سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

اعتماد به نفس ندارم چیکار کنم؟63 راه افزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس ندارم چیکار کنم؟63 راه افزایش اعتماد به نفس
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/03/27 0 نظر

افرادی که اعتماد به نفس کافی ندارند، در جمع راحت نیستند. به ویژه وقتی دوست و آشنایی برای همراهی ندارند،صحبت کردن در جمع برای‌شان بسیار دشوار است.

اعتماد به نفس ندارم چیکار کنم؟63 راه افزایش اعتماد به نفس 

 

اعتماد به نفس ابزاری است که ‌می‌توانید در زندگی روزمره برای هر کاری مثل افزایش اطمینان به خود، مدیریت ترس‌ها و انجام کارهایی که واقعا برایتان مهم هستند، از آن استفاده کنید، اما تعداد کمی از افراد می‌دانند اعتماد به نفس مثل یک عضله است و برای تقویتش باید همیشه از آن استفاده کرد، یعنی اگر آن را به کار نبرید، تحلیل خواهد رفت. به همین دلیل 63 روش برای بالا بردن اعتماد به نفس معرفی می‌شود تا در این زمینه خبره شوید.

 

حتما بخوانید: راه اعتماد به نفس

4 کلید برای ایجاد اعتماد به نفس شما​


1. یادگیری کار مفیدی است، پس در یک کلاس ثبت نام کنید و از آن لذت ببرید.


2. برای اینکه از خودتان بیرون بیایید، از همسر یا دوستی صمیمی‌ بپرسید امروز چه کاری می‌توانید برایش انجام دهید.


3. به باشگاه بروید. اثرات روانی ورزش باعث ایجاد حس خوبی در شما می‌شود

 

درمان کمبود اعتماد به نفس

حتما بخوانید: راه کارهای تقویت اعتماد به نفس در نوجوانان

راههای اعتماد به نفس در زنان چیست؟

بیانیه‌ی یک ورزشکار شامل دستورالعمل آموزش افکار مثبت و افزایش اعتماد به‌ نفس است. درواقع این دستورالعمل ذهن ما را برای تبدیل افکار منفی به عادات و افکار مثبت بازآموزی می‌کند. مانند هر عادت دیگری، برای ترک افکار منفی نیز باید افکار مثبت را مدام تکرار و جایگزین کرد تا افکار منفی پی کار خودشان بروند، این دستورالعمل هم به شما کمک می‌کند تا بر مهارت‌های فنی خوب‌تان تمرکز کنید. این دستورالعمل زمینه‌ی لازم را برای پرورش تفکر مثبت فراهم می‌آورد. 


4. به یک رویداد اجتماعی بروید و به جای نگرانی در مورد مسائل خودتان، روی اینکه چطور می‌توانید به دیگران کمک کنید، تمرکز کنید.

 

برای تقویت اعتماد به نفس کمک به اشخاص دیگر که نیازمند کمک هستند باعث می شود شما احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید. این کار نه تنها باعث خشحالی خودتان می شود بلکه نزد دیگران هم شخصیت محترمانه خواهید داشت. سعی کنید برای کمک به دیگران گاهی ناگهان تصمیم بگیرید.

  • بازدید از دوست یا نسبی که بیمار است
  • کمک به همسایگان
  • داوطلب شدن برای انجام فعالیت های خوب در جامعه

5. دقیقا مشخص کنید چه چیزهایی واقعا برایتان مهم است. اگر این چیزها در زندگی‌ان وجود ندارند، باید آنها را وارد زندگیتان کنید

 

 ما خواسته یا آرزویی داریم. ولی محقق شدن آن هدف یا آرزو ,نیازمند تلاش و انرژی بالایی از ماهست. درست است که ما انسانها توان و قدرت رسیدن به هر خواسته ای را داریم. ولی متاسفانه کسانی که اعتماد به نفس و خودباوری پایینی دارند و به تقویت اعتماد به نفس خود اهمیتی در زندگی نداده اند. این قدرت و خودباوری را دردرون خودشان احساس نمیکنند و درنتیجه واقعا اعتماد به نفس پایینی دارند. حال وقتی به خواسته ای میرسند که تلاش و قدرت و تفکر بالایی را میطلبد. آرزو و هدف خودشان را فراموش میکنند. صرف نظر میکنند از نعمت ها و فوایدی که از رسیدن به هدفشان عاید میشود و به خودشان میگویند که برای من مهم نیست.من اصلا احتیاجی به آن خواسته و هدف ندارم و به این شکل خودشان را گول میزنند و احساس میکنند که اعتماد به نفس خوبی درزندگی دارند.درواقع رویاهای خودشان را محدود میکنند.اهداف خودشان را محدود میکنند.زندگی و شور و نشاط خودشان را محدود میکنند که فقط یک درپوشی برروی اعتماد به نفس پایین خودشان گذاشته باشند و جالب اینجاست که بدانید.افرادی که به این شکل خودشان راگول میزنند و فکر میکنند که اعتماد به نفس خوبی دارند.با پیدا شدن یک مشکلی در زندگی ,اعتماد به نفس دروغین آنها بخار شده و فقط بی امنیتی و ترحم ,درون آنها را اشباع میکند.


6. فهرستی از چیزهایی که در زندگیتان با آنها کنار می‌آیید، تهیه کنید و بنویسید که چطور می‌توانید هر کدام را حذف کرده یا به حداقل برسانید.

 

 


7. یک پیروزی یا موفقیتی را که تجربه کردیه‌اید به یاد بیاورید و بابت آن به خودتان افتخار کنید. ارزش قائل شدن برای دستاوردهایتان نه تنها خودستایی نیست، بلکه برای سلامت‌ شما لازم است.

 

قرص های افزایش اعتماد به نفس

حتما بخوانید: 10 چیز که می توانید برای تقویت اعتماد به نفس خود انجام دهید

 


8. دفعه‌ی بعد که در یک رویداد اجتماعی حضور یافتید، فقط در کنار آشنایان نمانید. سعی کنید سر صحبت را با غریبه‌ها باز کنید تا تجربیات جدیدی به دست آورید.


9. دفعه‌ی بعد که در حال طفره رفتن از انجام کاری بودید (دعوت شدن به یک مهمانی، یک پروژه‌ی چالشی یا هر چیز دیگر)، بگویید «به جهنم» و هر طور شده آن را انجام دهید.


10. هر روز کاری انجام دهید که باعث شادی درونی یا لبخندی بر لبتان شود

 

از کجا بفهمیم اعتماد به نفس داریم

 

اعتماد به نفس مثل سپری است در برابر چالش های زندگی. کسانی که نگاه مثبت به خود دارند راحت تر می توانند از پس ناسازگاری ها و تضادها برآیند و در مقابل فشارهای منفی مقاومت کنند. آنان به راحتی لبخند می زنند، از زندگی لذت می برند و واقع گرا و به طور کلی خوش بین هستند. برخلاف آنان، برای کودکانی که اعتماد به نفس پائینی دارند، چالش های زندگی تبدیل به منبعی برای اضطراب ها و تشویش ها می شود.

11. الگوهای فکری را که باعث می‌شوند به خودتان شک کنید یا بیش از حد به خودتان سخت بگیرید پیدا کنید. حالا تصور کنید دوست صمیمیتان دقیقا چنین مسیری را رفته و اکنون پا پس کشیده است. به وی چه خواهید گفت؟


12. اگر مجرد هستید،‌ دختر یا پسر مورد علاقه‌تان را به بیرون دعوت کنید.


13. همیشه باید ذهنتان را تغذیه کنید، پس فهرستی تهیه کیند از 20 چیزی که ذهنتان را بیدار و هوشیار نگه می‌دارد و حتما از آنها در زندگیتان استفاده کنید

 

مردان با اعتماد به نفس پایین

حتما بخوانید: با این7 راه بمب اعتماد به نفس شوید

انرژی مثبت باعث نتیجه‌ مثبت هم می‌شود، پس سعی کنید نیمه‌ی پر لیوان را ببینید و به مسائل منفی فکر نکنید.همیشه لبخند بزنید، بخندید و با آدم‌های مثبت معاشرت کنید تا هم خودتان حس بهتری داشته باشید و هم کسانی که دور و برتان هستند. یک دفترچه‌ی یادداشت داشته باشید و هدف‌ها و موفقیت‌های روزانه‌تان را در آن بنویسید. شکرگزاری و رضایت بابت هر کار مثبتی که انجام می‌دهید،باعث تقویت اعتماد به نفس و آرامش درونی شما خواهد شد.

14. از بازی کردن چند نقش مختلف و قرار دادن خودتان در موقعیتی‌هایی که فکر می‌کنید دیگران از شما انتظار دارند، دست بردارید.


15. سعی کنید هر بار که به خودتان می‌گویید، نمی‌توانید چیزی را داشته باشید یا چیزی را به دست نخواهید آورد یا به اندازه‌ی کافی برای به دست آوردن خواسته‌هایتان خوب نیستید، جلوی این افکار را بگیرید.

اشخاص خوش بین تمایل دارند بجای این که در برابر مسائل کلی از طریق راه حل های عمومی واکـنش نـشان دهند، با مسائل خاص بـرای رسیـدن بـه یـک راه حـل عـمـومـی دست بگریبان شوند. با کـمک کردن بـه احـوال خـود و کـسب اعتماد به نفس، افـرادی کـه دارای تمایلات بدبینانه هستند می تـوانند خود را آزاد سـاختـه و خـلاقانه تـر فکر کنند. برای اغلب مردم بدست آوردن چنین روحیه ای فقط چند هفته طول میکشد، اما بمحض یادگیری تــکنـیـک خوش بینی، دیگر برگشت به بدبینی بعید خواهد بود


16. از تصمیم‌های بدون اراده اجتناب کنید. بر اساس آنچه واقعا برایتان اهمیت دارد، تصمیمات سنجیده بگیرید.

 

عدم اعتماد به نفس در جمع

 

داشتن اعتماد به نفس شخصی و تصمیم گیری های مهم زندگی امر ساده ای به نظر می رسد اما متاسفانه این موضوع همیشه و برای همه این طور نیست.

واقعیت این است برخی از افرادی که حس اعتماد به نفس درونی خود را به دیگران نشان می دهند معمولا کمی اغراق می کنند و همیشه آن طور که به نظر می رسد دارای اعتماد به نفس نیستند.

داشتن اعتماد به نفس صفتی نیست که به راحتی به دست آید. اما اگر به اندازه کافی به خود درونی تان نزدیک شوید و به درون خود نگاه عمیقی بیندازید اعتماد به نفس مورد نیازتان را آنجا (در درون خود) خواهید یافت که تاکنون مجالی برای خودنمایی نداشت.


17. دفعه‌ی بعد که در مقابل یک ریسک یا چالش مقاوت کردید، به صدای درونیتان گوش دهید و به دنبال راهی برای اصلاح آن باشید. از خودتان بپرسید «چه چیز این را آسان‌تر می‌کند؟»

شما، فارغ از هر شخصیت و جایگاهی که دارید، ارزش این را دارید که به هر خواسته ای که در ذهن دارید دست یابید. این خواسته می تواند هر چیزی باشد، از پیدا کردن شغل جدید گرفته تا تحت تاثیر قرار دادن شخصی؛ شما می توانید هرکاری که می خواهید را انجام دهید. فهمیدن اینکه به راستی از زندگی تان چه می خواهید مستلزم زمان است و سپس می توانید با استفاده از دانشی که به دست آورده اید اهداف خود را دنبال کنید.

18. از احمق به نظر رسیدن می‌ترسید؟ همه همین‌طور هستند، اما چیز مهمی نیست، پس اجازه ندهید مانع شما شود. با خودتان تکرار کنید: «اهمیتی ندارد».


19. حتی برای یک لحظه فکر نکنید، نمی‌توانید با اعتماد به نفس باشید. همین حالا مسئولیت چیزهای زیادی بر دوش شماست که با اعتماد به نفس انجامشان می‌دهید. کافی است آنها را شناسایی کنید تا احساس خوبی در شما ایجاد شود. به کارهایی فکر کنید که آنها را بدون به وجود آمدن سؤال از اعتماد به نفس کافی برای انجام آنها انجام می‌دهید.


20. به شک و تردیدهایتان گوش دهید، اما آماده باشید پس از شنیدن‌شان، تصمیم‌های آگاهانه و سنجیده بگیرید. گاهی شک‌هایتان به شما اجازه می‌دهد تا بفهمید باید برای چه چیز آماده باشید، پس می‌توانید در حرکت رو به جلویتان از آنها استفاده کنید.


21. به زمانی فکر کنید که احساس می‌کردید انبوهی از راه‌های مختلف برای یک موقعیت در ذهنتان وجود دارد و شما بر روی همه‌شان کار می‌کردید. چطور این کار را می‌کردید و دلیل اینکه احساس بسیار خوبی داشتید، چه بوده است؟

 

نداشتن اعتماد به نفس در رابطه

حتما بخوانید: اعتماد به نفس چیست؟


22. تعداد زیادی قوانین تاریخ گذشته‌ای برای شما وجود دارند که تعیین می‌کنند چه کار کنید و چه کار نکنید، چه کار باید انجام دهید و چه کاری نباید انجام دهید. این قوانین تفکر و رفتار شما را محدود می‌کنند. آنها را دور بریزید و ببینید تا چه اندزه از تصمیم‌گیری‌های بی‌پروایانه، احساس آزادی می‌کنید.


23. آیا وقتی کاری را به بهترین نحو انجام نمی‌دهید یا فرصتی را از دست می‌دهید، از دست خودتان عصبی می‌شوید؟ خودتان را سرزنش نکنید، چون باعث می‌شود احساس بدتری داشته باشید. در عوض کاملا با خودتان روراست باشید و پرسید که چه چیز از موقعیت به دست آورده و چه چیزهایی از دست داد‌ه‌اید. بر اساس این موازنه‌ی برد/باخت، دفعه‌ی بعد می‌توانید چه انتخاب متفاوتی داشته باشید؟


24. اگر همه کار در زندگی انجام داده بودید، دیگر نیازی نبود که بترسید. پس هرگز فکر نکنید که ترسیدن به معنای بی‌اعتماد به نفس بودن است، بلکه به معنای این است که شما در حال طی کردن مسیر جدیدی هستید.

 

نداشتن اعتماد به نفس

 


25. اگر افرادی در زندگیتان حضور دارند که باعث دلسردی‌ شده یا شما را کوچک می‌شمارند، باید به آنها بگویید که انتظار رفتاری دیگر از ایشان دارید. لیاقت شما بهتر از این است.

 

عدم اعتماد به نفس در ازدواج

حتما بخوانید: علائم داشتن عزت نفس پایین چیست؟


26. با همه خوش و بش کنید. این کار راحتی برای ایجاد ارتباط با دیگران و خوشگذرانی است.


27. در رابطه‌ای که ظاهرا کمی کسل‌کننده شده، کمی بیشتر خود واقعیتان را بروز دهید.


28. برای همه‌ی تجربیات‌ خود، چه خوب و چه بد، ارزش قائل شوید. این تجربیات به‌طور مساوی درست هستند و پنهان کردن بعضی چیزها، فقط به دلیل اینکه دوستشان ندارید، باعث ایجاد تضاد و تناقض می‌شود.


29. همیشه بدانید وقتی در موقعیتی قرار می‌گیرید، بهترین گزینه برای آن هستید، صرف‌نظر از اینکه همه چیز چقدر سخت شود.


30. بیش از حد درگیر ماجراهای موجود در زندگیتان نشوید و به دنبال راه‌های کاربردی‌تری برای کنار آمدن با آن باشید.


31. دائما در حال جبران لطف دیگران نباشید، چون اغلب بدین معناست که ارزش خودتان را دست کم می‌گیرید.


32. اگر می‌خواهید پایتان را به زمین بکوبید و فریاد بزنید «من لایق بهتر از این هستم!»، گامی به عقب برداشته و بگویید «من می‌توانم بهتر از این باشم.»

 

عدم اعتماد به نفس به انگلیسی

 


33. اعتماد به نفس گاهی به معنای تأیید این است که شما اشتباه کرده‌اید. همیشه آماده باشید که اشتباه‌ خود را بپذیرید و ذهنیت‌ خودتان را تغییر دهید.


34. به غرایزتان اعتماد کنید، چون معمولا درست هستند.


35. ترس راهی است برای اینکه بدانید قرار است رشد کنید و اعتماد به نفستان را بالا ببرید. ترس چیز خوبی است، پس از آن برای جلو رفتن و نه فرار کردن، استفاده کنید.


36. تصور کنید با خودِ موفق، با اعتماد به نفس، جذاب و پر شور و نشاط‌تان در آینده ملاقات می‌کنید، خودی که دوست دارید دقیقا به آن شکل باشید. این خود به شما چه خواهد گفت؟

 

عدم اعتماد به نفس در کودکان

حتما بخوانید: چگونه با اعتماد به نفس بالا و خوب صحبت کنیم؟


37. احساس نکنید همه‌ی کارها را باید خودتان انجام دهید. گاهی رفتار با اعتماد به نفس‌ به معنای درخواست کمک است.


38. فردا از یک فرصت استفاده کنید. هر فرصتی، بزرگ یا کوچک، فقط از آن استفاده کنید.


39. در کنار افرادی باشید که به شما احساس خودتان بودن می‌دهند، پس بیشتر زمان خود را با افرادی که حامی و مشوقتان هستند سپری کنید و کمترین زمان ممکن را به کسانی اختصاص دهید که شما را دست کم می‌گیرند.


40. از تقلا و کشمکش با امور ناخوشایند در زندگیتان دست بردارید؛ محیطی بدون تناقض در اطرافتان ایجاد کنید تا بتوانید خودتان باشید.

 

41. هیچ کس مستقل نیست و شما هم نیاز دارید تا بخشی از جهان اطرافتان باشید که به شما احساس اعتماد به نفس بدهد. چه چیزی برایتان مهم است که می‌توانید در آن شرکت کنید؟


42. سود و زیان را فراموش کنید. در مواجهه با چالش‌ها و ترس‌هایتان کاری شجاعانه انجام دهید.


43. روی مهارت‌هایی کار کنید که برای برنده شدن در چیزهایی که برایتان اهمیت دارد، به آنها نیاز دارید. روی چه چیزی می‌توانید تمرین کنید تا شانس بردن شما را بالا ببرد؟

 

دلایل عدم اعتماد به نفس در دانش آموزان

 


44. بدن آینه‌ی ذهن است، پس تغییر بدنتان به یک حالت با اعتماد به نفس، نتایج شگفت‌انگیزی خواهد داشت.


45. وقتی به 90درصد از چیزی می‌رسید در حال کار کردن روی آن هستید، دلسرد یا بی‌انگیزه نشوید. به تلاشتان ادامه دهید و خواهید دید که در 10درصد باقیمانده معجزه رخ می‌دهد.


46. همچنان خودتان را با دیگران مقایسه می‌کنید؟ دست از این کار بردارید، آن وقت مجبور نخواهید بود با مقایسه، به خودتان اعتبار ببخشید. شما به همان اندازه‌ی کافی جذاب هستید.


47. سرتان را در محل کار بالا بگیرید و اگر فکر می‌کنید چیزی باید اصلاح شود یا ایده‌ای دارید که به نظرتان جذاب است، حرفتان را بزنید.

 

حتما بخوانید: 60 روش برای افزایش اعتماد به نفس


48. اگر مدتی است که در تلاش برای فهم چیزی هستید، دست از تقلا برای فهمش بردارید. آن را همانطور که فهمیده‌اید، قبول کنید.


49. در برخورد با افراد تازه، خجالتی هستید؟ مشکلی نیست، اصلا خجالتی بودن بد نیست و بدین معنا نیست که اعتماد به نفس ندارید. بیش از حد به خودتان سخت نگیرید، با خودتان درگیر نشوید و فکر نکنید کمتر از آنچه باید هستید. با این طرز فکر، خجالتی بودنتان بدتر می‌شود.


50. محیط اطراف شما مستقیما بر درکتان از خود تأثیر می‌گذارد، پس اگر اطرافتان بهم‌ریخته و پر از کاغذ و آت و آشغال است، یک روز را به مرتب کردن وسایلتان اختصاص دهید و منظم شوید.

 

عدم اعتماد به نفس در نوجوانان

 


51. فهرستی از چیزهای جالبی که دوست دارید در زندگیتان انجام دهید، آماده کنید و با اولین چیزی که شما را سر شوق می‌آورد، آغاز کنید.


52. خوشحالی یا ارزشتان را به بودن در یک رابطه یا تأیید شدن توسط فردی دیگر وابسته نکنید. ابتدا ارزش ذاتی خود را پیدا کنید، در نتیجه روابط و اعتماد به نفستان به اندازه‌ی کافی بهتر می‌شود.


53. می‌توانید از نقاط قوت‌ خود برای غلبه بر هر نقطه ضعفی استفاده کنید. همه‌ی ما نقطه ضعف‌هایی داریم، اما فقط اگر به آنها اجازه دهید، باعث کم شدن اعتماد به نفس تان می‌شوند.

 

اعتماد به نفس چهره

حتما بخوانید: 14 اصول افزایش اعتماد به نفس درمقابل دیگران


54. هر چه انجام کار بزرگ در فهرست کارهایتان را بیشتر به تعویق بندازید، انرژی بیشتری از شما می‌گیرد و بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. آن را انجام دهید و خودتان را خلاص کنید.


55. چه چیزها، موضوعات و مشوق‌های طلایی همیشه در زندگی شما بوده است؟ اگر چنین چیزهایی اکنون در زندگیتان وجود ندارند، باید اولویت‌هایتان را تغییر دهید.


56. تصویر ذهنی شما از بدنتان اهمیت دارد، چون اگر رابطه‌ی بدی با آن داشته باشید، از درون احساس اعتماد به نفس نخواهید داشت. به بدنتان رسیدگی کنید تا با هم در یک راستا قرار بگیرید.

 

عدم اعتماد به نفس چیست

 


57. با اعتماد به نفس بودن، فرآیندی مداوم است. یک هدف یا نقطه‌ی مقصد نیست که به آن برسید و سپس متوقف شوید. وقتی به بهترین نحو عمل کنید، اعتماد به نفس‌ همیشه شما را حمایت‌ می‌کند.


58. مسیر جدیدی امتحان کنید. آشنا بودن با مسیرهای پر رفت‌و‌آمد زندگیتان به سادگی می‌تواند به بی‌علاقگی و عدم ارتباط تبدیل شود. راه جدید شما را هوشیار نگه می‌دارد.


59. به سادگی برای انجام یک تکلیف و فقط به خاطر اینکه طرف مقابل ناراحت نشود، «بله» نگویید. می‌توانید مؤدبانه به درخواست‌هایی که برایتان ممکن نیست، جواب رد بدهید و حتی نیاز به دلیل‌تراشی ندارید.

 

عدم اعتماد به نفس

حتما بخوانید: افزایش اعتماد به نفس در خانم ها

10 چیز که می توانید برای تقویت اعتماد به نفس خود انجام دهید


60. به افرادی که برایشان احترام قائل هستید و به نظرتان با اعتماد به نفس هستند، نگاه کنید. از آنها تقلید نکنید، اما آنچه را باعث تمایزشان در داشتن اعتماد به نفس می‌شود، شناسایی کنید و یاد بگیرید.


61. برنامه‌ای برای انجام همه‌ی کارها‌یتان بچینید و انتخاب‌هایی آگاهانه برای دنبال‌ کردن این برنامه داشته باشید. مشاهده‌ی پیشرفتتان، باعث تقویت خودتان می‌شود.


62. زمانی که احساس می‌کنید کل تمرکزتان به درونتان است و از شک و ترس فلج شده‌اید، توجه‌تان را به بیرون و به آنچه می‌توانید با آن تعامل داشته باشید، معطوف کنید.

 

تست اعتماد به نفس

حتما بخوانید: اعتماد به نفس چقدر اهمیت دارد؟


63. همچنان خودتان را برای شکست یا اشتباهات‌ سرزنش می‌کنید؟ شاید این کار مانع از شادی در زندگیتان نشود، اما به شما کمک نمی‌کند تا از این مسیر عبور کنید. بهتر است با قبول هر چیز خوب یا بد، تمرین کنید که زندگی غنی داشته باشید.

 

  source : zenhabits

lifehack & keramatzade

مطالب مرتبط

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 9

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید