سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

مشکلات ازدواج ، راه حل مشکل ازدواج در 8 مرحله

مشکلات ازدواج ، راه حل مشکل ازدواج در 8 مرحله
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/10/02 0 نظر

تلاش برای به دست آوردن شریک زندگی خود که می توانید از اصرار و لجبازی بر روی موضاعاتی دست بردارید.  از انرژی و هوش خود استفاده کنید تا بتوانید آنچه را که می توانید انجام دهید متفاوت انجام دهید

مشکلات ازدواج ، راه حل مشکل ازدواج در 8 مرحله

 

من یک روانشناس  که متخصص در ازدواج برای زوج هایی  که با مشکلات ازدواج مواجه هستند می باشم. وقتی زوج ها برای کمک به ازدواج برای اولین بار با من تماس می گیرند، آنها معمولا احساس ناراحتی و ناامیدی در ازدواج می کنند. با این حال، اگر آنها بتوانند به عقب بازگردند و به یاد داشته باشند، معمولا ازدواج را نشان می دهد که می تواند نجات یابند. در واقع، این نوع از ازدواج، پتانسیل برای تبدیل شدن به نوع مشارکتی است که زن و شوهر به آنها امید داشتند، زمانی که آنها گفتند، "ما". 

 


در اینجا مسیر 8 مرحله ای است که طی آن راه حل و رفع  مشکلات ازدواج ذکر می شود:

1 . فهرستی از تمام مسائل مربوط به اختلاف نظر با طرف مقابل که شامل می شود را اماده کنید

 

مشکلات ازدواج دوم

حتما بخوانید: رازهای داشتن یک ازدواج موفق

از جمله  ترس از اینکه صحبت کردن ممکن است منجر به استدلال شود

درمان خودآموزی شما ، زمانی کامل است که راه حل های متفاوتی برای همه  این مسائل پیدا کنید و همچنین مهارت ها را برای حل مسائل جدید یاد بگیرید.

 شما با برخی از تفاوت های چالش برانگیز روبرو می شوید، و بیشتر به شیوه خود  با صحبت کردن با یکدیگر به ارتقاء و تفاهم همدیگر کمک می کنید.


2. برای حل مشکلات ازدواج ،تمرکز خود را بر روی خود متمرکز کنید 

 

مشکل ازدواج جوانان

حتما بخوانید: برای داشتن یک ازدواج موفق این مقاله را مطالعه کنید

تلاش برای به دست آوردن شریک زندگی خود که می توانید از اصرار و لجبازی بر روی موضاعاتی دست بردارید.  از انرژی و هوش خود استفاده کنید تا بتوانید آنچه را که می توانید انجام دهید متفاوت انجام دهید.  

در اینجا یک سوال است که شما می توانید شروع کنید. چه چیزی باعث می شود که شما همچنان دوست داشتنی و باهوش باشید، حتی اگر نامزدتان هیچوقت از موضعش کوتاه نیاید؟ این باعث تبدیل شدن به "خود-محوری" در بهترین حالت می شود. اگر هر دو شما به دنبال ارتقاء خود هستید، ازدواج شکوفا خواهد شد.


3. نکته این است که امواج منفی که شما به یکدیگر می دهید، کاملا غیرجبران است

 

مشکل ازدواج فامیلی

حتما بخوانید: چگونه یک ازدواج موفق داشته باشیم؟

 این تنها یک رابطه مثبت است. این بدان معنی است که هیچ انتقادی، شکایات، سرزنش، اتهامات، خشم ، معنی بیداری، اظهارات دروغین ... نیست. آن را دریافت کنید 

 اقامت در منطقه آرام زندگی  باعث شروع به گرم شدن رابطه می انجامد.یاد بگیرید که خودتان را آرام کنید و سپس همکاری کنید.

جانات گوتمن، روانپزشک تحقیقاتی متوجه شده است که ازدواج به طور کلی در صورتی که نسبت تعاملات خوب و بد بین 5 به 1 باشد، زنده و پایدار می ماند. ایا می خواهید ازدواج را به گونه ای ادامه دهید که رشد کند؟ 


4. در جهت رفع مشکلات ازدواج ،بیاموزید چگونه مفاهیم را به طور سازنده بیان کنید 

یک راه ساده برای انجام این کار در مکالمات حساس، این است که با گزینه های استارتر زیر عمل کنید. در کار بالینی من، زوج هایی را که دارای این عبارات استار هستند، با انها به اشتراک می گذارم. من آنها را تشویق می کنم که اغلب از توزیع مجدد استفاده کنند، بررسی کنید که چگونه هر نظر را که ممکن است حساس باشد یا در موضوعاتی که می دانند ممکن است محو شود

من احساس می کنم (به دنبال احساس یک کلمه ای مانند اضطراب، غم، و غیره) ...

نگرانی من ..........

من می خواهم ... [توجه داشته باشید، هرگز از استفاده از "من می خواهم شما را به ..."] استفاده نکنید.


5. یادگیری نحوه تصمیم گیری همکاری،که مشکلات ازدواج را حل کند

 

مشکل ازدواج نکردن

حتما بخوانید: ازدواج های پر سر و صدای سلبریتی ها

هدف از تصمیم گیری ، برنامه ای است که هر دو را خوشحال می کند. در عوض، زمانی که اختلاف دارید، بی سر و صدای نگرانی های اساسی خود را بیان کنید، به آرامش گوش دهید تا نگرانی های شریک زندگی تان را درک کنید، و سپس یک راه حل مناسب برای همه نگرانی های ایجاد کنید.

تمرین این مجموعه مهارت را بر تمام موضوعاتی که در مرحله 1 ذکر شده است تمرین کنید. ممکن است شگفت زده شوید که حتی در مورد مسائلی که به نظر می رسد قابل اجتناب است، شما قادر به ایجاد راه حل هایی هستید که برای هر دو شما کار خواهد کرد.


6. همدیگر را کشف کنید تا مشکلات ازدواج حل بشود

 

مشکلات ازدواج با دختر پولدار

حتما بخوانید: 10 نوع از زنانی که مردان نمی خواهند با آنها ازدواج کنند

 بهتر است برای هر یک از شما به کشف آنچه که شما می توانید متفاوت در آینده انجام دهید. مهمتر از همه، به ویژه اگر شما بچه هایی دارید که به شما نیاز دارند تا به عنوان افراد و به عنوان یک زوج احساس عاطفی بیشتری داشته باشید.به عبارت دیگر، ازدواج قبلی پایان می یابد. یک فرد جدید با همان شریک که در آن صفر امور، اعتیاد یا خشم بیش از حد وجود ندارد و به جای آن، عشق و اعتماد فراوان دارد.


7. به طور بالقوه انرژی های مثبت را که به شریک خود می دهید را افزایش دهید

 

موانع ازدواج چیست

حتما بخوانید: بهترین سن برای ازدواج چه سنی است؟

بیشتر لبخند بزن. بیشتر لمس کن، بیشتر بخند، بیشتر نگاه عاشقانه و بیشتر رابطه جنسی.هنگامی که شما در حال گوش دادن برای گرفتن اطلاعات هستید، آنچه که با شریک خود می گویید اشتباه است یا نشان می دهد که بیشتر می دانید که طرفتان را ازرده می کند.

فعالیت های سرگرم کننده تر را با هم انجام دهید.  خنده و شوخی کنید، چیزهای جدیدی را انجام دهید و مکان های جدیدی با هم بگذرانید. 

بهترین چیزها در زندگی واقعا آزاد هستند. و بیشترین امتیازات را به شما می دهد، هرچه بیشتر دریافت کنید،بیشتر به نامزدتان نزدیک و لذت می بریید.


8. نگاه به قدرت و ضعف ازدواج والدین خود بردارید. تصمیم بگیرید برای حل مشکلات ازدواج میخواهید متفاوت باشید  

 

مشکل ازدواج در ایران

حتما بخوانید: رابطه عشق و ازدواج(عشق و علاقه قبل از ازدواج باید به وجود بیاید با بعد از ازدواج)؟

هنگامی که مردم ازدواج می کنند،بچه ها یاد می گیرند  که چگونه پدر و مادرشان یکدیگر را تحت درمان قرار می دهند و همچنین پدر یا مادرشان با والدینشان چگونه رفتار می کنند. این روابط است که در آن افراد و بچه ها ،الگوهای یادگیری روابط صمیمی را یاد می گیرند.

 ارزیابی مهارت های ازدواج را از دست ندهید. سپس تمرکز کنید و مهارت های لازم را بدست آورید تا نامزد قویتری برای موفقیت ازدواج ایجاد شود. 

آیا انتظار دارید یک ماشین را بدون اینکه تا حالا رانندگی کرده باشید را رانندگی کنید؟ برای یادگیری مهارت های ارتباطی و حل و فصل اختلافات، همکاری در حل مشکل ازدواج  کنید. سپس  مشکلات ازدواج شما پایان می یابد.

 

source: psychologytoday

 

دانلود PDF مقاله: مشکلات ازدواج

نظرات

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید