سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

افزایش درآمد و کسب ثروت نتیجه بخش

افزایش درآمد و کسب ثروت نتیجه بخش
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/04/01 6 نظر

همه‌ی زندگی پول نیست، اما اهمیت پول چیزی شبیه اکسیژن است

افزایش درآمد با 8 راهکاری که جیب‌تان را پر پول می‌کند

 

 

افزایش درآمد
 

زیگ زیگلار (Zig Ziglar)، نویسنده‌ و فروشنده‌ی حرفه‌ای آمریکایی معتقد است: «همه‌ی زندگی پول نیست، اما اهمیت پول چیزی شبیه اکسیژن است.» وقتی بحث پول و افزایش درآمد می‌شود، بیشتر افراد شروع به شعار دادن می‌کنند و پای معنویت را به میان می‌کشند، البته معنویت جای خود را دارد ولی نباید موضوعات را در هم آمیخت. پس این نوشته را بخوانید تا ببینید که چگونه می‌توانید به راحتی افزایش درآمد داشته باشید.


دانلود  ویدیو رایگان مرتبط : چگونه با قانون جذب ثروتمند شویم؟


 

پول خوشبختی نمی‌آورد ولی بی‌پولی هزار و یک مشکل ایجاد می‌کند. وقتی پول کافی برای گذران زندگی نداریم، قبض آب و برق و… از یک سو، اجاره خانه از سوی دیگر و هزار و یک خرج دیگر کمرمان را خم می‌کند… بله پول و درآمد بخش مهمی از زندگی است. باید شعار دادن را کنار بگذاریم. خیلی‌ها معتقدند پول ریشه‌ی فساد است، ثروتمندان حریص هستند، پول خوشبختی نمی‌آورد و…. همه‌ی اینها جملاتی کلیشه‌ای و تکراری هستند که با مثال‌های متعددی نقض می‌شوند. در دنیا ثروتمندان زیادی وجود دارند که با توانایی مالی خود منجر به شکوفایی استعدادها، درمان بیماری‌ها و ایجاد امکانات برای هم‌نوعان خود شده‌اند. پس پول فی‌نفسه چیز بدی نیست، بلکه رویکرد و شیوه‌ی به کار‌گیری آن، این حواشی و چهره‌ی منفی را برایش ایجاد کرده است. افزایش درآمد و ثروتمند شدن نیازمند زحمت، تلاش و فکر است. فرایند ارزشمندی که به رشد و شکوفایی استعدادهای شما در زندگی کمک می‌کند. همه‌ی ما در هر شبانه‌روز، 24 ساعت در اختیار داریم پس چگونه بعضی از افراد ثروتمند می‌شوند و روز به روز افزایش درآمد چشم‌گیرتری پیدا می‌کنند؟ تفاوت‌ها در رویکرد و نوع نگاه افراد است. در ادامه روش‌هایی برای افزایش درآمد مطرح شده است.


مقاله مرتبط : رازهای-ثروتمند-شدن 

دانلود مقاله مرتبط : علم ثروتمندی 

 مقاله مرتبط : ثروت


 

1. کارهایی را که دوست ندارید، ترک کنید

 

ترک کارهایی که دوست نداریم ، راهی برای افزایش درآمد

اگر شغل و کار شما درآمد چندانی ندارد و متناسب با آرزوها و سبک زندگی دلخواه شما نیست، آن را ترک کنید. چه چیزی شما را مجبور می‌کند کاری را انجام بدهید که برای‌تان عذاب‌آور است؟ درست است که وضعیتِ بازارِ کار چنگی به دل نمی‌زند، اما قبول کنید تلاش و آرمان در کنار هم نتیجه‌ای شگفت‌انگیز دارند. اگر به کاری که دوست دارید مشغول شوید، درآمد و موفقیت بیشتری پیدا خواهید کرد.


مقاله مرتبط :علم ثروت

2. ارزش شما به پول‌تان نیست

مسائل مالی ربطی به ارزش‌های شما ندارد. هرگز نگذارید تعداد صفرهای موجودیِ حساب بانکی‌تان دلیل شخصیت و احترام شما باشد. افزایش درآمد و ثروت، معرف و نشانه‌ی ارزش‌های شخصیتی و روحی شما نیست. در زندگی خود را به ارزش‌های محکم و مهم گره بزنید. اگر جیب‌تان خالی است، می‌تواند به دلیل شرایط یا کم‌کاری خودتان باشد، اما با کمی تلاش و پشتکار می‌توانید شرایط را بهتر کنید. در هر وضعیت اقتصادی که باشید، تنها سبک زندگی شماست که به زندگی‌تان شکل می‌دهد و این مسئله به هیچ عنوان ربطی به جیب شما ندارد.

3. فعالیت‌های درآمدزا را در اولویت قرار بدهید

وقتی که برنامه هفتگی‌تان را می‌چینید، فعالیت‌های درآمدزا و سودمند را در اولویت قرار بدهید. طبق قانون پاره‌تو، 80 درصد رخدادها از 20 درصد اتفاقات به وجود می‌آیند. به زبان ساده‌تر 80 درصد درآمد شما از 20 درصد فعالیت‌هایتان به دست می‌آید. به این 20 درصد فکر کنید. کدام فعالیت‌های اقتصادی برای شما بیشترین درآمد را تولید می‌کند؟ اگر در مسیر کاری خوبی قرار گرفته‌اید، نگذارید چیزی در افزایش درآمدتان اختلال ایجاد کند.


مقاله مرتبط : کار افرین

4. ارزش وقت را بدانید

وقت طلاست و ارزشش خیلی بیشتر از پول است. شاید بشود پولِ ازدست‌رفته را دوباره به گاوصندوق بازگرداند، اما زمان از دست رفته هیچ‌گاه باز نمی‌گردد. ارزش وقت را دست‌کم نگیرید. صبح‌ها زودتر از خواب برخیزید، زمان‌بندی دقیقی برای کارهایتان داشته باشید. وقتی برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید چند گام از سایرین جلوتر هستید و کارهای بیشتری در طول شبانه‌روز انجام خواهید داد. کارها را از امروز به فردا نیندازید، نگویید فردا شروع می‌کنم، هنوز وقت هست و… . به خصوص در بازار رقابتی امروز فقط اگر زود بجنبید برنده خواهید بود.


مقاله مرتبط : کار افرین

5. نه گفتن را تمرین کنید

 

 

نه گفتن راهی برای افزایش درآمد

استیو جابز می‌گوید: «رمز موفقیت شرکت اپل در توانایی نه گفتن ما به موارد غیرضروری بوده است.» هنر نه گفتن را تمرین کنید. اگر می‌بینید زیاد کردن مسئولیت‌هایتان نقشی در افزایش درآمد شما ندارد، آنها را نپذیرید. روی کاری که برای‌تان افزایش درآمد به همراه دارد، سرمایه‌گذاری کنید. به موقع نه بگویید و وقت خود را تلف نکنید.

 

6. با ثروتمندان معاشرت کنید

رفتار ما شبیه افرادی می‌شود که با آنها معاشرت می‌کنیم. اگر با ثروتمندان بگردید، نظام فکری آنها را بهتر درک خواهید کرد. نوع نگرش آنها را یاد می‌گیرید و فرصت‌های بهتر و بیشتری برای افزایش درآمد و کار پیدا خواهید کرد. با ثروتمندان رفت و آمد کنید، نشست و برخاست داشته باشید و سعی کنید قلق‌های آنها را برای افزایش درآمد و تولید پول و ثروت یاد بگیرید.


مقاله مرتبط : چگونه پولدار شویم؟


7. بهانه‌گیری و دلیل‌تراشی را کنار بگذارید

به جای بهانه آوردن برای درآمد اندک‌تان و دلیل تراشی‌هایی که زمین و زمان را برای بی‌پولی شما مقصر نشان می‌دهند، فقط عمل کنید. انرژی شما با منفی‌بافی و بهانه آوردن تحلیل می‌رود. تمرکز و نیروی خود را برای رسیدن به اهداف‌تان بگذارید، عزم‌تان را جزم کنید و با تلاش پیش بروید.

 

8. نگاه‌تان را عوض کنید

قبول است که وضعیت اقتصادی خراب است و هزار و یک مشکل دیگر وجود دارد. اما سعی کنید نگاه‌تان را تغییر بدهید. فکر نکنید قربانی هستید. اگر بخواهید می‌توانید رهبری وضع و حال خود را به دست بگیرید. به گذشته‌ و اشتباهات قبلی‌تان فکر نکنید. آن‌قدر نوک پیکان تقصیرها را به سمت رئیس و این و آن نگیرید. کمی مهربان‌تر به دنیا نگاه کنید. لحظه‌ای که مسئولیت‌های زندگی‌تان را تمام و کمال به دست خود می‌گیرید، همان لحظه‌ای است که موفقیت را آغاز می‌کنید.


مقاله مرتبط : چگونه ثروتمند شویم؟

اختلاف میان درآمد اندک و افزایش درآمد، در عمل کردن است. مرد عمل باشید. به ثروتمند شدن فکر کنید، به افزایش درآمد بیندیشید و تلاش کنید. انرژی‌های منفی را از خود دور کنید. قطعا راهی برای پیشرفت وجود دارد. فقط باید آن را پیدا کنید. تصمیم بگیرید. برای افزایش درآمد کمی پشتکار و سختی بیشتر نیاز است. اما نتیجه‌ی آن قطعا شیرین و خواستنی خواهد بود. در هر سطح سواد و مهارتی که باشید، راهی پیش روی شما هست. به مهارت‌ها و توانایی‌هایتان فکر کنید و اگر لازم است آنها را تقویت کنید. با تلاش و در محیط فعالیت و کار قرار گرفتن، فرصت‌های بیشتری برای شما به‌وجود خواهد آمد. تنبلی و ترس را کنار بگذارید. در بیشتر موارد ترس از شروع کار مانع اصلی موفقیت است.

برای‌تان افزایش درآمد و سفره‌های پربرکت آرزومندیم.

مطالب مرتبط

نظرات

امیرعلی زمانی فرد
۱۳۹۶/۰۴/۰۳۰۰
پاسخسلام استاد
باتشکر از این مطلبتون که آماده کرده بودید
اولا یک خواهش
یکسری از سوالات و ابهامات دوستان رو شخصا جوابگو باشید تا هم قوت قلبی برای دوستان باشید و هم ملموستر به نظر برسید.
نکته بعدی اینکه کاملا با گفته شما درمورد قانون تکامل موافقم و اینکه یک شبه ره صدساله رو نمیشه رفت و حتما باید مراحل به ترتیب و پله پله طی بشه ، چون خودم بخاطر همین اشتباهات چندین بار در کسب و کارم شکست خوردم.
اما یک سوال برام پیش اومده
سرگذشت آقای بابک بختیاری رو میخوندم همون کارآفرینی که بستنی آیس پک رو تو ایران راه اندازی کردند ایشون با سیصد میلیون بدهی یک ایده به ذهنشون رسیده که بعد از گذشت شش ماه به 5 میلیارد تومان سود دست یافتند و 120 شعبه در ایران راه اندازی کردند.
بنظر شما ایشون هم سیر تکاملی در کسب و کارشون طی کردند؟؟؟ یا این مقوله یک استثناء در این حیطه بوده ؟ ممنون میشم اگه توضیحی بدید.
موضوع بعدی اینکه من تیرماه سال گذشته یک مغازه لوازم بهداشتی ساختمانی راه اندازی کردم
در ماه اول فروشم 300/000 تومان بود
درماه دوم 760/000 تومان
درماه سوم 2/800/000 تومان
درماه چهارم 3/200/000 تومان
درماه پنجم 10/500/000 تومان
درماه ششم 13/000/000 تومان
درماه هفتم 15/000/000 تومان
دربهمن ماه که همه میگفتند بازار خوابیده و متاسفانه روی ذهن من هم تاثیر منفی گذاشت 8/800/000 تومان
در اسفند ماه 35/000/000 تومان
باز در ماه گذشته یعنی فروردین ماه که به گفته کسبه اغلب مردم خرید نمیکنند مبلغ فروشم 20/000/000 تومان بوده
و الان در اردیبهشت ماه تا الان که ششم اردیبهشت هستیم مبلغ فروشم 22/000/000 تومان هست .
یکی از مهمترین اهداف امسالم رسیدن به فروش ماهیانه 100/000/000 تومانه میخواستم ببینم آیا بنظر شما و دوستان من در راه طی کردن سیر تکاملی هستم یا ماهی 100 میلیون تومان هنوز زوده برام؟؟
این در حالیه که فروش ماهی 100 میلیون تومان اصلا برام عدد بزرگی نیست و برام خیلی ملموسه یعنی برای خودم کوچیکش کردم و گفتم که اگه روزانه 3 میلیون تومان فروش داشته باشم ماهانه به این عدد میرسم.
اگه شما و دوستان لطف کنید و برای طی کردن این تکامل کمکم کنید ممنون میشم
حق نگهدارتون
سجاد پهلوان پور
۱۳۹۶/۰۴/۰۳۰۰
پاسخسلام استادگرامی وباتشکراز زحمات دلسوزانه وآگاهانه شما برای ترویج ایمان و خودباوری خواسته ها و ضمیر ناخوداگاه
لازم می دانم اینجابه این مطلب اشاره کنم که اگرمن قبل ازاین باقانون تکامل آشنامی شدم وبااین آگاهی که الان ازشماگرفتم راداشتم سرم کلاه نمی رفت ومن خودم دریکی ازاین شرکتهای هرمی چندسال پیش شرکت کردم وهیچ که خودم خیلی متضررشدم باعث شدم افرادزیادی نیز ضررکنند.چون افرادزیادی راجذب کردم وحالا بعدازچندسال تازه دارم می فهمم که اشتباه کارم ازکجاست .البته شایداین برداشت درست نباشه اما اگرماازاین جلسات هیچ چیزیادنگیریم حداقل به اشتباه کارهایمان پی می بریم نه اینکه بعدازچندسال وسپری شدن عمرزیادتازه بفهمیم که چکارکردیم
باتشکر دوباره بسیارسپاسگزارم
شیوا حسینی
۱۳۹۶/۰۴/۰۳۰۰
پاسخبا عرض سلام شیوا هستم از کشور لوکزامبورگ..می‌خواستم یه مشاوره داشته باشم برای خلق پول اگه بشه اینجا در محل زندگیم یا شاید در ایران ولی هیچگونه فکری به نظرم نمی‌رسه..حتی به صادرات و واردات هم فکر کردم…لطفا مرا راهنمایی کنید
سارا کشاورز
۱۳۹۶/۰۴/۰۳۰۰
پاسخسلام خسته نباشید,منو همسرم چند ماهه که ازدواج کردیم,همسرم به شغلی که داره علاقه ای نداره,از وقتی در سمینارتون شرکت کردیم خیلی مارو برده تو فکر که بتونیم زندگیمونو از این کسالت بیرون بیاریم,ما دوست دارم هر دو باهم و برای خودمون کار کنیم ولی هرچقدر فکر میکنیم فعلأ به نتیجه ای نرسیدیم, واقعأ هیچ امیدی واسه رفتن به سر کاری که هست نداره,اطلاعاتش در مورد ماهیگیری و انواع وسایل ماهیگیری عالیه,بنظرتون تو شرایط الان جامعه ما فروش ابزار ماهیگیری خوبه,اگه راهنماییمون کنید یک دنیا ممنونیم ازتون اقای کرامت,انشالا همیشه موفق باشید.
علی اصالت پناه
۱۳۹۶/۰۴/۰۱۰۰
پاسخیکی از بزرگ‌ترین شانس‌ها و افتخارات من آشنائی با گروه تحقیقاتی کرامت بوده که زندگی‌ام و بهبود صعودی هر روز آن را مدیون ایشان میدانم و تا آخر عمرم مدیون خواهم بود، ایشان و حرفهایشان و تأثیر سخنانشان و انرژی‌شان هر روز بامنه و من با حرفهای ایشان دارم زندگی‌ام را هدایت می‌کنم و ایشان را برادر بزرگ خودم و چراغ راهنمای خودم در تمام ابعاد زندگی میدانم و برای ایشان و گروهشان، هر روز بسط و توسعه خواستارم. انشالله پایدار باشند.
پس از اشنائی با این گروه در سمینار به خود و خدای خودم بیشتر و بیشتر ایمان آوردم و جدیدترین تجربه‌ام اینکه می‌خواستم مسئول تمام مؤسسات و آموزشگاه‌های منطقه بشم که با لطف پروردگار اینکار انجام شد. خیلی احساس خوبی دارم. واقعاً فرمانروائی آسمان‌ها و زمین در دست انسانه، انسانهائی که به خود و خدای خود ایمان و باور دارند و در راه درست حرکت می‌کنند. خدا را صد هزارمرتبه شکر.
دوستان انتظار نداشته باشید با یک بار شنیدن حرفهای استاد، خودتان و زندگیتان متحول بشوید دنیا دنیای تکامله و این کار زمان میبره باید بارها با دقت گوش کنید و روی حرفهای ایشان متمرکز شوید تا متوجه معنی اصلی مطالب شوید.
شاد موفق و سلامت باشید. بهترین‌ها را براتون آرزومندم.
سعید پور اسماعیل
۱۳۹۶/۰۴/۰۱۰۰
پاسخ با سلام خدمت کرامت عزیز و تمامی اعضای صمیمی خانواده کرامت
برای من همیشه اینگونه بوده که در زمانی که مشکلات داشته ام تلاشم را بیشتر کرده و توانسته ام موفقیت های بیشتری کسب کنم و به نظر بنده نقاط بحرانی زندگی می توانند به نقاط عطف و تحول تبدیل شوند فقط به شرطی که به خواسته هایمان توجه داشته باشیم نه به مشکلات و از مشکلات به عنوان پلی برای رسیدن به موفقیت ها استفاده کنیم.
و مثالی ملموس در این زمینه که شاید برای همه ی ما رخ داده باشد این است که زمانی که به کوهنوردی می رویم اگر مسیر سخت و مشکل باشد شاید بعضی نتوانند مسیر را به پایان برسانند ولی بعضی دیگر با عزم راسخ کار را ادامه می دهند و زمانی که به قله می رسند تمام مشکلات را فراموش می کنند و بسیار خوشحال اند که راه را ادامه داده و تسلیم مشکلات راه نشده اند.و پشیمانی فقط برای آنان می ماند که در نیمه ی راه بازی را باخته اند.
پس صبر و استقامت در ادامه ی مسیر و اطمینان و توکل به خدا یقینا ما را به آنچه می خواهیم می رساند.
همچنین حافظ می فرماید:
یوسف گم گشته بازآید به کنعان غم مخور
کلبه احزان شود روزی گلستان غم مخور
ای دل غمدیده حالت به شود دل بد مکن
وین سر شوریده باز آید به سامان غم مخور
گر بهار عمر باشد باز بر تخت چمن
چتر گل در سر کشی ای مرغ خوشخوان غم مخور
دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت
دائما یکسان نباشد حال دوران غم مخور
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازیهای پنهان غم مخور
ای دل ار سیل فنا بنیاد هستی بر کند
چون تو را نوح است کشتیبان ز طوفان غم مخور
در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم
سرزنشها گر کند خار مغیلان غم مخور
گر چه منزل بس خطرناک است و مقصد بس بعید
هیچ راهی نیست کان را نیست پایان غم مخور
حال ما در فرقت جانان و ابرام رقیب
جمله می‌داند خدای حال گردان غم مخور
حافظا در کنج فقر و خلوت شبهای تار
تا بود وردت دعا و درس قرآن غم مخور
در پایان برای همه آرزوی استقامت در مسیر موفقیت را دارم .
در پناه حق شاد و موفق و پیروز باشید

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 20

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید