سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

هر چیزی که باید درمورد مهاجرت به خارج از کشور بدانید

هر چیزی که باید درمورد مهاجرت به خارج از کشور بدانید
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/05/04 0 نظر

برای برخی از افراد این سوال وجود دارد که کدام کشورها برای مهاجرت مناسب هستند؟ باید بگوییم که برخی از کشورها اصطلاحا کشورهای مهاجر پذیری هستند مانند کشورهای آمریکا ، کانادا، استرالیا، نیوزلند . جمعیت این کشورها با مهاجرت افراد مختلف از نقاط مختلف جهان تشکیل شده است .

هر چیزی که باید درمورد مهاجرت به خارج از کشور بدانید


مهاجرت چیست ؟ چگونه و به چه روشی میتوان مهاجرت کرد؟ مهاجرت به چه کشورهایی مناسب است ؟ آیا با مهاجرت میتوان در کشور مقصد حقوق بیشتری به دست آورد؟ چگونه با کمترین هزینه مهاجرت کنیم ؟


این سوالات معمولا سوالاتی هست که ذهن افرادی که قصد دارند مهاجرت نمایند را به خود اختصاص داده است . در این نوشتار سعی شده است که به این سوالات پاسخ داده شود.
در ابتدا باید تعریفی مختصر از مهاجرت داشته باشیم . به طور کلی میتوان گفت مهاجرت جابه جایی از یک مکان به مکان دیگری است ولی اکنون به طور عموم مهاجرت شخص را از یک کشور و سکنی گزیدن و
زندگی کردن شخص در کشور دیگر را مهاجرت گویند.

 

مهاجرت و گفته هیی درمودران

 

حتما بخوانید:  8 راه کار برای افزایش درآمد​


چگونه از زندگی خود لذت ببریم و شاد باشیم؟

که البته مهاجرت علل متفاوتی دارد که در مقاله ای دیگر به این موضوع پرداخته شده است.
روشهای مختلفی برای مهاجرت وجود دارد که اصلی ترین روشهای مهاجرت عبارتند از : مهاجرت از طریق
ازدواج ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق تحصیل، و در نهایت مهاجرت از طریق خویشان و اقوام . این چند روش روشهای عمومی مهاجرت میباشند که البته در هر کدام از این روشها شخص باید شرایط خاصی را داشته باشد.


برای برخی از افراد این سوال وجود دارد که کدام کشورها برای مهاجرت مناسب هستند؟ باید بگوییم که برخی از کشورها اصطلاحا کشورهای مهاجر پذیری هستند مانند کشورهای آمریکا ، کانادا، استرالیا، نیوزلند . جمعیت این کشورها با مهاجرت افراد مختلف از نقاط مختلف جهان تشکیل شده است .
برخی دیگر از کشورهای هم فرهنگ چند ملیتی دارند به این مفهوم که به راحتی افراد مهاجر را میپذیرند مانند کشور انگلستان.

 

به طور کلی میتوان گفت که کشورهای این چنینی شرایط بهتری برای مهاجرت دارند. یکی دیگر از فاکتورهایی که در انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت اهمیت دارد، سطح رفاه اجتماعی کشور مقصد میباشد و همینطور امکان تحصیل بهتر و یافتن کار بهتر میباشد.شرایط مهاجرت برای کشورهای مختلف متفاوت است و هر شخصی با توجه به شرایط و فاکتورهایی که دارا میباشد باید یکی از کشورهای مناسب را برای مهاجرت برگزیند. 
پیشنهاد میشود چنانچه قصد مهاجرت دارید با آگاهی کامل و به صورت واقع گرایانه تمامی شرایط و راه های موجود را بررسی کنید تا بتوانید طریق مناسب خود را بیابید . چه بسا در امر مهاجرت راه های غیر قانونی ممکن است باعث خطرات جدی برای شما باشد و یا انتخاب روش نامناسب باعث به اتلاف رفتن وقت و هزینه شما گردد.
این روزها خروج از کشور و سکونت در یک کشور خارجی برای خیلی ها یک آرزو شده است و شاید آرزویی دست نیافتنی!

 

مهاجرت به خارج از کشور به صورت قاچاق

حتما بخوانید:  چگونه با همسر شکاک خود برخورد کنیم؟


                  مردان با چه زنانی ازدواج نمی‌کنند؟

بیشتر افرادی که سرزمین خود را ترک می کنند و جایی دیگر را برای زیستن بر می گزینند و البته در این راه سختی های زیادی را نیز متحمل می شوند، اغلب با یک هدف به دنبال این آرزوی پرمشقت می روند: "زندگی بهتر".
مهاجرت پدیده ای جهانی است و بسیاری از کشورها به طور مستقیم و غیر مستقیم با آن دست و پنجه نرم می کنند. برخی کشورها مبداء مهاجرت اند، برخی مقصد و برخی هر دو.
 
برای بسیاری از مهاجرین ایرانی معنای زندگی بهتر در "رفاه اقتصادی" خلاصه می شود، چیزی که آنان می گویند در غرب هست و در ایران نیست. با این حال دغدغه ی دوم اکثریت این جوانان موضوع آزادی های اجتماعی است.


بنا بر گزارش کمیساریای عالی پناهندگی سازمان ملل متحد، آمار ایرانیان پناهجو در کشورهای اتحادیه اروپا در سال 2004، 8800 نفر و در سال 2005، 7720 نفر بوده است.
بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت به یک کشور غربی را دارند، برای تحقق این امر به قاچاقچی متوسل می شوند. این افراد پس از رسیدن به مقصد مورد نظردر زمره ی پناهجویان قرار می گیرند . 
هم اکنون افراد زیادی هستند که با عنوان قاچاقچیان انسان، کار انتقال مسافران را به نقاط مختلف دنیا بر عهده دارند. افرادی که نرخشان برمبنای چگونگی کارشان تغییر می کند. برخی از قاچاقچیان مسافران را به صورت تضمینی به مقصد مورد نظرشان می رسانند. 


این افراد که اغلب مسیرهای مشخصی را برای انتقال مسافر دنبال می کنند بین 25 تا 35 میلیون تومان از مسافرانشان دریافت می کنند و در صورت عدم موفقیت در کارشان، مبلغ گرفته شده را به مسافر باز می گردانند.


مشکلاتی که بعد از مهاجرت باید با ان دست  وپنجه نرم کنید

 

همه ی گذشته تان را پس از مهاجرت از دست می دهید

دی، رفاه، امنیت ..) همانقدر مهم است که چیزهایی که پشت سر می گذارید ( خانواده، دوست، خاک آشنا، شغل، ..) . بطور ساده هر قدر چیزهایی که شما پشت سر می گذارید کمتر باشد و دست آوردهای شما آن طرف ناچیزتر، کفه ی شما در دیگر سو سنگین تر خواهد بود و شما مهاجر موفق تری خواهید بود. بطور مثال اگر در ایران توی کارتان ناموفقید؛ حق شما خورده می شود، خانواده ای دارید که بارشان را باید بکشید، مهاجرت برای شما گزینه ی خوبی است. 

چون از شر چیزهایی که دوست ندارید خلاص می شود و این طرف هرچه که درانتظارتان باشد از انچه که تجربه می کنید بهتر خواهد بود. اما برعکس اگر شغلی دارید که به شما هویت می دهد، مورد احترام هستید، خانواده و حلقه ی دوستانی دارید که با انها خوشید و تنهایی هایتان را پر می کنید بیشتر به تصمیمتان فکر کنید چون خیلی از اینها رابه اسانی برای همیشه از دست می دهید.
 به یاد داشته باشید که ذهن آدمی ذهنی مقایسه گر است. شما ممکن است زیرک باشید و از دام مقایسه خودتان با دیگران در بروید اما از دام مقایسه امروز با گذشته ی خود به سختی می توان در آمد


هرچه شما جوانتر باشید مهاجرت راحت تری خواهید داشت

سن عامل بسیار بسیار مهمی است. بخشی از اهمیتش به قانون اول بر می گردد. بدیهی است که هرچه شما جوان تر باشید چیزهای کمتری را پشت سر خواهید گذاشت چون توی ایران ریشه نکرده اید و دست اوردهای زیادی ندارید که گذشتن از آن شما را غمگین کند. اما بخش دوم به خود خاصیت سن برمی گردد. با هر روز 
بالا رفتن سن توانایی شما برای اموزش و تطبیق پایین تر می اید و این در پروسه ی مهاجرت طبعات دردناکی خواهد داشت. شما اسامی ، کلمات، زبان ، قوانین جدید را به سادگی یاد نمی گیرید. هر چیزی را باید هزار بار بیشتر و با تلاش توی مغزتان فرو کنید. در ضمن ریسک پذیری ،
اعتماد به نفس و شهامت هم معمولا چیزهایی هستند که با بالا رفتن سن سیر نزولی می گیرد. 

 

مهاجرت

 

حتما بخوانید: درمان استرس دوران بارداری


12 نکته در کار برای اینکه هرگز پشیمان نشوید

اهمیت سن به حدی است که توی وبسایت رسمی مهاجرت به استرالیا هیچ فرد بالای 42 سال تحت هیچ شرایطی واجد شرایط مهاجرت نخواهد بود. من شخصا مهاجرت کردن را برای هیچ کس که بالای سی سال باشد توصیه نمی کنم.


هرچقدر هم کلاس زبان رفته باشید باز یه جای کارمیلنگد

واقعیت این است که اگر شما زبان را از 5-10 سالگی توی کشور دیگری یاد نگرفته اید زبان شما خوب نیست. نمره ی ایلتس یا تافل هم فقط حداقل توانایی های شما را در زبان انگلیسی نمایش می دهد و ربط چندانی به محاوره ی روزمره ندارد. زبان دریچه ی ارتباط شماست با دنیا. طبیعی ست که وقتی نتوانید خود را خوب بیان کنید میزان هوش و دانش و بقیه ی مهارت های شما هم به سادگی زیر سوال می رود. شما با زبان نه چندان خوب با لهجه ای غریب در محیطی رها خواهید شد که حتی یک کودک هشت ساله از شما به نحو موثرتری با محیط ارتباط برقرار می کند. 

هر کشوری برای خودش در این زمینه شرایط خاصی دارد. من از اروپا چیز زیادی نمی دانم. اما مثلا در انگلیس درست حرف زدن بسیار مهم است و تاکید روی گرامر درست بسیار. در استرالیا و نیوزیلند شما انواع ادمها را با لهجه های مختلفی خواهید دید که وقتی دهانشان را باز می کنند و به انگلیسی حرف می زنند حتی یک کلمه اش را به دلیل لهجه ی مخصوص انها در ابتدا نخواهید فهمید. این که شما بطور مداوم در ارتباط و فهم دیگران دچار اشکال می شوید بر روی توانایی شما برای یافتن کار، دوست یابی و حتی خرید یک بستنی هم تاثیر خواهد گذاشت. اگر برای شما درست حرف زدن؛ ارتباط انسانی، پذیرفته شدن در یک جمع به عنوان یک انسان فصیح و بلیغ مهم است به این قضیه فکر کنید.


سرمایه خروج تیغ دو لبه ی که پیش رو دارید

این که با چه میزانی از سرمایه از ایران خارج می شوید تیغ دو لبه است. اگر با پول کمی که برای چند ماه زندگی کفاف می دهد خارج شوید احتمال موفقیت شما بالاتر از کسی است که با سرمایه ای بین 50 تا 500 هزار دلار خارج شده چون فشاری که به شما خواهد امد شما رو توی جامعه ذوب می کند و باعث می شود که از ترس بجهید بالا و برای خودتان کاری دست و پا کنید. بدترین حالت نصفه نیمه است که نه انقدر در اضطرارید که کف زمین بشورید و نه انقدر پول دارید که نگران کار و در امد نباشید. اگر سرمایه ای که خارج می کنید بالای یک- دو میلیون دلاراست، شما اساسا آدم موفق هستید و احتمالا هرجا بروید ادم موفقی خواهید بود و پیشنهاد می کنم وقت تان را با خواندن این نوشته هدر ندهید.

 

مهاجرت و مشکلات آن

 
حتما بخوانید:  چگونه از زندگی خود لذت ببریم و شاد باشیم؟

                   5 راه برای بهبود بخشیدن روابط با همکاران

عدم تعلق به خاک غربت پس از مهاجرت

بسیار شنیده ایم که گفته اند «هرکجا باشم باشم، آسمان، فکر، زمین مال من است». واقعیت این است که زندگی شعر نیست. دنیا مرزهایی دارد و شما یک ایرانی هستید. هیچ کشور دیگری سرزمین شما و خاک شما نیست و نخواهد بود. شما می توانید در هر کشوری که بخواهید اقامت کنید، درست مثل هتلی که برای اقامت انتخاب کرده اید این هتل می تواند بسیار شیک، مرفه و اصلا هفت ستاره باشد. 

اما در هتل احساس خانه را نخواهید داشت. شما متعلق به خاک خودتان هستید و انجا را با همه ی بدیها، خوبی هایش می شناسید، با جرایم و جنایات وخرافاتش آشنا هستید. این ور آب شما روی زمان و مکان و فرهنگ سوار نیستید. در دراز مدت حسی شبیه عدم تعلق روی شما سوار می شود. البته عدم تعلق و چون سرو ازاد بودن خیلی هم خوب است ولی واقعیت این است که روح ادمی برای لذت بردن ازچیزها نیاز به احساس تعلق دارد. بدون حس تعلق از زیبایی، نظم و آزادی اطرافتان بهره ی چندانی نمی برید چون اینها «مال» شما نیست. 

تصاویر از برابر شما می گذرد، شما می بینید اما عمق حس جاری در محیط در روح تان نفوذ نمی کند و در یک کلام » حال نمی دهد». این که می بینید کسی در بهترین ساحل دنیا با بیکینی نشسته و مارگاریتا میخورد و هوس ساندویچ فری کثافته یا اتوبوس های شهر ری را می کند ادا نیست. این واقعیت مضحک روح ادم است .باز آمدنی نیست، چو رفتی رفتی

واقعیت این است که مهاجرت ( از نوع ایرانی آن) پروسه ی بی بازگشتی ست. ایرانی های زیادی به کار سیاه و حتی شستن زمین هم رضایت می دهند تا برنگردند. واقعیت این است که وقتی به راه رفتن توی محیط ازاد عادت کردید برایتان زندگی در شهری که هرکه از راه رسید بتواند جلویتان را بگیرد و ارشاد کلامی تان کند سخت می شود. 

وقتی به قطارهای خالی که سر ساعت می رسد؛ به نظم؛ به قانون به هوای پاک و بدون پارازیت، به اینترنت پر سرعت بدون *****؛ به رانندگی خوب؛ غذای خوب، شراب خوب و لباسهای رنگی خوب عادت کردید دیگر نمی توانید روال سایق را قبول کنید. دوستان زیادی داشتم که بعد از ده سال به ایران برگشته اند و بیشتر از چند هفته دوام نیاورده اند. آنهایی هم که ماندگار شده اند برای همیشه مثل کبوتر دو برجه بین این و آن معلقند. پیش از این که مهاجرت کنید به این فکر کنید که این تصمیم برای همیشه زندگی شما را تغییر خواهد داد.
 

 

دانلود PDF مقاله:هر چیزی که باید درمورد مهاجرت به خارج از کشور بدانید

نظرات

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید