سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

منطقه امن ذهنی چیست؟ 13 راه فوق العاده خروج از منطقه امن ذهنی

منطقه امن ذهنی چیست؟ 13 راه فوق العاده خروج از منطقه امن ذهنی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/10/10 0 نظر

منطقه امن ذهنی چیست؟ منطقه ای که مانع پیشرفت همه انسانها می باشد.راههای آسان برای ترک این منطقه امن ذهنی که مهم است بدانید.

 

منطقه امن ذهنی به "منطقه راحتی" فرد گفته می‌شود که راحت و بی‌خطر است. با این حال ، منطقه امن ذهنی و راحتی شما همچنین می‌تواند مکانی برای رکود و عدم پیشرفت باشد. منطقه امن ذهنی ،محلی که شما را از فرصت‌های رشد باز می‌دارد. تغییر دادن طرز فکر شخص اغلب می‌تواند دشوار باشد. 


1. منطقه امن ذهنی ،حالات بدنی خود را مطالعه کنید 

آخرین بار کی احساس ناراحتی کردی؟ چه حسی داشت؟ کجا آن را در بدن خود احساس کردید؟ در سینه شما بود؟ با روشن شدن بروز ناراحتی در بدن ،توجه به آن را راحت‌تر کنید. این امکان را به شما می‌دهد به سمت رشد و پیشرفت حرکت کنید.


2. منطقه امن ذهنی ،به خود بگویید ، "من می‌ترسم" 

عادت‌های فکری ناتوان ، ما را در مناطق راحتی خود نگه می‌دارد. جایگزین کردن این افکار مخرب با افکار توانمند به ما کمک می‌کند تا دیدگاه جدیدی داشته باشیم و به سمت عمل برویم.

 

منطقه ی امن در روانشناسی

حتما بخوانید: چگونه ذهن خود را تبدیل به یک ذهن حسابدار کنیم؟

اسرار ذهن و تشخیص صدای ذهن ناخوداگاه مان

 

 

 

 

بارها و بارها تکرار کنید ، "من می‌ترسم" و پیش بینی کارهای شما که با موفقیت انجام می‌دهی و به شما کمک می‌کند در برنامه ریزی مجدد عادت فکری ناتوان کننده خود بپردازید و به جلو بروید.


3. منطقه امن ذهنی ،افکار واکنشی خود را بشناسید و فکر جدید و مثبت را جایگزین کنید

اگر زود عصبانی می‌شوید و در برابر حرف دیگران از کوره در می‌روید بهتر است از منطقه امن ذهنی بیرون بیایید و با افکار مثبت این افکار را جایگزین نمایید.


4. منطقه امن ذهنی ،به جستجوی اطراف خود بپردازید 

هرچه پیرتر می‌شویم ، کمتر و کمتر آنچه در اطراف ماست ، می‌بینیم. به ساختمان‌ها نگاه کنید و جزییاتی که اطراف آن‌ها وجود دارد توجه کنید و زیبایی‌هایی را که می‌بینید فراموش نکنید.

 

منطقه امن چیست

حتما بخوانید: ذهن ثروتمند چیست و چگونه دست پیدا کنیم؟

خیلی‌ها این تمرین را دوست داشتند زیرا چیزی را در درون آن‌ها جابجا می‌کند. 


5 .منطقه امن ذهنی ، از بزرگ‌ترین دستاوردهای خود مجدداً بازدید کنید 

دستاوردها اغلب به دلیل شجاعت انجام می شود و به ما کمک می‌کند تا آنچه را که واقعاً ساخته شده‌ایم را درک کنیم. با بررسی مجدد بزرگ‌ترین موفقیت‌های خود ، به یاد می‌آوریم که شجاعت همان چیزی است که ما را به آنجا رسانده است.


6. منطقه امن ذهنی ،یک دلیل قانع کننده پیدا کنید 

اگر دلیل قانع کننده‌ای برای این کار ایجاد نکنیم ، خروج از منطقه امن ذهنی و راحتی ما می‌تواند مشکل باشد. وقت بگذارید و در این مورد فکر کنید که می‌توانید آن قدم را بردارید. حرکت محکمی انجام دهید که شما را به سمت عمل الهام بخش سوق دهد.


7.منطقه امن ذهنی ، از نظر جسمی تغییرات را تغییر دهید 

تغییر در ذهنیت منجر به تغییر در بدن و وضعیت عاطفی می‌شود. اما برعکس نیز می‌تواند باشد. هرچه نکات مثبت بیشتری داشته باشید ، می‌توانید از منطقه امن ذهنی و راحتی خود خارج شوید.


8-منطقه امن ذهنی ، این کار را به یک عادت تبدیل کنید تا چیز جدیدی را امتحان کنید 

این موضوع را روشن کنید که چیزهای جدید ایمن هستند. به راحتی پیش بروید و کوچک شروع کنید. به یک رستوران جدید بروید. از شخصی که تازه ملاقات کرده‌اید دعوت کنید. چهارشنبه ، چیز جدیدی را امتحان کنید . آن را معمول کنید. شما از سرعت تغییر منطقه امن ذهنی که ممکن است ترسناک به نظر برسد ، شوکه خواهید شد.


9. منطقه امن ذهنی ،برای راحت بودن از آنچه معنی دارد استفاده کنید 

جهان به‌سرعت در حال تغییر است و "منطقه امن ذهنی" گزینه کمتری دارند. تغییر اغلب ترس و عدم اطمینان را به همراه دارد.

 

چگونه از منطقه امن خود خارج شویم

حتما بخوانید: 28 نکته مهم ذهن برای اینکه به موفقیت و ثروت برسید

 

وقتی در "منطقه امن ذهنی و راحتی" خود قرار دارید چه احساسی دارید؟ بی‌خطر؟ امن است؟ اگر "منطقه امن ذهنی و راحتی" شما  "منطقه شکست" شما باشد چطور؟ زیرا هیچ چیزی تغییر نکرده است؟ "راحتی" را به معنای رشد ، یادگیری یا هدف تغییر دهید و ببینید چه عواملی تغییر می‌کند.


10. منطقه امن ذهنی ،ترس را عقلانی کنید 

با شناسایی ترس که چیزی ناراحت کننده است ، شروع کنید و سپس یک تمرین سریع ذهنی را طی کنید تا دلیل این مسئله را بیابید که چرا نباید قدم بعدی  که با ترس است را انجام دهید؟ 


11. منطقه امن ذهنی ،یک قدم کوچک را بردارید 

طبیعی است که ذهن ما در برابر تغییر مقاومت می‌کند. فکر کردن در مورد انجام ریزترین قدم ،مغز شما را دچار تردید می‌کند.

 

منطقه امن ذهنی کجاست

حتما بخوانید: ثروت آفرینی با قدرت ذهن و بدون پول | آموزش و راهکارها

 

یک هدف بگیرید و آن را در مراحل کوچک تقسیم کنید. این روش اعتماد به نفس شما را تقویت می‌کند و نتیجه مثبت باهدف هماهنگ شده و به شما انگیزه می‌دهد تا پیگیر بمانید تا در نهایت به نتیجه مورد نظر خود برسید.


12. منطقه امن ذهنی ،بدترین و بهترین نتایج ممکن را با یکدیگر مقایسه کنید 

از خود بپرسید "بدترین چیزی که ممکن است رخ دهد چیست؟" سپس ، "بهترین سناریوی که می‌تواند رخ دهد چیست؟" هر دو سؤال باید به شما در رفع هرگونه ترس و ناراحتی کمک کنند ، سپس انرژی را به سمت موفقیت‌های جدید هدایت کنید.


13. منطقه امن ذهنی ،طوری عمل کنید که گویی راحت هستید و فقط این کار را انجام دهید 

برای ترک منطقه امن ذهنی و بهترین راه برای دستیابی به این شاهکار این است که به گونه ای عمل کنید که انگار شما شخص دیگری هستید که می‌دانید در انجام این مرحله مشکلی نخواهید داشت. واقعیت این است که به محض ترک منطقه امن ذهنی ،می‌توانید کارهایتان را انجام دهید ، بقیه موفقیت‌ها به طور طبیعی آشکار شده و می‌آیند.

 

source : keramatzade

مطالب مرتبط

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید