سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

بهبود روابط عاطفی ، روابط عاشقانه و روابط زناشوئی در زندگی مشترک

بهبود روابط  عاطفی ، روابط عاشقانه و روابط زناشوئی در زندگی مشترک
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/10/28 0 نظر

راهکارهای 100% کاربردی برای بهبود روابط عاطفی که می توانید در روابط عاشقانه و روابط زناشوئی بکار ببرید.

 

 بهبود روابط عاطفی باهمسر

 

ازدواج پیوند نهایی بین دو شریک است. شما عهد کردید که یکدیگر را بهتر یا بدتر دوست داشته باشید ، اما گاهی اوقات اوضاع متلاشی می‌شود. شاید شما دعوا بدی داشته باشید ، احساس می‌کنید از هم جدا شده‌اید ، یا شاید به‌سادگی به‌جایی رسیده‌اید که می‌دانید که به بهبود روابط نیاز دارید. روابط نیاز به کار و تعهد دارد تا محبت شما نسبت به یکدیگر محکم شود و ازدواج نیز از این قاعده مستثنا نیست.برای بهبود روابط باکمی تلاش ، کمی درک و کمی صبر ، شما و همسرتان می‌توانید ازدواج خود را بهبود بخشیده و به یاد بیاورید که چرا عشق خود را به یکدیگر متعهد کرده‌اید.


قسمت اول : اصلاح روابط زوجین

کار بر روی ارتباطات و بهبود روابط عاشقانه

 

1.به همسرتان برای بهبود روابط گوش دهید

 زوج‌هایی که مدت طولانی باهم بوده‌اند ، اغلب مواردی را که گفته می‌شود به‌صورت اعطایی انجام می‌دهند. به‌عنوان مثال ، همسر شما ممکن است به شما بگوید که کاری که انجام می‌دهید او را آزار داده است ، اما ممکن است تصور کنید که این یک کار بزرگ نیست ، زیرا مدت‌هاست که باهم بوده‌اید.

 

رابطه زناشویی موفق در زندگی

حتما بخوانید: راه کارهای بهبود روابط زناشویی

اگر همسرتان به شما می‌گوید مشکلی وجود دارد ، باید آن جمله را جدی بگیرید. برای بهبود روابط و حل مشکل ، به‌تنهایی یا باهم کار کنید ، اما اطمینان حاصل کنید که نگرانی‌های شریک زندگی خود را برطرف می‌شود.

نیازهای شریک زندگی خود را برطرف کنید. برای بهبود روابط اگر همسرتان به شما می‌گوید چه چیزی را از رابطه می‌خواهد ، شما باید تلاش کنید تا این اتفاق بیفتد یا باهم کار کنید تا یک سازش را پیدا کنید.


2.باهمسرتان جهت بهبود روابط وقت باکیفیت بگذرانید

زمان کیفیت زمانی است که بدون قید و شرط و به‌طور کامل برای همسر خود رزرو می‌کنید. مهم نیست که چه اتفاقی می‌افتد . برای بهبود روابط به یکدیگر گوش کنید ، کنار هم بنشینید ، همدیگر را تماشا کنید. از حضور یکدیگر لذت ببرید و از کنار هم بودن لذت ببرید. این کار را حداقل یک بار در هفته به مدت 30 - 60 دقیقه انجام دهید.


3.باهم در بهبود روابط صادق باشید
 

 صداقت در یک رابطه بسیار مهم است ، به‌خصوص اگر متأهل باشید. شما می‌خواهید احساس کنید که می‌توانید به همسر خود اعتماد کنید ، و می‌خواهید شریک زندگی‌تان به همان صورت احساس کند. اما صداقت و صراحت فقط فراتر از گفتن حقیقت است.

 

روانشناسی بهبود روابط

حتما بخوانید: بهبود رابطه جنسی و روابط زناشویی

 

جهت پایداری و بهبود روابط هرگز به شریک زندگی خود دروغ نگویید. حتی یک دروغ کوچک که سرانجام می‌تواند باعث نارضایتی و استدلال شود.

به همسرتان آرزوها و آرزوهای مخفی خود ، عمیق‌ترین ترس‌ها و چیزهای دیگر را که پنهان دارید بگویید.

بگذار شریک زندگی‌تان باز شود و در برابر شما آسیب پذیر باشد. این می‌تواند به ایجاد اعتماد و تقویت حس صمیمیت و محبت کمک کند.


4.روی سازش و بهبود روابط کار کنید

سازش و بهبود روابط می‌تواند دشوار باشد ، به‌خصوص هنگامی که احساسات پس از استدلال زیاد می‌شوند. هر از گاهی مخالفت یا حتی بحث و جدال طبیعی است.
سازش رابطه شما را قوی‌تر می‌کند.


5.از عبارات "من" برای بهبود روابط استفاده کنید

 وقتی شما و همسرتان باهم اختلاف دارید ، مهم است که از استفاده از اتهامات یا توهین‌ها خودداری کنید. یک راه بسیاری از همسران ناخواسته به شرکای خود صدمه می زنند استفاده از عبارات "شما" به‌جای عبارات "من" است. استفاده از عبارات "من" می‌تواند به‌جای صدمه زدن به احساسات شریک زندگی ، به شما کمک کند تا روشی را که احساس می‌کنید و یک گفتگو مثبت و مثمر ثمر ایجاد کنید .

جمله "شما" سرزنش بر می‌انگیزد. به‌عنوان مثال ، "شما همیشه دیر می‌کنید !"

جمله "من" مکالمه را به روشی که روی احساس متمرکز است ، تغییر می‌دهد. به‌عنوان مثال ، "من متوجه می‌شوم که شما در طول این مکالمه به دور از خانه خیره شده‌اید و باعث می‌شود احساس کنم احساسات من را در نظر نمی‌گیرید."

 

بهبود روابط عاشقانه

حتما بخوانید: چگونه رابطه خود را با همسرتان بهبود دهید

 

جمله "من" سه مؤلفه دارد: شرح مختصر و غیر تحریک آمیز از رفتاری خاص که با آن روبرو هستید ، احساسات شما در مورد آن رفتار و تأثیر ملموس و رفتار خاص شریک زندگی شما روی شما. 


6.برای بهبود روابط ،هرگز به سر شریک زندگی خود فریاد نزنید

 بسیاری از مردم شروع به فریاد زدن می‌کنند حتی بدون آنکه متوجه شوند. وقتی استدلال می‌کنید ، ممکن است احساسات شما بالا برود و ممکن است نسبت به موضوعی که در مورد آن بحث می‌کنید بسیار شور و شوق نشان دهید. با این حال ، فریاد زدن به همسرتان فقط یکی از دو نتیجه را به همراه خواهد داشت: یا شریک زندگی‌تان هم فریاد می‌زند  یا شریک زندگی‌تان از شما می‌ترسد. در هر صورت ، این یک وضعیت آسیب زا است که می‌تواند فشار زیادی به روابط شما وارد کند. 


هنگامی که شما یا شریک زندگی خود ناراحت هستید از صحبت کردن در مورد موارد مهم خودداری کنید. جهت بهبود روابط ،پیاده روی کنید و یا به مدت 5 یا 10 دقیقه به‌راحتی از اتاق بروید و سپس مکالمه را دوباره شروع کنید.


قسمت دوم بهبود روابط اجتماعی و عاطفی

بازسازی و بهبود روابط عاشقانه و روابط زناشوئی موفق در زندگی

 

1.روال خود را جهت بهبود روابط تغییر دهید

 اگر معمولاً در بیشتر شب‌ها غذا می‌خورید ، برای یک شب سعی کنید بیرون بروید. سعی کنید یک وعده غذایی برای شریک زندگی خود درست کنید و باهم غذا بخورید.

باهم کاری جالب و هیجان انگیز انجام دهید که شما و همسرتان معمولاً انجام نمی‌دهید. باید شما را مجبور کند که هر دو سرگرم شوید و باهم هیجان زده شوید.

یک تعطیلات عاشقانه برای بهبود روابط را باهم بگذرانید ، یا فقط یک روز جالب و هیجان انگیز را باهم برنامه ریزی کنید - حتی اگر این فقط به معنای رفتن پارک تفریحی باشد.


2.باهم دیگر در بهبود روابط معاشقه کنید

 وقتی شما و همسرتان همدیگر را دوست داشته باشید ، احتمالاً همیشه با یکدیگر معاشقه می‌کنید.

ارتباط چشمی برقرار کن.

به شریک زندگی خود لبخند بزنید و گاهی احمقانه رفتار کنید.

از زبان بدن عاشقانه استفاده کنید و از زبان بدن شریک زندگی خود تقلید کنید.

روبروی یکدیگر در بهبود روابط بایستید و هنگام صحبت کردن به یکدیگر تکیه دهید.


3.تماس جسمی خود را در بهبود روابط بیشتر کنید

 تماس جسمی یک مؤلفه مهم صمیمیت در بهبود روابط است. تماس جسمی باعث می‌شود احساس دلخواه شما شود و همین امر باعث می‌شود احساس راحتی و نزدیکی باهمسرتان داشته باشید. اگر از قبل بسیار صمیمی هستید و ارتباط جسمی زیادی دارید ، پس این کار را ادامه دهید. اگر این بخش از روابط خود را گم کرده‌اید ، تلاش کنید تا آن را برگردانید.

 

بهبود روابط عاطفی و روابط عاشقانه

حتما بخوانید: راه هایی که روابط عاشقانه شما را بهبود می بخشد و محکم می شود

 

تماس جسمی فقط به معنای رابطه جنسی نیست (گرچه بسیاری از افراد رابطه جنسی را بخشی سالم از ازدواج می‌دانند). این می‌تواند به معنای دست نگه داشتن ، چرت زدن ، در آغوش گرفتن ، بوسیدن یا هر نوع تماس محبت آمیز باشد.

شریک زندگی شما احتمالاً به همان اندازه که تماس جسمی را می‌خواهید ، ممکن است خیلی خجالتی یا نگران باشد که شما آن را نمی‌خواهید.

بیش از بهبود روابط و تماس فیزیکی استرس نداشته باشید ، فقط آن را شروع کنید. شریک زندگی شما از آن قدردانی خواهد کرد و به شما کمک می‌کند تا هر دو احساس نزدیکی بیشتری با یکدیگر داشته باشید.به یاد داشته باشید که احساسات اغلب از اقدامات پیروی می‌کنند. اگر تلاش کنید و سعی کنید یک شب عاشقانه را برای یکدیگر رقم بزنید ، احساسات عاشقانه به دنبال خواهد آمد.


4.برای صمیمیت و بهبود روابط وقت بگذارید

 اگر مدتی است که ازدواج کرده‌اید ، احتمالاً هر دو با تلاش برای تعادل زندگی کاری و زندگی در خانه خود احساس درگیری ذهنی می‌کنید. اگر بچه دار شوید می‌تواند دلهره آور باشد. ایجاد وقت برای صمیمیت و بدون هیچ گونه حواس پرتی (بچه‌ها ، تماس‌های تلفنی / ایمیل و غیره) می‌تواند باعث بهبود روابط و بازگرداندن جرقه در روابط شما باشد .

گذراندن وقت با یکدیگر ، به‌خصوص با تماس جسمی ، اغلب زمینه را برای رابطه جنسی تعیین می‌کند و باعث می‌شود هر دو احساس نزدیکی به یکدیگر داشته باشید.

اگر مجبور هستید ، زمان صمیمیت و / یا رابطه جنسی را تعیین کنید.

بچه‌های خود را در یک خانه مادرتان یا در کنار پرستاری رها کنید ، یا اگر آن‌ها بزرگ هستند که می‌توانند تنها باشند ، می‌توانید به آن‌ها پول بدهید تا یک فیلم یا فروشگاه را در مرکز خرید ببینید. این باعث می‌شود شما به‌تنهایی باهمسرتان باشید و باهم بیرون بروید.

تلفن همراه خود را هنگامی که باهم صمیمی هستید خاموش کنید.

صمیمیت یک چیز یک‌باره نیست. برای بهبود روابط و ایجاد فرصت برای هر هفته و یا چند بار در هفته باید سخت تلاش کنید یا هرچند که اغلب شما و شریک زندگی خود به آن احتیاج دارید.


5.ترجیحات جنسی برای بهبود روابط خود را بیان کنید

 این مربوط به صادق بودن و در ارتباطات شما با یکدیگر است. برخی افراد از انتقال خواسته‌های خود به دیگران حتی به همسر می‌ترسند. با این حال ، ترجیحات شما چیزی نیست که از آن خجالت زده یا شرمنده شوید. در مورد ترجیحات جنسی یا خیالاتتان با شریک زندگی خود صحبت کنید و از شریک زندگی خود در مورد ترجیحات او بپرسید و مهم نیست که شما یا شریک زندگی خود چه می‌خواهید ، برای بهبود روابط به احترام متقابل به نیازهای یکدیگر بپردازید.

احساس این که تمایلات جنسی شما برآورده نمی‌شود که باگذشت زمان می‌تواند تقریباً مانند یک دلهره احساس شود.

بهترین راه برای لذت بردن از روابط جنسی متقابل برقراری ارتباط با شریک زندگی خود است و از همسرتان بخواهید که همین کار را انجام دهد.

چیزهای جدیدی را در اتاق خواب کشف کنید. تلاش برای چیزهای جدید به‌طور کلی می‌تواند باعث ایجاد جرقه روابط شما شود و هر دو از روال جدید خود لذت ببرید.

احترام گذاشتن به نیازهای همسرتان به معنای قرار دادن خود در وضعیت ناراحت کننده نیست. خوب است که مرز داشته باشید و انتظار داشته باشید شریک زندگی شما به آن مرزها احترام بگذارد.


6. برای بهبود روابط به مشاوره بروید

 برخی افراد تصور می‌کنند که درمان زوج فقط برای افرادی است که در آستانه طلاق قرار دارند. درمان زوج می‌تواند به شما و همسرتان کمک کند تا در زمینه بهبود روابط و مهارت‌های ارتباطی کار کنید. راه‌هایی برای احساس صمیمی‌تر پیدا کنید و هر مشکلی که در ازدواج شما ایجاد می‌شود سعی کنید آن را حل و فصل کنید.

در دیدن یک مشاور هیچ شرم و ننگی وجود ندارد. درمان زوج می‌تواند در هر مرحله از روابط شما و شریک زندگی به بهبود روابط شما کمک کند.

 

رابطه زناشویی مناسب

حتما بخوانید: 5 راه برای بهبود بخشیدن روابط با همکاران

اگر شما یا شریک زندگی‌تان بعد از داشتن رابطه جنسی ،هیچ احساسی نداشتید، ممکن است مشاور شما را به پزشک اصلی خود ارجاع دهد تا ببیند توضیحات پزشکی وجود دارد یا خیر.

بعضی اوقات داروهای خاص می‌توانند میل جنسی یا توانایی انجام رابطه جنسی را کاهش دهند. در موارد دیگر ممکن است یک دلیل عاطفی وجود داشته باشد که باعث کاهش رابطه جنسی شخص شود.

با پزشک خود صادق باشید تا به مشکلات صمیمی که تجربه می‌کنید رسیدگی کند.


قسمت سوم

پیوندهای زناشویی مناسب خود را تقویت کنید

 

1. از موارد و چیزهای کوچک در زندگی مشترک تشکر کنید

 ریسک بزرگ در روابط بلند مدت ، پذیرفتن یکدیگر است. مهم نیست چقدر همسرتان را دوست داشته باشید و از آن قدردانی کنید ، همیشه این خطر وجود دارد که ممکن است آن‌قدر به یکدیگر عادت کنید که فراموش می‌کنید از تمام آنچه همسرتان انجام می‌دهد سپاسگزار باشید. اگر تلاش برای بهبود روابط و ابراز قدردانی کنید ، شریک زندگی‌تان تقریباهمین کار را خواهد کرد.

 

مشاوره روابط عاطفی

حتما بخوانید :با روانشناسی روابط که می توانید به رابطه زناشویی و رابطه جنسی مدنظر برسید

وقتی همسرتان کاری را برای شما انجام می‌دهد ، خواه آن آشپزی وعده غذایی باشد از آن تشکر و سپاسگزاری کنید.در راستای بهبود روابط به شریک زندگی خود بگویید که از چیزهای کوچک قدردانی می‌کنید و باعث می‌شود همسرتان احساس قدردانی کند ، و همسرتان احتمالاً در آینده به انجام کارهای خوب برای شما (و بالعکس) ادامه خواهد داد.


2.وقت بگذارید تا متوجه شریک زندگی در بهبود روابط خود شوید

  شما ممکن است فکر کنید که شریک زندگی‌تان می‌داند که او را دوست دارید.

همسرتان را روی لباس جذاب ، مدل موهای اخیر ، هرگونه تحولات بعد از شروع یک تمرین روزمره جدید و غیره تعریف کنید.سعی کنید شریک زندگی خود را به خاطر تلاش‌هایش در مقابل دیگران ستایش کنید.


3.با همسر خود مناسبت‌ها برای بهبود روابط  فراموش نکنید

وقت گذاشتن برای یک تاریخ ، یا بیرون رفتن و صرف یک شب عاشقانه به‌تنهایی دشوار است. این امر به‌ویژه در صورت داشتن فرزند می‌تواند مشکل ساز باشد. اما داشتن شب‌های منظم به‌تنهایی باهمسرتان می‌تواند در بهبود روابط ،شور و هیجان ، شور و شوق و احساساتی را که هنگام دوست داشتن در کنار یکدیگر احساس کرده‌اید ، به شما برگرداند ، و آن شور و شوق در حفظ یک ازدواج طولانی مدت مهم است.

متعهد شوید که شب را به‌تنهایی بگذرانید. برای بچه‌های خود یک پرستار بگیرید ، یا آن‌ها را در خانه مادر بزارید.

یک رستوران رمانتیک انتخاب کنید. 

لباس پوشیدن برای یک دیگر

 سعی کنید همسرتان را تحت تأثیر قرار دهید که انگار هنوز تازه دوست داشتنی بودید و هنوز ازدواج نکرده‌اید.

بعد از شام  پیاده روی عاشقانه کنید یا باهم یک نمایش را ببینید. در بهبود روابط  تمرکز خود را برای ساختن یک شبی صمیمی به‌تنهایی در کنار هم قرار دهید.


4.اطمینان حاصل کنید که احساس رضایت می‌کنید

 علاوه بر اینکه احساس نیازهای جنسی‌تان برآورده می‌شود ، ضروری است که احساس کنید زندگی شما معنا دارد و چیزی را انجام داده‌اید. ممکن است جای تعجب داشته باشد ، اما کارشناسان قبول دارند که داشتن اهداف شخصی و دستاوردهای جداگانه از همسرتان می‌تواند در واقع ازدواج شما را تقویت کند. 

وقتی احساس می‌کنید اهداف شخصی خود را برآورده می‌کنید ، راحت‌تر می‌توانید در بهبود روابط موفق شوید و خود را به شریک زندگی خود اختصاص دهید.

برای حرفه خود وقت بگذارید. اگر هنرمند هستید ، روی هنر خود کار کنید. اگر ورزشکار هستید ، برای یک ماراتن تمرین کنید.

مهم نیست که اهداف و موفقیت‌های شریک زندگی‌تان چیست ، برای شما مهم است که اهداف خود برای بهبود روابط را داشته باشید. شما و همسرتان باید پشتیبان یکدیگر باشید و باید دستاوردهای یکدیگر را جشن بگیرید.

 

source : keramatzade

مطالب مرتبط

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید