گیرد. پس اولین قدم ضروری دور کردن احساسات و باورهای منفی است. بدانید که هیچ آرزو و هدفی بدون عمل کردن معنایی ندارد. وقتی یک‌جا می‌نشینید و عمل نمی‌کنید، ناخودآگاهِ شما نتیجه می‌گیرد که در راه دستیابی به این هدف زیاد هم جدی نیستید و در نتیجه به شما اجازه‌ی صرف انرژی لازم را نمی‌دهد، توجهش را به سمت دیگری متمایل می‌کند و دیگر دنبال فرصت‌ها و ایده‌های نو برای کمک به هدف شما نمی‌گردد.

اما اگر در مورد هدف‌تان جدی باشید و رویکردی قدم‌به‌قدم برای رسیدن به آن داشته باشید، می‌توانید روابط و باورهایی که در رابطه با پول دارید تغییر دهید. پول در زندگی همه چیز نیست، اما همان‌طور که دیوید ثورو شاعر آمریکایی می‌گوید:

«ثروت، قابلیت تجربه‌ی کاملِ زندگی را می‌دهد.»

مطالب مرتبط

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

کتاب صوتی راز ثروت

کتاب صوتی راز ثروت

اگر فیلم راز  را دیده باشید، در ابتدای فیلم، خانم راندا برن به نسخه قدیمی کتابی اشاره می‌کند که رازی را به او فهماند و این راز زندگی‌ مالی‌اش را به کلی تغییر داد.

کتاب صوتی قانون جذب ثروت

کتاب صوتی قانون جذب ثروت

این کتاب به ما میگوید،مهمترین عاملی که نمی توانیم پول درآوریم,عدم درک این است که هر ذره در جهان هستی، شامل هم خواسته و هم ناخواسته است 

کتاب صوتی نگران نباشید،پول درآورید

کتاب صوتی نگران نباشید،پول درآورید

در این کتاب کاملا استثنایی، ریچارد کارلسون 100 کلید ثروتمند شدن را به شما می‌آموزد. با تمرکز کاملا ویژه بر روی کـسب درآمد بیشتر و ثروتمند شدن، راه‌های عملی را ارائه می‌دهد.

کتاب الکترونیکی تو ثروتمند زاده شده ای-باب پراکتور

کتاب الکترونیکی تو ثروتمند زاده شده ای-باب پراکتور

بدون شک باب پراکتور استاد کنترل ذهن و برنامه‌ریزی ضمیر ناخودآگاه است. باب پراکتور از کاری که در آن مهارت زیادی دارد، یعنی برنامه‌ریزی ضمیر ناخودآگاه، در کتاب "تو ثروتمند زاده شده ای" استفاده کرده است و نشان داده است برای دستیابی به ثروت باید ابتدا ذهنیت ثروت را در خود ایجاد کنیم

نظرات

رضا صفری
۱۳۹۷/۰۲/۱۴۰۰
پاسخبا سلام و خداقوت ببخشید من خیلی سعی میکنم باورهایم رو عوض کنم ولی....
محمد پیام سلطانی
۱۳۹۶/۰۴/۰۳۰۰
پاسخسلام استاد
ما سه برادر هستم دو سال پیش 360میلیون دادیم یک ماشین سنگین و با ماهی سه میلیون قسط که متاسفانه در طول این دو سال فقط تونستیم یک درامد بخور نمیر داشته باشیم و کار اصلا نیست و خرج هم بالا است حالا قیمت ماشین حدود دویست میلیون شده با کلی افت قیمت و ضرر موندیم چکار کنیم ماشین را بفروشیم کار دیگری بلد نیستیم حدود چند هکتار زمین هم داریم که جهت ساخت کارگاه تولیدی و طرح های صنعتی مناسب است لطفا راهنمایی کنید متشکرم
مهدی جهانگیری
۱۳۹۶/۰۴/۰۳۰۰
پاسخعالی بود
حمیده عسکری
۱۳۹۶/۰۴/۰۱۰۰
پاسخسلام استاد گرامی
چه مقاله ای بسیار جالبی بود متشکرم ، جواب خیلی از سوالات خود را گرفتم و از شما در سمینار مشکلاتم رو پرسیده بودم، خداوند چقدر قشنگ مرا به این قسمت هدایت کرد تا جواب سوالم را بگیرم، اصلا هر قسمت از سایت شما را که سرچ می کنم قسمتی از جواب خود را میگیرم و گاهی همه اش را . منتظر زیادی هستم برای تهیه فایل قرانی از جانب شما، چرا که فهم در قران خیلی وقتم را تا الان گرفته و دوست دارم راهنمایی چون شما داشته باشم که با قدمهای بزرگتری گام بردام. همیشه منتظر فایلهای خوب شما هستم تا بهره های زیادی از آن بگیرم. همه فایلها و مقالات و هر آنچه در این سایت است آموزنده و عالی هستید واقعا تلاشتون بی نظیر است و خدا قوت دارد. من همیشه پیرو راه شما هستم و از اینکه راهنمای خوب و عالی و والا چون شما دارم بر خود می بالم. هر فایلی دیگر در هر جایی این گیرایی را که در این سایت می بینم برایم ندارد و بدتر مرا از همه چیز زده می کند، حتی در قسمتهایی که از سخنان خود شما استفاده کرده و عین آن را هم می گویند برایم جذاب نیست چون ریشه آن یعنی سایت شما و گفته های شما را می بینم و این برایم جذاب است و به دلم می نشیند، بهترها را از الله یکتا برای شما همیشه خواهانم.
سرآغاز گفتار نام خداست
که رحمتگر و مهربان خلق راست
بدانید ملــک زمین و آسمــــــــان همه هست ز آنِ خدای جهـــــان
به هر حال هستید ، یکتا خـــــدا بود مطلع از امــــــــــور شمـــــــا
زمانی که مردم از این تیره خــاک بیایند سوی خــــداونـــد پـــــــاک
همی سازد آگاهشان کردگــــــار که در دارِ فانی چه کردند کــــــار
خدا هست آگاه بر هر چه هست به هر چیز از دانش افکنده دست
علی رحمانی
۱۳۹۶/۰۳/۳۱۰۰
پاسخسلام من مثل همه میخوام ثروتمند باشم من خیلی وقته دارم رو خودم کار میکنم و جواب هم داده ولی کم لطفا راهنماییم کنید که چگونه باوری قوی برای خودم بسازم یعنی با تکرار کلمه ثروتمند میشو م وتکرار کلمات امید بخش جواب میدهدبا تشکر روز به روزهمه پراز ثروت
حمیدرضا کمالی
۱۳۹۶/۰۳/۳۱۰۰
پاسخخیلی عالیه
کسانی که واقعا قصد بهتر زندگی کردن را دارند به خوبی میتونند از این
این مطالب استفاده کنند و انگیزه لازم را بدست بیاورند
از زحمات شما استاد گرامی سپاسگزارم

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 22

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

محصولات مرتبط

مطالب مرتبط

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید