سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

5 عوامل کلیدی برای برنامه ریزی موفق استراتژیک

5 عوامل کلیدی برای برنامه ریزی  موفق  استراتژیک
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/24 0 نظر

در تجربه ما 5 عامل مهم وجود دارد که اطمینان حاصل خواهد کرد که برنامه ریزی موفق استراتژیک شما با موفقیت اجرا می شوند.

5 عوامل کلیدی برای برنامه ریزی موفق

 

برنامه ریزی موفق چیست

حتما بخوانید: طریقه برنامه ریزی روزانه ایده آل به چه صورت می باشد؟

سازمان ها در سراسر جهان برنامه های استراتژیک را توسعه می دهند. آنها دقت چشم انداز آینده و استراتژی های مورد نیاز برای رسیدن به آن را ایجاد می کنند.اما بسیاری نمیتوانند دیدگاه خود را تحقق بخشند و برنامه ریزی موفق به ارائه نتایج استراتژیک مورد انتظار نیستند. متأسفانه، تیم اجرایی نمیتواند دلایل این معضل را دقیقا مشخص کند تا چرخه برنامه ریزی موفق استراتژیک را دوباره تکرار کنند و همیشه امیدوار باشند که جلسه برنامه ریزی استراتژیک بعدی نتایج خوبی به دست آورد. و البته اینطور نیست. در تجربه ما 5 عامل مهم وجود دارد که اطمینان حاصل خواهد کرد که برنامه ریزی موفق استراتژیک شما با موفقیت اجرا می شوند.


1. مشارکت برای برنامه ریزی موفق

"تنها 23 درصد از شرکت ها از فرایند برنامه ریزی استراتژیک رسمی برای تصمیم گیری های مهم استراتژیک استفاده می کنند. در 52٪ شرکت ها، این تصمیم ها توسط یک گروه ارشد کوچک ساخته شده است. " 
 

 

برنامه ریزی موفق درسی

حتما بخوانید: برنامه ریزی کارهای روزانه منزل؛ چطور از روزمان بیشترین بهره را ببریم؟

برنامه ریزی موفق استراتژیک یک فرآیند نیست و یک رویداد نیست. یک عنصر کلیدی در این فرآیند، جذب تمام کارمندان در سراسر سازمان است. مشارکت کارکنان، ورودی های اضافی را ایجاد می کند و به تعهدات خود در قبال برنامه نهایی کمک می کند. ضروری است که کارکنان را در برنامه ریزی موفق استراتژیک و جهت سازمان جلب نماییم. ورودی کارمند:

  • ارائه بینش به مسائل، چالش ها، نگرانی ها و فرصت هایی که ممکن است شناخته نشده یا به طور کامل درک نشده باشند.
  • اطمینان از خرید آنها برای کمک به اجرای استراتژی ها.

تیم مدیریت ارشد استراتژی را اجرا نخواهد کرد - کارکنان. آنها را درگیر کنید و میزان موفقیت اجرای استراتژی شما به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.


2. ارتباط و برنامه ریزی موفق

"2 از 3 اداره منابع انسانی و منابع انسانی برنامه هایی را توسعه می دهند که با استراتژی کلی شرکت ارتباط ندارند." 
دانشکده بازرگانی هاروارد

 

برنامه ریزی موفق برای کنکور

حتما بخوانید: چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم

فرایندهای برنامه ریزی موفق استراتژیک هنگامی که یک رویکرد رو به پایین و بالا به پایین انجام می شود، موفق می شوند. آن را با ارتباط به تمام سطوح کارکنان به اطلاع آنها می رساند که یک فرایند برنامه ریزی موفق استراتژیک انجام می شود. این شامل چگونگی درگیر شدن در این فرایند خواهد بود. این ارتباط پایین به بالا است.کارکنان برای فرآیند برنامه ریزی موفق استراتژیک از طریق نظرسنجی های بازخورد، گروه های متمرکز، جلسات و غیره در مورد ایده های خود برای جهت سازمان، و غیره، ارائه می دهند.

این به دنبال ارتباط از بالا به پایین است. مدیر ارشد برنامه استراتژیک را با کارکنان به اشتراک می گذارد. آنها به همه کارکنان ارتباط خواهند داد که چگونه مشارکت آنها باعث موفقیت در اجرای این استراتژی ها می شود.


3. نوآوری و برنامه ریزی موفق

"سازمان ها نیاز به شجاعت دارند تا چیزی خطرناک را امتحان کنند که نمی دانند کار خواهند کرد. چرا؟ از آنجا که اگر آنها می دانند که کار می کنند، آنها فقط بهبود آنچه را که در حال حاضر داشته اند. با این حال اگر آنها چیزی را کمی خطرناک و جدید می کنند، آنها نوآوری واقعی را درک خواهند کرد. " 
 

 

برنامه ریزی موفق روزانه

حتما بخوانید: زندگی بهتر با این برنامه ریزی ها

برخی از برنامه ریزی استراتژیک عبارتند از استراتژی هایی برای ایجاد یک محصول جدید یا ارائه خدمات جدید و یا ساخت مجدد یک بخش و غیره. آنها تیم های مختلفی را با هم به کار بر روی این ابتکارات عمده و برای تأمین موفقیت آنها پول سرمایه گذاری می کنند. با این حال، با گذشت زمان مشخص می شود که این تیم اهداف استراتژیک خود را درک نمی کند و استراتژی خود را شکست خواهد خورد. این اشتباه است!!

این یک شکست نیست. این فقدان یک فرآیند نوآوری برای مدیریت استراتژی است که منجر به شکست شد. مدیریت ارشد، استراتژی هایی را برای نوآوری برای دستیابی به آنها ایجاد کرد. این متاسفانه بسیار رایج است.

بسیاری از سازمان ها به کارمندان خود بیشتر نوآورانه می گویند. آنها راهبردهای محصولات و خدمات جدید را ایجاد می کنند. اما آنها نتوانستند یک استراتژی برای نوآوری را ایجاد کنند که شامل اصلاح فرهنگ سازمانی برای نوآوری، اجرای یک فرایند مدیریت نوآوری و ... باشد. Research in Motion یک مورد کلاسیک است. آنها به شما می گویند که بسیار ابتکاری هستند. آنها آن را به بازار عرضه می کنند و آن را تبلیغ می کنند. اما به برنامه استراتژیک خود نگاه کنید. آنها دارای استراتژی روشن برای نوآوری نیستند، اما آنها دارای استراتژی برای توسعه محصول جدید هستند. با این حال از زمان توسعه Blackberry، آنها یک محصول ابتکاری را منتشر نکرده اند. آنها قطعا مخالف خواهند بود. Playbook یک iPad با قابلیت کمتری است. این یک نوآوری نیست

با این حال، نمونه های زیادی از سازمان هایی وجود دارد که دارای استراتژی برای نوآوری هستند و این به تولید محصولات و راهبردهای ارائه خدمات خود کمک می کند. این شامل اپل، گوگل، زودیاک و BMW می شود.


4. برنامه ریزی موفق-مدیریت پروژه

"بیشترین ویرانگرانه، 95 درصد کارکنان، استراتژی شرکت خود را درک نمی کنند. (اگر چه آنها قصد دارند برنامه را اجرا کنند اگر آنها آن را درک نکنند) " 
 

 

برنامه ریزی موفق برای زندگی

حتما بخوانید: کسب و کار خود را برنامه ریزی کنید

هنگامی که برنامه استراتژیک با هم، دو عنصر مهم در مدیریت پروژه وجود دارد. یکی برای شناسایی پروژه هایی است که برای اطمینان از موفقیت در اجرای هر استراتژی لازم است. یکی دیگر از این است که اولویت بندی همه این پروژه ها را برای اطمینان از اینکه اولویت های بالا دارای منابع مناسب برای اطمینان از موفقیت است. این امر مستلزم درگیر شدن و تعهد بالای کارمندان به صرف وقت لازم در پروژه می باشد.

سطح بالای مشارکت کارکنان تضمین می کند که آنها برنامه استراتژیک را درک می کنند. این سطح تعهد خود را افزایش می دهد تا اطمینان حاصل شود که استراتژی با موفقیت انجام می شود، زیرا آنها درک می کنند که کار و کارشان در تکمیل پروژه کمک می کند تا سازمان بتواند تمام یا بخشی از استراتژی های اصلی خود را درک کند.


5. برنامه ریزی موفق و فرهنگ

"ناکامی در درک فرهنگ سازمان و شکست در ایجاد ارزش ها و فرهنگ برای حمایت از طرح ها وجود دارد." 
شکست برنامه ریزی استراتژیک - مارک مندنال، دایره المعارف کسب و کار

 

برنامه ریزی موفق در کار

حتما بخوانید: چگونه آرامش لازم برای رسیدن به اهدافمان را داشته باشیم

فرهنگ سازمانی، نگرش، ارزشها، باورها و رفتارهای کارکنان آن است. فرهنگ یک سازمان منحصر به فرد و متنوع به عنوان شخصیت فردی است. اگر کارکنان یک سازمان بر این باورند که تغییر چیزی است که از آن متاثر می شود و اجتناب می شود، پس تغییرات اغلب واکنش پذیر و بی وقفه است. اگر کارکنان بر این باورند که همه تغییرات باید به شدت اجرا شود "از بالا"، پس تغییر به ندرت حمایت می شود. با این حال، اگر کارکنان یک سازمان معتقدند که تغییر ارزشمند است و مسئولیت همه؛ سپس تغییر و رشد با سهولت نسبی رخ می دهد. اینها چند سازمان عالی است که در صنایع خود به پیشرفت ادامه می دهند.

این به دنبال ارتباط از بالا به پایین است. مدیر ارشد برنامه استراتژیک را با کارکنان به اشتراک می گذارد. آنها به همه کارکنان ارتباط خواهند داد که چگونه مشارکت آنها باعث موفقیت در اجرای این استراتژی ها می شود.


نتیجه برنامه ریزی موفق

یک فرایند برنامه ریزی موفق استراتژیک روشن و معنی داری ایجاد کنید. برای اطمینان از موفقیت، تمام سطوح کارکنان را درگیر کنید. ارتباط با کارکنان در سراسر. از یک فرآیند نوآوری برای همه محصولات جدید توسعه، ارائه خدمات و غیره استفاده کنید. ایجاد پروژه ها برای مدیریت استراتژی ها و اولویت بندی همه این پروژه ها برای اطمینان از اینکه آنها به درستی منابع مالی دارند. فرهنگ سازمانی را تغییر دهید تا انطباق بیشتری با تغییراتی که برنامه ریزی موفق استراتژیک نیاز دارد.

 

 bia : Source  

مطالب مرتبط

نظرات

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید