سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

ایجاد اعتماد به نفس

ایجاد اعتماد به نفس
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/09/24 0 نظر

اعتماد به نفس واقعا می تواند یاد بگیرد. اعتماد به نفس در تقریبا هر جنبه ای از زندگی ما بسیار مهم است، اما بسیاری از مردم برای پیدا کردن آن تلاش می کنند

ایجاد اعتماد به نفس

آماده سازی برای موفقیت!

از دکتر بی اعتماد به نفس که توصیه ما به آن متکی است، به اعتماد به نفس کاریزماتیک یک سخنران الهام بخش، افراد با اعتماد به نفس دارای ویژگی هایی هستند که همه آنها را تحسین می کنند.

 

اعتماد به نفس در ورزش

حتما بخوانید: 4 کلید برای ایجاد اعتماد به نفس شما

اعتماد به نفس در تقریبا هر جنبه ای از زندگی ما بسیار مهم است، اما بسیاری از مردم برای پیدا کردن آن تلاش می کنند. متأسفانه این می تواند یک حلقه بدی باشد: افرادی که از اعتماد به نفس ناتوانند می توانند موفق شوند.

 اکثر مردم تمایلی به بازگشت به پروژه ای ندارند که توسط کسی که عصبی، بی حوصلگی و اغراق آمیز است، متواضع باشند.

از سوی دیگر، ممکن است توسط کسی که به طور واضح صحبت می کند، متقاعد شود که سر خود را بالا نگه می دارد، مطمئنا به پرسش ها پاسخ می دهد و کسی که به راحتی می پذیرد وقتی چیزی نمی داند.

افراد با اعتماد به نفس اعتماد به نفس  به دیگران القا می کنند: مخاطبان، همسالان، کارفرمایان، مشتریان و دوستانشان. و به دست آوردن اعتماد به نفس دیگران یکی از راه های کلیدی است.

خبر خوب این است که اعتماد به نفس واقعا می تواند یاد بگیرد و ساخته شود. و اینکه آیا شما بر اعتماد به نفس خود و اعتماد به نفس مردم اطراف خود کار می کنید، این ارزش تلاش کردن دارد!


سطح اعتماد به نفس شما چگونه است؟

 

اعتماد به نفس چیست

حتما بخوانید: راههای اعتماد به نفس در زنان چیست؟

سطح اعتماد به نفس شما می تواند از بسیاری جهات نشان دهد: رفتار شما، زبان بدن شما، نحوه صحبت کردن، آنچه شما می گویید و غیره. به مقایسه های زیر از رفتار اعتماد به نفس معمول با رفتار مرتبط با اعتماد به نفس پایین نگاه کنید. کدام افکار یا اعمال شما در خودتان و افراد اطراف شما را تشخیص می دهید؟

رفتار متعالی رفتار مرتبط با اعتماد به نفس کم
انجام آنچه شما به آن اعتقاد دارید درست است، حتی اگر دیگران آن را بدرخشند یا انتقاد کنند. رفتار خود را بر اساس آنچه که دیگران فکر می کنند، کنترل می کنند.
مایل به ریسک و به دست آوردن امتیاز اضافی برای دستیابی به چیزهای بهتر است. اقامت در منطقه راحتی خود، از ترس شکست، و بنابراین اجتناب از گرفتن خطر.
اشتباهات خود را بپذیرید و از آنها یاد بگیرید. برای غلبه بر اشتباهات سخت تلاش کنید و امیدوار باشید که بتوانید قبل از اینکه کسی متوجه شود مشکل را حل کند.
در انتظار دیگران به شما برای موفقیت های شما تبریک می گویم. اغلب فضایل خود را به عنوان بسیاری از افراد ممکن است.
پذیرش تقدیر با مهربانی "متشکرم، من واقعا به این دفترچه ای سخت کار کردم. من خوشحالم که تلاش های من را می شناسید. " رد کردن تعارف به صورت غیرمستقیم "اوه که پرونده واقعا چیزی بود، هر کسی می تواند این کار را انجام دهد."

همانطور که از این نمونه ها می بینید، اعتماد به نفس پایین می تواند خود مخرب باشد و اغلب خود را منفی می کند. مردم اعتماد به نفس عموما مثبت تر هستند - به خود و توانایی های خود اعتقاد دارند و همچنین به زندگی کامل به طور کامل اعتقاد دارند.


اعتماد به نفس چیست؟

دو چیز اصلی به اعتماد به نفس کمک می کند: خودکارآمدی و عزت نفس.

 

اعتماد به نفس بالا

حتما بخوانید: 13 رفتار مخرب برای ادم های با اعتماد به نفس بالا

ما به دست آوردن حس خودکارآمدی زمانی که ما خودمان (و دیگران مشابه به خودمان) را ببینید تسلط بر مهارت ها و دستیابی به اهداف که در آن مناطق مهارت مهم است. این اطمینان است که اگر ما در یک منطقه خاص یاد بگیریم و کار کنیم، موفق خواهیم بود؛ و این نوع اعتماد به نفس است که افراد را به پذیرفتن چالش های دشوار می اندازد و در مواجهه با عقب ماندگی ها ادامه می یابد.

این با ایده عزت نفس همپوشانی دارد، که یک معنی کلی تر است که ما می توانیم با آنچه که در زندگی ما اتفاق می افتد، مقابله کنیم، و ما حق داریم که خوشحال باشیم. بخشی از این، احساس می شود که افراد اطراف ما ما را مورد تایید قرار می دهند، که ما ممکن است یا نمی توانیم کنترل کنیم. با این حال، آن نیز از این مفهوم است که ما به طور صریح رفتار می کنیم، که ما در انجام آنچه ما صالح هستیم، و ما می توانیم با موفقیت به رقابت بپردازیم.

بعضی از مردم معتقدند که اعتماد به نفس می تواند با تأیید ساخته شود و تفکر مثبت. در ابزارهای ذهنی، ما معتقدیم که در این حقیقت وجود دارد، اما با ایجاد و دستیابی به اهداف و ایجاد صلاحیت ، اعتماد به نفس نیز بسیار مهم است . بدون این صلاحیت پایه، شما اعتماد به نفس ندارید: شما با اعتماد به نفس کم عمق با تمام مسائل، ناراحتی و شکستی که این کار را به ارمغان می آورد.


ایجاد اعتماد به نفس

 

اعتماد به نفس کاذب

حتما بخوانید: علائم داشتن عزت نفس پایین چیست؟

پس چگونه این احساس اعتماد به نفس متعادل را ایجاد می کنید، که بر پایه ی یک تمجید از واقعیت استوار است؟

خبر بد این است که هیچ راه حل سریع یا راه حل پنج دقیقه ای وجود ندارد.

خبر خوب این است که در حال تبدیل شدن به اعتماد به نفس، به آسانی قابل دستیابی است، تا زمانی که تمرکز و عزم را برای انجام کارهای خود داشته باشید. و آنچه بهتر است این است که چیزهایی که شما برای ایجاد اعتماد به نفس خود انجام می دهید، موفقیت را نیز ایجاد می کنند - در غیر این صورت، اعتماد به نفس شما از موفقیت واقعی و واقعی خواهد بود. هیچ کس نمی تواند این را از شما دور کند

بنابراین در اینجا سه ​​مرحله برای اعتماد به نفس ما وجود دارد که از استعاره سفر استفاده می کنیم: آماده شدن برای سفر شما؛ تنظیم؛ و سرعت بخشیدن به موفقیت.

مرحله 1: آماده شدن برای سفر شما

اولین قدم این است که خودتان را برای سفر خود به اعتماد به نفس آماده کنید. شما باید در مورد جایی که هستی را می بینید، فکر می کنم که در آن شما می خواهید بروید، خود را در مسیر ذهنی مناسب برای سفر خود قرار دهید، و خود را متعهد به شروع آن و ماندن در آن خواهید کرد.

در آماده سازی سفر خود، این پنج چیز را انجام دهید:

به چیزی که قبلا دست یافته اید نگاه کنید

تا الان زندگی خود را در نظر داشته باشید و فهرستی از بهترین چیزهایی را که در "ورود به دستاورد" به دست آورده اید، فهرست کنید. شاید شما در امتحان یا امتحان مهم باشید، نقش مهمی در یک تیم مهم ایفا کردید، بهترین نمرات فروش را در یک دوره تولید کردید، کاری را انجام دادید که باعث تغییرات کلیدی در زندگی دیگران شد، یا پروژه ای را به وجود آورد که برای بسیاری اهمیت داشت کار تو.

این را به سند هوشمندانه فرمت بگذارید، که می توانید در اغلب موارد آن را ببینید. و پس از آن چند دقیقه در هر هفته لذت بردن از موفقیت شما در حال حاضر بود!


در مورد قدرت خود فکر کنید

 

اعتماد به نفس در کودکان

حتما بخوانید: اعتماد به نفس چیست؟ چگونه آن را پرورش دهیم؟

بعد از استفاده از یک تکنیک مانند تجزیه و تحلیل SWOT نگاهی به کسی و کجا می بینید. به دنبال ورود به دنیای خود و بازتاب زندگی اخیر خود فکر کنید که دوستانتان چه نقاط قوت و ضعف را در نظر بگیرند. از اینها، در مورد فرصت ها و تهدیدها که با آن روبرو هستید، فکر کنید.

اطمینان حاصل کنید که از چند دقیقه لذت بردن از نقاط قوت خود را نشان می دهد!

فکر کنید که چه چیزی برای شما مهم است و کجا می خواهید بروید

بعدا، درباره چیزهایی که واقعا برای شما اهمیت دارند و آنچه را که میخواهید با زندگی خود به دست آورید، فکر کنید.

تنظیم و دستیابی به اهداف بخش مهمی از این امر است و اعتماد واقعی از این می شود. تنظیم هدف، فرایندی است که شما برای تعیین اهداف خود استفاده می کنید و میزان موفقیت شما در این اهداف را اندازه گیری می کنید. برای پیدا کردن نحوه استفاده از این تکنیک مهم و یا استفاده از کتاب زندگی نامه برنامه زندگی خود را به تفکیک از اهداف خود را در جزئیات (نگاه کنید به "نکته" در زیر).

تنظیم هدف خود را با تجزیه و تحلیل SWOT خود اطلاع دهید. تعیین اهداف که از نقاط قوت خود بهره برداری می کنند، ضعف های خود را به حداقل برسانید، فرصت های خود را درک کنید و تهدیداتی را که با آن روبرو هستند کنترل کنید.

و با تعیین اهداف اصلی در زندگی خود، مرحله اول را در هر مرحله تعیین کنید. اطمینان حاصل کنید که این یک گام بسیار کوچک است، شاید بیش از یک ساعت طول بکشد تا تکمیل شود!


شروع به مدیریت ذهن خود کنید
 

اعتماد به نفس در نوجوانان

حتما بخوانید: 14 اصول افزایش اعتماد به نفس درمقابل دیگران

در این مرحله، شما نیاز به مدیریت ذهن خود دارید. این به شما می آموزد که چگونه به استفاده و ایجاد تصاویر ذهنی قوی از آنچه که شما احساس می کنید و تجربه را به عنوان اهداف اصلی خود را به دست آورید - چیزی در مورد انجام این کار است که باعث می شود حتی اهداف مهم به نظر می رسد قابل دستیابی است.

بخش نهایی آماده شدن برای سفر این است که وعده روشن و بی قاعده خود را برای خود بگنجانید که شما کاملا به سفر خود متعهد هستید و تمام تلاش خود را برای رسیدن به آن انجام می دهید.

اگر شما در حال انجام آن هستید، ابتدا شک و تردید دارید که سطح آن را شروع کنید، آن را بنویسید و آنها را آرام و منطقی به چالش بکشید. اگر آنها تحت بررسی دقیق قرار گیرند، این عالی است. با این حال اگر بر اساس خطرات واقعی باشند، اطمینان حاصل کنید که اهداف اضافی برای مدیریت آنها مناسب است.

در هر صورت، این وعده را بدهید!

نکته:

اعتماد به نفس در مورد تعادل است. در یک افراط، افراد دارای اعتماد به نفس پایین دارند. در انتهای دیگر، ما افرادی داریم که ممکن است بیش از حد اعتماد به نفس داشته باشند.

اگر شما کم اعتماد به نفس دارید، شما از داشتن خطرات و کشیدن خودتان اجتناب خواهید کرد؛ و ممکن است سعی نکنید. و اگر شما بیش از حد اعتماد به نفس، شما ممکن است در معرض خطر بیش از حد، گسترش خود را فراتر از توانایی های خود، و سقوط به شدت. شما همچنین ممکن است دریابید که شما خیلی خوش بین هستید که به اندازه کافی تلاش نکنید تا واقعا موفق شوید.

بدست آوردن این حق، داشتن یک مقدار اعتماد به نفس درست است، در واقعیت و بر توانایی واقعی شما تأثیر می گذارد. با داشتن مقدار مناسب اعتماد به نفس، خطرات آگاهانه خواهید گرفت، خودتان را بکشید (اما نه بیش از توانایی های خود) و تلاش کنید.

پس  اعتماد به نفس شما چیست؟  برای پیدا کردن چگونگی اعتماد به نفس شما در حال حاضر، و شروع به دنبال استراتژی های خاص برای بهبود سطح اطمینان خود را.

مرحله 2: تنظیم کردن

این جایی است که شما شروع میکنید، به آرامی، به سمت هدف خود حرکت میکنید. با انجام کارهای درست و شروع به کار با برنده های کوچک و آسان، شما خود را در مسیر موفقیت قرار می دهید و شروع به ایجاد اعتماد به نفس می کنید که با این کار می شود.


ساختن دانش لازم برای موفقیت

 

اعتماد به نفس در رانندگی

حتما بخوانید: 10 چیز که می توانید برای تقویت اعتماد به نفس خود انجام دهید

به دنبال اهداف خود، مهارت هایی را که برای دستیابی به آنها نیاز دارید شناسایی کنید. و سپس به چگونگی برخورد با این مهارت ها با اطمینان و خوب نگاه کنید. فقط یک راه حل ساده، یک کافی به اندازه کافی را قبول نکنید - برای یک راه حل، یک برنامه یا یک دوره که به طور کامل شما را برای دستیابی به آنچه که میخواهید به دست آورید، به دنبال آن هستید، و در صورت امکان، به شما یک گواهینامه یا مدرک را بدهد که می توانید افتخار کنید .


تمرکز بر مبانی

وقتی شروع می کنید، سعی نکنید هر چیزی باهوش و دقیق انجام دهید. و به کمال نرسیده اید - فقط از انجام کارهای ساده با موفقیت لذت ببرید.


تنظیم اهداف کوچک و دستیابی به آنها

 

اعتماد به نفس در فوتبال

حتما بخوانید: افزایش عزت نفس با چند روشی که شخصیت شما را می‌سازد

با شروع اهداف بسیار کوچک که در مرحله 1 شناسایی شدید، عادت آنها را تنظیم کنید، به آنها دست یابید و جشن می گیرید. در این مرحله اهداف خاصی را به چالش بکشید، فقط به عادت رسیدن به آنها و جشن گرفتن آنها کمک کنید. و کمی بعد شروع به تکمیل موفقیت ها کنید!


مدیریت ذهن خود را حفظ کنید

 

اعتماد به نفس در سخنرانی

حتما بخوانید: 60 روش برای افزایش اعتماد به نفس

در ادامه این تفکر مثبت، در جشن و لذت بردن از موفقیت، و حفظ این تصاویر ذهنی قوی باشید. شما همچنین می توانید از یک تکنیک مانند نقشه گنج استفاده کنید. تصویر سازی های شما را قوی تر می کند!

و از سوی دیگر، یاد بگیرید که به شکست رسیدگی کنید. تصور کنید که اشتباهات رخ می دهد زمانی که شما در حال تلاش برای چیزی جدید. در حقیقت، اگر شما عادت داشته باشید که اشتباهات را به عنوان یادگیری تجربی تجربه کنید، می توانید (تقریبا) شروع به دیدن آنها در یک نور مثبت کنید. پس از همه، برای گفتن "اگر آن شما را نمی کشد، برای شما قوی تر است!"

مرحله 3: سرعت بخشیدن به موفقیت

در این مرحله، شما احساس اعتماد به نفس خواهید کرد. شما بعضی از دوره هایی که در مرحله 2 شروع کرده اید را تکمیل کرده اید و موفق خواهید شد تا جشن بگیرید!

این زمان برای شروع خود کشش است. اهداف را کمی بزرگتر کنید و چالش ها کمی سخت تر شوند. افزایش اندازه تعهد شما. و مهارت هایی را که در عرصه های جدید، اما نزدیک به هم نشان داده اید، گسترش دهید.

نکته 1:

خود را پایدار نگه دارید - این جایی است که مردم تمایل دارند بیش از حد اعتماد به نفس و بیش از حد خود را کشش. و اطمینان حاصل کنید که از داشتن هوشمندانه به خاطر خودتان شروع نخواهید کرد ...

نکته 2:

تنظیم اهداف، مسلما مهمترین مهارت است که می توانید یاد بگیرید که اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. 


امتیاز کلیدی

اعتماد به نفس در تقریبا در هر جنبه ای از زندگی ما بسیار مهم است و افرادی که از آن غافلند می توانند موفق شوند.

دو چیز اصلی به اعتماد به نفس کمک می کند: خودکارآمدی و عزت نفس. شما می توانید با این سه مرحله پیشرفت کنید:

  1. برای سفر خود آماده شوید.
  2. در سفر خود تنظیم کنید
  3. سرعت بخشیدن به موفقیت

تنظیم هدف، احتمالا مهمترین فعالیتی است که می توانید برای ارتقا اعتماد به نفس خود یاد بگیرید.

این سایت به شما مهارت هایی را که برای شغل شاد و موفق نیاز دارید آموزش می دهد. و این فقط یکی از ابزارها و منابع زیادی است که شما در اینجا می توانید در ابزار ذهن پیدا کنید. مشترک شدن در خبرنامه رایگان ما ، یا پیوستن به دوره های سایت ..

 

source : mindtools

مطالب مرتبط

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید