سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

باور چیست؟| تغییر باور که می توانید زندگی جدید و واقعی ساخته و به آن برسید

باور چیست؟| تغییر باور که می توانید زندگی جدید و واقعی ساخته و به آن برسید
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/12/02 0 نظر

باور چیست؟ انواع باور که با تغییر باورهای قدیمی  و ساختن باورهای جدید به تمام ارزوها و رویاها می رسید

 

باور به چیزی گفته می‌شود که انسان به آن اعتقاد و ایمان قوی دارد. وقتی ما آدم‌ها یک فکر را چندین بار در طول زندگی‌مان در ذهن خودمان تکرار می‌کنیم می‌شود باور ما.

باور به اعتقاد قلبی به بودن و یا نبودن چیزی و یا انجام‌پذیر بودن و یا انجام‌ ناپذیر نبودن کاری می‌گویند که از تکرار افکار شبیه به هم ساخته می‌شوند. 

باور به زبان ساده همان ذهنیتی است که در ضمیر ناخودآگاه ما وجود دارد. باور انواع مختلفی دارد که برخی از آنان به شما برای موفقیت و پیشرفت کمک می‌کنند؛  و برخی دیگر نیز برعکس باعث پس رفت و شکست شما می‌شوند. باورها را به‌طور کلی می‌توان به دو دسته باورهای منفی و باورهای مثبت تقسیم کرد. اگر از تأثیر باور بر زندگی‌تان باخبر شوید و بدانید که اساس اصلی قانون جذب  باور است هر چه زودتر به دنبال راه‌هایی برای تغییر باورهای غلط و یا همان منفی خود می‌گیرید، همین‌طور به دنبال راه‌های برای چگونگی شکل گیری باورها درست یا همان مثبت می‌افتید.


باورهای هر انسان به او می‌گویند که او چگونه انسانی است.
مثلاً اگر شما باور دارید که انسان ترسویی هستید پس در واقعیت هم کارهایتان را همیشه با ترس و استرس انجام می‌دهید یا حتی احتمال دارد که انجام ندهید ولی اگر باور {
Belief} دارید که انسان شجاعی هستید پس در واقعیت هم کارهایتان را همیشه با شجاعت و با اعتماد به نفس انجام می‌دهید.


باور چیست؟ تعریف باور


برای آنکه معنا و مفهوم ساده باور را بهتر متوجه شوید ابتدا باید از قدرت باور باخبر باشید. قدرت باور که اغلب به‌عنوان ایمان و اعتقاد نیز شناخته می‌شود، نیرومندترین و خلاق‌ترین نیرو در جهان است. باورها نقش مهمی را در زندگی ما ایفا می‌کنند زیرا بسیاری از موفقیت‌ها و شکست‌های زندگی هر فرد ناشی از باورهای درونی او است. باور تأثیر بی‌نظیری در انجام پذیری و یا انجام ناپذیری اکثر تصمیمات ما دارد.

 

باور

 

باور در واقع همان ذهنیتی است که در تفکر ما و ضمیر ناخودآگاه ما وجود دارد. باور نوعی نمایش ذهنی از یک نگرش مثبت یا منفی در انجام امور مختلف است به زبان ساده تر باور یعنی تکرار مداوم یک تفکر در طول زمان.

مردم اصولاً چیزی را باور می‌کنند که با ذهن و تفکراتشان در تضاد نباشد.
 

آنان تفکراتی را باور می‌کنند که با ذهنیت اصلی آنان در ارتباط با عملکرد جهان سازگار است، به همین دلیل است که یک باور غلط باعث ایجاد چندین باور غلط دیگر می‌شود. کوین ترودو

 


نیروی باور ، باورهایی ما چطوری شکل گرفته‌اند؟
 

بگذارید با یک مثال برایتان شرح دهم که باورهای ما چطوری شکل می‌گیرد مثلاً باورهایی که از طریق خانواده شکل می‌گیرد می‌تواند این باشد، کودکی را در نظر بگیرید که از والدینش در خواست می‌کند چیزی برای او بخرند و والدین کودک به آن کودک این جواب را بدهند (مگِ پول علف خر سه) . خوب وقتی این حرف رو والدین به فرزندشان می‌گویند در واقع این نکات را در مورد پول به فرزندشان می‌آموزند و این باور را در ذهنش به وجود می‌آوردند که برای به دست آوردن این پول، پدرمان در آوردیم یا اینکه ما این‌قدر که باید پول نداریم و فقیر هستیم و کلاً برای پول درآوردن باید پدرت در بیاد و…

 

انواع باور

 

یا اینکه وقتی فرزندشان می‌خواهد یک لیوان یا بشقاب را بر سر سفره بیاورد و والدین فوراً از دستش می‌گیرند و بهش میگن خطرناکه و یا اینکه می‌شکنیش و یا تونمی تونی و …  خوب با این نوع رفتارها در واقع به فرزند خود می‌گویند که شما از پس کارهای به این کوچکی هم بر نمی‌پایی یا اینکه بی‌مسئولیتی را بهش یاد می‌دهند و…


انواع باورها و باورهای قدرتمند کننده


این بدان معناست که تمامی باورهایی که ما در زندگی داریم زیر مجموعه این دو دسته هستند. به‌طور مثال باورهای محدود کننده جزء باورهای منفی به‌حساب می‌آید و باورهای انگیزه ساز جزء باورهای مثبت محسوب می‌شود


باورهای منفی و مخرب :

مثل اینکه من دست به هر کاری بزنم شکست می‌خورم. فقط آدم‌های پولدار و بچه‌های آن‌ها می‌توانند پولدار شوند و پولدار باقی بمانند. من برای خوشبخت بودن حتماً باید پولدار باشم و…


باورهای منفی و تأثیر آن در زندگی


نوع دیگری از باور نیز وجود دارد که سبب ایجاد محدودیت در انجام کارها می‌گردند. در صورتی که باورهای منفی در ذهن شما وجود داشته باشند، در واقع مانع بزرگی برای رسیدن به موفقیت می‌باشند. باورهای منفی قدرت انجام کارهای گوناگون را از شما گرفته و سبب رسیدن به ناکامی می‌گردند به همین دلیل باید نهایت سعی خود را در کاستن از باورهای منفی داشته باشید.

باورهای انسان در واقع مسیر پیشرفت او در زندگی را مشخص می‌کنند. بسیاری از افراد به دنبال کسب موفقیت در زندگی هستند و برای دستیابی به اهداف خود باید نیروی باور را برای رسیدن به اهداف بلند مدت خود مورد استفاده قرار دهند. بیشتر افکار ما حاصل باورهای درونی هستند و نقش مهمی را در تصمیم گیری‌ها و عملکرد ما در شرایط گوناگون بر عهده دارند.


تأثیر باورهای منفی بر زندگی:


باورهای منفی باعث ا دست دادن فرصت‌های زندگی می‌شود.
یک باور منفی یا اشتباه می‌تواند باعث ایجاد چندین باور منفی و غلط شود، این قانون باور است.
باورهای منفی پلی نامرئی به سمت شکست برای شما می‌سازند و تا لحظه شکست متوجه آن نخواهید شد.

 


راهکارهای تغییر باورهای غلط


راهکارهای مختلفی برای تغییر باورهای اشتباه یا غلط وجود دارد که توسط این راهکارها می‌توانید زندگی خود را تغییر داده و نگرش خود را نسبت به پدیده‌های گوناگون تغییر دهید. تغییر باورها به‌خصوص در مورد باورهای منفی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. با تغییر باورهای منفی می‌توانید عملکرد خود را در زندگی‌تان بهبود بخشیده و درزمینه? های گوناگون، موفقیت و پیشرفت‌های بسیار زیادی را به دست آورده و به اهداف خود برسید.

شناسایی باورهای منفی، اولین گام برای تغییر باورها هست. الگوهای مختلفی برای تغییر باورهای منفی وجود دارد که توسط این الگوها می‌توانید باورهای مثبت را جایگزین باورهای منفی کرده و در انجام کارهای گوناگون به موفقیت برسید. ایمان و اعتقاد ارتباط مستقیم با باور دارند. در صورتی که شما ایمان و اعتقاد قلبی خود را تقویت کنید، به‌آسانی می‌توانید باورهای منفی را از ذهن خود دور کرده و در مراحل مختلف زندگی موفقیت‌های بی‌شماری را به دست آورید.

بامطالعه مقاله تمرین استر هیکس می‌توانید به کمک قانون جذب باورهای مثبت خود را تقویت کنید. در تغییر دادن باورها باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که باور دو نوع است یکی باورهای درونی و دیگری باورهای بیرونی؛ باورهای بیرونی و ظاهری را سریع‌تر از باورهای درونی که به‌صورت بنیادی در وجود ما قرار گرفته‌اند می‌توان تغییر داد. در صورتی که برای تغییر باورهای درونی باید در کنار ایمان قلبی، از نیروی صبر نیز بهره برد. به این ترتیب برای تغییر باورهای درونی باید همواره به خودتان یادآوری کنید که من فرد صبوری هستم و باپشتکار و تلاش در این زمینه موفق خواهم شد.

اگر بخواهیم یک باور جدید و مثبت برای خودمان بسازیم و این باور با باورهای منفی ما تناقض داشته باشد؛ انرژی زیادی از مغز ما صرف می‌شود، در نتیجه مغز تلاش می‌کند که ما را منصرف کند پس هیچ‌گاه ناامید نشوید و به راهتان ادامه بدهید


روانشناسی باور ،باورها مثبت و سازنده :

مثل اینکه من دست به هر کاری بزنم موفق می‌شوم. باور به اینکه هر کسی با تلاش و پشتکار می‌تواند پولدار شود. من برای خوشبخت بودن نیازی به پول فراوان ندارم و…

برخی از باورها سبب ایجاد انگیزه مضاعف می‌شوند و سبب موفقیت و پیشرفت در کارها می‌گردند. باورهایی که نیرو و انرژی شما را در انجام کارها افزایش می‌دهند، سبب ایجاد یک نیروی مضاعف در انجام کارهای گوناگون می‌گردند و انرژی شما را برای انجام کارهای سخت افزایش می‌دهند.

باورهای مثبت درونی که در واقع همان ایمان و اعتقادات هر فرد می‌باشند، سبب افزایش اعتماد به نفس شما می‌گردند و انرژی درونی شما را برای مقابله با مشکلات زندگی افزایش می‌دهند.

شما با تقویت باورهای مثبت می‌توانید این انرژی‌ها را درونی کرده و از آن برای دستیابی به اهداف بزرگ خود بهره ببرید. به این ترتیب باور مثبت، محرک شما در انجام کارهای گوناگون و دستیابی به موفقیت به شمار می‌رود. شما می‌توانید به کمک راهکارهایی که در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم همانند ثروتمندان که به‌طور ناخودآگاه باورهای ثروت ساز دارند برای خود باورهای ثروت ساز بسازید.


تأثیر باورهای مثبت بر زندگی:


باورهای مثبت سبب افزایش تمرکز شما در زندگی می‌گردند.
باورهای مثبت به شما کمک می‌کنند تا به اهداف خود برسید.
باورهای مثبت سبب افزایش ایمان و اعتقاد قلبی شما می‌گردند و انرژی مضاعفی را در وجود شما ایجاد می‌کنند.
افزایش باورهای مثبت، میزان ریسک در زندگی را کاهش می‌دهد.
باورهای مثبت سبب افزایش تفکرات مثبت و سازنده می‌گردد و در نهایت منجر به موفقیت و پیشرفت بیشتر در زندگی می‌گردد.
اگر باورهای مثبت خود را تقویت کنید به‌آسانی می‌توانید در شرایط دشوار زندگی مشکلات خود را برطرف کنید.


ارتباط  باور و ایمان


ایمان و اعتقاد نیز از باورهای افراد سرچشمه می‌گیرد. ایمان و اعتقاد در واقع یکی از انواع باورهای مثبت می‌باشند. مدل‌های ذهنی انسان باورهای او را می‌سازند و این مدل‌ها در ادراک و نحوه عملکرد انسان نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

 

نیروی باور

 

ایمان و باور در رسیدن به موفقیت و پیشرفت در زندگی افراد نقش مهمی را بر عهده دارند. باور اگر با اطمینان و یقین همراه شود، به آن ایمان گفته می‌شود. ایمان نیرویی شگفت انگیز است و بر ذهن انسان بسیار تأثیرگذار هست. بنابراین برای دست یافتن به اهداف مورد نظر خود در زندگی باید به آن هدف ایمان داشته باشید و باور قلبی شما رسیدن به آن باشد. در این صورت باور و ایمان قلبی شما سبب ایجاد تحول در زندگی‌تان می‌گردد و هدف‌ها و آرزوهایتان به حقیقت تبدیل می‌گردد.

هرچقدر میزان ایمان و اعتقاد شما بیشتر باشد، تکاپوی شما برای دستیابی به اهدافتان افزایش پیدا می‌کند و در نهایت می‌توانید با موفقیت در جهت رسیدن به اهداف خود گام بردارید و در این مسیر به موفقیت و پیشرفت برسید. زیرا در این صورت توانایی‌ها و مهارت‌های خود را باور می‌کنید و باایمان به استعدادها و مهارت‌های فردی خودتان، می‌توانید شرایط زندگی‌تان را تغییر داده و موفقیت‌های بیشتری را به دست آورید.


قدرت باور


قدرت باور، یکی از قدرت‌هایی است که در زندگی، محیط کاری یا درسی و یا هر محیط دیگری که در آن قرار داریم و مشغول فعالیت هستیم، می‌تواند مسیر ما را به‌کلی عوض کند. باورها یکی از مهم‌ترین عوامل در نوع زندگی ما هستند و به‌کلی مشخص می‌کنند ما چگونه رفتار و زندگی کنیم. تا انتها این مقاله همراه باشید تا درباره قدرت باور و راه‌های شکل گیری آن بیشتر بدانید…

 

 

تعریف باور

 

قدرت اعتقاد و باور نیرویی درونی را ایجاد می‌کند که سبب ایجاد معجزه در انجام کارهای گوناگون می‌گردد. بسیاری از رفتارها و عملکردهای انسان ناشی از باورهای درونی هست. میزان موفقیت و پیشرفت شما در زندگی نیز به همین عامل بستگی دارد. حقیقت‌های بسیار زیادی در زندگی ما وجود دارند که حاصل باورهای درونی ما می‌باشند. باور در بسیاری از تصمیمات مهم زندگی تأثیرگذار هست و از قدرتمندترین نیروهای درونی به شمار می‌رود.

با تغییر باورهای منفی می‌توانید تحول بزرگی در زندگی خود ایجاد کرده و حتی دنیا را نیز تغییر دهید. با بررسی افکار و مدل‌های ذهنی خود می‌توانید باورهای درونی‌تان را کشف کرده و آن‌ها را مطابق با انتظارات خود از شرایط زندگی‌تان تغییر دهید. در واقع باورهای درونی هر یک از ما نشاءت گرفته از مدل‌ها و تصورات ذهنی می‌باشند. در هر کاری ابتدا تفکر می‌کنیم و سپس مطابق مدل‌های ذهنی به انجام آن کار می‌پردازیم.

بنابراین برای تغییر باورهای منفی و مخرب باید این باورها را به چالش کشیده و شیوه‌های جدیدی از تفکر را جایگزین این تفکرات منفی‌گرایانه کنید، از این طریق می‌توانید زندگی خود را متحول کرده و شرایط را برای کسب موفقیت بیشتر فراهم کنید.


تأثیر باور در زندگی


باورهای بنیادین در اصل همان باورهایی هستند که از زمان کودکی و در سنین پایین در وجود شما شکل گرفته‌اند و تغییر آن‌ها به‌سختی امکان پذیر است. البته غیرممکن نیست اما بدون شک باید باورهای جدیدی را با آن‌ها جایگزین کنید تا بتوانید آن‌ها را تغییر دهید

 

تأثیر باور در زندگی

 

در علم روانشناسی باور به چیزی گفته می‌شود که فرد به‌درستی و حقانیت آن اعتقاد و یقین کامل دارد. حال این موضوع می‌تواند اعتقادات دینی یک فرد باشد و یا اعتقاد او نسبت به مسائل موفقیت یا هر موضوع دیگری. تنها چیزی که مهم است این است که او باور دارد که این موضوع از دیدگاه او کاملاً درست و قطعی است…

انرژی لازم برای دستیابی به اهداف گوناگون از باورهای مثبت انسان تأمین می‌شود. بنابراین باورهای شما در واقع پلی برای رسیدن به پیشرفت و موفقیت در زندگی‌تان می‌باشند. کنترل شرایط گوناگون زندگی و رسیدن به موفقیت‌های بیشتر نیاز به افزایش باورهای مثبت و تغییر نگرش و باورهای منفی دارد.

چیزی که ما اساساً در مورد خودمان باور داریم منجر به تصمیم گیری در شرایط گوناگون زندگی می‌گردد و تجربه‌های مختلف در لحظه‌های گوناگون را ایجاد می‌کند.  ایمان و اعتقاد نیروهای قدرتمندی هستند که بر سلامتی و توانایی ما تأثیرگذار است. باورهای ما تحت تأثیر عوامل شخصی و یا فرهنگی قرار دارند و از این طریق رفتار ما را تغییر می‌دهند. ایمان و اعتقاد سبب ایجاد احساس امنیت بیشتر شده و یافتن افرادی که اعتقادات مشابه دارند، سبب افزایش ارتباطات فردی و اجتماعی می‌گردد.


قانون باور یا قانون جذب چیست؟


قانون باور به زبان ساده می‌گوید: هر چیزی را قویاً باور داشته باشید، در زندگی شما به حقیقت می‌پیوندد.
در واقع قانون باور یکی از قوانین کاربردی قانون جذب به شمار می‌رود. ما در قانون جذب کلید ظهور آرزوها را میزان باور شما به خودتان و امکان دست یابی شما به آرزو میدانیم. 

 

باور چیست و چه اهمیتی دارد

 

جالب است سرعت جذب را نیز میزان باور شما به امکان جذب تعیین می‌کند.
به خاطر همین هم هست که من قانون جذب را قانون باور می‌نامم. 

باور، حقیقت را خلق می‌کند. (دکتر ویلیام جیمز)

شما آنچه را که می‌بینید بار نمی‌کنید. شما آنچه را که باور دارید، می‌بینید.

این جمله را بارها و بارها تکرار کنید تا مفهوم قانون باور را حس و لمس کنید. چون به نظر من انسان است و باورهایش. همه زندگی شما و آینده و حال و گذشته شما را باورهایتان شکل و فرم می‌دهد و نه هیچ عامل دیگری.


 تعریف ساده قانون جذب یا قانون باورها :


"کتاب راز" در تعریف قانون جذب می‌گوید: "ما هر آنچه را که اغلب به آن فکر می‌کنیم، چه خوب چه بد، جذب خود می‌کنیم."

فکر کردن یعنی تثبیت و مرور باورها. از این جهت است که من قانون جذب را قانون باورها می‌نامم و از این پس بحث را با قانون جذب پیش می‌بریم.

این یعنی افکار مثبت، شرایط و رویدادهای مثبت و افکار منفی، شرایط و رویدادهای منفی را در مسیر ما قرار می‌دهد.
دوستان، باور کنید یا نکنید،
بخواهید یا نخواهید،
خوشتان بیاید یا نیاید،
این قانون هستی همیشه و در مورد همه کار می‌کند.

باورها می‌توانند مانند یک موتور متحرک ما را به سمت موفقیت ببرند و یا می‌توانند مانند کفش‌هایی سنگین ما را از ادامه راه منصرف کنند. باورهای درونی اگر غلط یا منفی باشند مشخص است که ارتعاشات ما نیز منفی است؛ پس در نتیجه قانون جذب برای ما بر عکس عمل می‌کند و به‌جای به ارمغان آوردن پیروزی‌های مختلف برای ما فقط شکست پدید می‌آورد.

قانون جذب یک قانون طبیعی است که فقط با ارتعاشات ما یعنی همان باورها، افکار و ایمان ما سر و کار دارد. اینکه ما آدم خوبی هستیم و یا آدم بدی هستیم برای قانون جذب فرقی ندارد زیرا این قانون طبیعی بر اساس قوانین حاکم بر جهان هستی برای ما عمل می‌کند.


باور چگونه شکل می‌گیرد؟

می‌دانید بسیاری افراد به‌صورت عادت و یا به خاطر آسیب‌های کودکی به خیلی از پدیده‌های واقعی در پیرامون خود نگاه غیرواقعی و تردیدآمیزی دارند.
بله عادت به ناباوری، خود قانونی فراگیر شده است.
باایمان و باور قوی ادامه مقاله را بخوانید و روی هر اصل کمی فکر کنید تا دریای ذهن شما را با چالش و هیجان و احساس متلاطم کند.

 توجه و تمرکز بر روی افکار مثبت سبب وقوع اتفاقات خوب در زندگی می‌گردد و می‌توانید انرژی مثبت حاصل از باورهای درونی خود را درک کرده و آن‌ها در زندگی به کار ببرید. باورهای مثبت قابلیت‌های فردی شما را تقویت کرده و کیفیت زندگی شما را بهبود می‌بخشد.

در شرایط گوناگون زندگی خوش بین باشید و همواره جنبه مثبت اتفاقات را در نظر داشته باشید و از پرداختن به جنبه منفی آن‌ها خودداری کنید.
به آینده امیدوار باشید و اهداف خود را با شجاعت دنبال کنید. باور داشته باشید که “می‌توانید و موفق خواهید شد”.
افکار درونی خود را تغییر داده و تنها افکار مثبت و همسو با اهداف خود را در نظر داشته باشید.
در انجام هر کاری جسور باشید و تا رسیدن به نتیجه مطلوب دست از تلاش و کوشش برندارید. همواره به دنبال عملی کردن اهداف خود باشید و در این راه از هیچ کوششی دریغ نکنید.
باور قلبی شما سبب افزایش انگیزه‌تان می‌گردد. برای تقویت باورهای مثبت بهتر است روزانه ده دقیقه را به تمرکز بر روی آرزوها و اهداف خود اختصاص دهید. با این کار می‌توانید باورهای مثبت را در وجودتان ایجاد کرده و شانس خود را برای دستیابی به اهدافتان افزایش دهید. هدف گذاری یکی از کلیدی‌ترین اسرار موفقیت است.
در صورتی که بتوانید برای یک بار، کاری را انجام دهید که بر خلاف باورهای محدودکننده درونی‌تان باشد، این موفقیت عاملی برای از بین بردن باورهای منفی خواهد بود و کامیابی شما در آینده را تضمین خواهد کرد.

به این ترتیب با تغییر باورهای منفی و محدود کننده می‌توانید ذهن خود را در جهت دستیابی به اهدافتان هدایت کنید.


تقویت باورهای ذهنی
 

برای تقویت باورهای ذهنی، باید بتوانید آن‌ها را حکاکی کنید. روانشناسان معتقد هستند که شما می‌توانید باورهای خود را بر روی ذهنتان نقش ببندید.

 

باور چگونه شکل میگیرد

 

تنها کاری که باید انجام دهید این است که باورهایتان را مرتب برای خود تکرار و یادآوری کنید. بعد از مدتی این باورها در ذهنتان نقش می‌بندد و اصطلاحاً حکاکی می‌شود به این ترتیب برای همیشه ماندگار خواهد شد.


راه‌های تقویت باور
 

از آنجا که قدرت باور بسیار زیاد است تقویت باورهای مثبت ما دارای اهمیت ویژه‌ای هست. برای تقویت باور راه‌های زیادی وجود دارد که از مهم‌ترین راه‌های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. یادآوری مداوم قدرت باور
 

گفتیم اصلاً باورها در اثر تکرار مداوم در وجود شما شکل می‌گیرند و به همین علت است که یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت باور این است که مرتب آن را یادآوری کنید. به‌عنوان مثال اگر دوست دارید در مسابقات برنده شوید و بتوانید مقام قهرمانی را کسب کنید، مرتب باید به خود یادآوری کنید که شما توانایی بسیار بالایی دارید و می‌توانید به موفقیت برسید. یادآوری و تکرار مداوم یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت باورها در وجود شماست، زیرا هر چیزی که به‌طور مرتب تکرار شود در ذهن شما تبدیل به یک مسیر عصبی خواهد شد و این مسیر عصبی موجب می‌شود که شما تمام اعمال و رفتار خودتان هم‌جهت با همان باورهایتان باشد تا نهایتاً نتیجه همان می‌شود که در ذهن شماست.


2. فکر کردن به موفقیت
 

موفقیت خود را در ذهن تصویرسازی کنید. تصویرسازی کردن یکی از بهترین راه‌ها برای ساخت یک باور است و می‌تواند آن را تقویت کند. این که مدام در ذهن خود لحظه رسیدن به موفقیت را تجسم کنید و مرتب آن را تصویرسازی کنید، روش بسیار خوبی برای این است که باور شما تقویت شود. شک نکنید قدرت باور شما را به موفقیت نزدیک و نزدیک‌تر خواهد کرد.


3. باورهای بزرگ داشته باشید


یکی از راه‌های این که بتوانید باور خود را تقویت کنید این است که باورهای بزرگی در ذهن داشته باشید. منظور ما این است که هرگز فکر نکنید شما لایق موفقیت، ثروتمند شدن و رسیدن به جایگاه‌های بالا نیستید، بلکه در ذهن خود مرتب یادآوری کنید که شما شایسته بهترین‌ها هستید. هر چقدر بزرگ‌تر فکر کنید، نتایج بزرگ‌تری نیز به دست خواهید آورد. زیرا همان طور که گفتیم باورها مسیرهای عصبی ذهن شما را می‌سازند و اعمال و رفتار شما را شکل می‌دهند. به همین علت است که تأکید می‌کنیم باورهای بزرگ داشته باشید تا شما را به سمت انجام کارهای بزرگ هدایت کنند.


تمرینات تغییر باور


به علت اینکه قدرت باور بسیار زیاد است تغییر آن کار آسانی نیست اما این مطلب به آن معنی نیست که ما قادر به تغییر باورهای خود نیستیم.

 

راه های تقویت باور

 

برای تغییر دادن باورهایتان می‌توانید از روش‌های بسیاری استفاده کنید. روش‌هایی مانند:

1. استفاده از عکس
 

می‌توانید اطراف خود را با عکس‌هایی پر کنید که مایل هستید به آن‌ها دست پیدا کنید. این که عکس‌ها به‌طور مداوم در مقابل شما باشند، باعث می‌شود که در ذهن شما حک شوند و مسیر رسیدن به آن‌ها ساخته شود. می‌توانید برای خود یک تابلوی آرزوها تهیه کنید. تابلویی که تمام رؤیاهای خود را بر روی آن نصب کنید. عکس‌های مختلف را از اینترنت جمع آوری کنید، حتی می‌توانید خودتان عکاسی آن‌ها را بر عهده بگیرید و تصاویر مد نظرتان را تهیه کنید. مرتب به آن‌ها نگاه کنید و در ذهن خود تصویرسازی انجام دهید تا تبدیل به باور شود.


2. صدای خود را ضبط کنید


یکی از روش‌های بسیار خوبی که می‌توانید برای تغییر باورهایتان از آن استفاده کنید، این است که یک فایل صوتی از خود ضبط کنید و در آن جملات تأکیدی مثبت و جملات انگیزشی را تکرار کنید، سپس مرتب به این فایل صوتی گوش دهید. تکرار مداوم این کار باعث می‌شود جملاتی که تکرار می‌کنید در ذهن شما نقش ببندند. این روش یکی از بهترین روش‌هایی است که برای تغییر باورها می‌توانید از آن استفاده کنید. اغلب روانشناسان این روش را به مراجعات خود توصیه می‌کنند…


3. بنویسید تا اتفاق بیفتد


نوشتن یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید برای به‌موقع پیوستن باورهایشان از آن استفاده کنید. حتی در این رابطه کتابی وجود دارد که به شما تأکید می‌کند قدرت یک قلم از هزاران کلمه بیشتر است. می‌توانید اتفاقاتی را که دوست دارید برای شما رخ دهد بنویسید و یا حتی جملات مثبت را بر روی کاغذ یادداشت کنید، آن‌ها را در جایی قرار دهید که مرتب جلوی چشم شما باشند، هر بار که از کنار آن‌ها عبور می‌کنید با صدای بلند آن‌ها را بخوانید. این کار کمک می‌کند تا تبدیل به یک باور قدرتمند در ذهن شما شوند و باورهای منفی‌تان را از بین ببرند.جمع بندی:

باورها می‌توانند واقعیتی که از جهان تجربه می‌کنیم را به‌کل، تحریف کرده و تغییر دهند. مثلاً انسانی که باور دارد همه انسان‌ها خائن هستند، وقتی در جامعه قدم میزند، تمام جهان را طور دیگری می‌بیند. ممکن است حس کنید که این، یک نکته منفی است. اما واقعیت این نیست.

انسان‌ها باورهایشان را می‌سازند، نه لزوماً به این خاطر که به آن‌ها عمیقاً باور دارند، بلکه به این خاطر که باورهای مذکور، می‌توانند آرامش و تعادل ذهنی و روحی‌شان را به‌خوبی تأمین کنند.

یکی از مهم‌ترین مراحل، برای اینکه حقیقت جهان را دقیقاً همان‌طور که هست دریابید، این است که همه باورها و تعصبات اضافی را نسبت به افراد و چیزهای موجود در جهان کنار بگذارید. بسیاری از افرادی که درزمینه? مدیتیشن و زمینه‌های مشابه کار می‌کنند، قصد دارند که نهایتاً به‌جایی برسند که در آن، هیچ باوری در ذهن خود نداشته باشند. اما آیا باورها فقط منفی هستند ؟ آیا می‌توان بدون داشتن باور زندگی کرد ؟ باورها چطور زندگی شما را تسهیل کرده و می‌توانند آرامشتان را تأمین کنند ؟

 

 

مطالب مرتبط

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید