سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

شیوه نوشتن اهداف | فرمول حرفه ای دستیابی رویاها و آرزوها

شیوه نوشتن اهداف | فرمول حرفه ای دستیابی رویاها و آرزوها
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/10/08 0 نظر

شیوه نوشتن اهداف مهم ترین نقش در رسیدن و محقق شدن رویاها و آرزوها در زندگی شما دارد. 

 

چگونه رؤیاها و اهداف خود را آشکار کنید

 

شیوه نوشتن اهداف ،همه ما اهداف در زندگی داریم.همه ما آرزو و هدف داریم .برخی از رؤیاهای شما بزرگ هستند و برخی از آن‌ها کوچک هستند.  هریک از ما می‌خواهیم در مقطعی از زندگی خود به چیزی اعم از عالی یا کوچک برسیم. ما آرزوهای عمیقی برای آینده داریم.

بدون شک دستیابی به هر هدفی نیاز به انضباط دارد. نظم و انضباط در زندگی ما کار آسانی نیست. این امر نیاز به توجه جدی به اقدامات ما و تمایل به دستیابی به چیزهای بزرگ دارد. 

شیوه نوشتن اهداف ،یک سیستم اثبات شده برای دستیابی به هر هدف وجود دارد. این به شما امکان می‌دهد تقریباً به هر کاری که قلب شما می‌خواهد برسید. این امکان را به شما می‌دهد تا فرایند را به مراحل مشخص تقسیم کنید و هر روز تلاش در جهت رسیدن به رؤیاهای خود انجام دهید. 
شیوه نوشتن اهداف ،ما به معنای واقعی کلمه پیشرفت کرده‌ایم و به نتایج عجیب و غریب دست یافته‌ایم. واضح است که ما به اهداف شگرفی در زندگی رسیده‌ایم. دستیابی به اهداف خود در زندگی آسان نیست. یک روش ساده‌تر وجود دارد. بزرگ‌ترین مشکلی که اکثر مردم با آن روبرو هستند این است که آن‌ها نمی‌توانند اهداف خود را به‌درستی تعیین کنند و هنگامی‌که آن‌ها اهداف خود را تعیین می‌کنند ، رویکرد آن‌ها اشتباه است. بهترین راه برای دستیابی به هر هدفی در زندگی این است که نه تنها آن‌ها را به روشی صحیح تنظیم کنید، بلکه برنامه ریزی و اجرای اقدامات خود را مطابق با دستیابی به آن رؤیاها در طول زمان انجام دهند.  
در اینجا با شیوه نوشتن اهداف که می‌توانید انجام دهید تا رؤیاهای شما فقط رؤیا باقی نمانند:


1-شیوه نوشتن اهداف ،به خودتان ایمان داشته باشید


غالباً خودمان را با شک و تردید مواجه می‌کنیم ، یا فکر می‌کنیم که فقط برای انجام برخی فعالیت‌ها آماده نیستیم. برای رسیدن به اهداف خود باید به خودتان اعتقاد داشته باشید.

 

چرا باید اهداف را نوشت

حتما بخوانید: چطور تمرکزمان را برای اهداف بلند مدت حفظ کنیم؟

شما در زندگی خود به برخی از مشکلات غلبه کرده‌اید. سعی کنید فرصت‌های زیادی را که زندگی ارائه می‌دهد ببینید . این امر نیاز به یک نگاه دقیق‌تر به واقعیت شما دارد و ما را به نقطه بعدی سوق می‌دهد.


2-شیوه نوشتن اهداف ،بفهمید که دوست دارید چه‌کاری انجام دهید


اغلب اتفاق می‌افتد که مردم رؤیاها و اهداف خود را فراموش می‌کنند. شیوه نوشتن اهداف ،اگر دوست دارید اهداف خود را تحقق بخشید و رؤیاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید ، باید از خود بیشتر بدانید: شما واقعاً کی هستید؟ چه‌کاری رو خوب انجام می دی؟ چه پتانسیل در انتظار شما است؟ این کار با آگاهی از نقاط قوت و ضعف شما شروع می‌شود. آنچه را می‌توانید بهبود بخشید و خود را به خاطر آنچه در مورد شما خوب است ستایش کنید. هرچه خود را بهتر بشناسید ، احساس امنیت بیشتری خواهید داشت. چیزهای خوب راحت‌تر وارد زندگی شما می‌شوند.


3-شیوه نوشتن اهداف ،بدانید که رؤیای شما ممکن است


شما همچنین باید از صمیم قلب اعتقاد داشته باشید که رسیدن به هدف شما امکان پذیر است ...  بدانید که شما یک هدف واقع‌بینانه برای خود تعیین کرده‌اید و اجازه ندهید که هیچ شک و تردیدی به ذهن شما وارد شود. قبل از شروع کار ، واقعاً در مورد آن فکر کنید ، و در مواقع لزوم به تأمل بپردازید . مطمئن باشید می‌توانید کاری را که می‌خواهید، انجام دهید. سپس برای عملی شدن آن اقدام کنید.

شیوه نوشتن اهداف ،اهداف فقط نمی‌توانند مشخص باشند. ما همیشه برای دستیابی به هدفی که معنای عمیقی برای ما داشته باشد ، بیشتر از آنچه سطحی باشد ، انجام خواهیم داد. بنابراین ، اگر می‌خواهید به دلیل وضعیتی که دارید ، یک میلیون دلار خالص داشته باشید ، می‌توانید شانس موفقیت خود را فراموش کنید. 

در عوض ، اگر اهداف پولی دارید آن را تداعی کنید و آن‌ها محقق می‌شوند. شما فقط نمی‌توانید وزن خود را کاهش دهید یا درآمد بیشتری کسب کنید زیرا این‌ها اهدافی هستند که شما همیشه می‌خواستید. چرا همیشه آن‌ها را می‌خواستی؟ 

 

نمونه لیست اهداف زندگی

حتما بخوانید : هدف گذاری چیست؟ و چگونه این کار را انجام دهیم؟

شیوه نوشتن اهداف ،ما همیشه بیشتر برای دستیابی به کارهایی که برای ما معنادار است انجام می‌دهیم. هنگامی که این معانی شامل مواردی مانند خانواده و عشق شود ، ما برای دیدن چیزهایی از مسیر خود خارج خواهیم شد.

آرزوها را روی یک کاغذ یا صفحه بنویسید. این یکی از مهم‌ترین مراحل در روند کار است. 
 


4-شیوه نوشتن اهداف،رؤیاها و اهداف خود را یادداشت کنید


نوشتن آنچه می‌خواهید روی آن کار کنید فوق‌العاده مفید است.شیوه نوشتن اهداف ، نوشتن اهداف خود این احتمال را افزایش می‌دهد که شما به آنچه می‌خواهید انجام دهید برسید. علاوه بر این ، نوشتن یک هدف شما را مجبور می‌کند تا نتیجه دلخواه خود را به شکلی مشخص تدوین کنید تا بیشتر درگیر اهداف خود باشید. این امر همچنین باعث می‌شود که اولویت‌های خود را مستقیم نگه دارید. آنچه انجام می‌دهید ارسال سیگنال به ذهن ناخودآگاه شماست تا پیرامون هدف یا رؤیای خود ، حرکت در جهت‌های صحیح را انجام دهد.

 

شیوه نوشتن اهداف ،اگر اهداف پول دارید ، باید مبلغ مشخصی را درگیر کنید. به‌عنوان مثال ، شما قصد دارید ظرف 24 ماه آینده یک میلیون دلار خالص داشته باشید ، قصد دارید در 12 ماه آینده با ایجاد یک تجارت خدماتی یا هر چیز دیگری برای آن موضوع در هر ماه 20،000 دلار درآمد کسب کنید.

وقتی در مورد یک هدف مشخص می‌شوید ، تحقق می‌یابد. برای انجام این کار ، باید یادداشت شود. این باید از ذهن شما به یک تکه کاغذ یا یک صفحه منتقل شود. شما می‌خواهید به چه جیزی برسید؟ زندگی شما در آن مقطع وقتی به آن هدف می‌رسید ، چگونه است؟ دوستان شما، کی هستند؟ در طول روز چه می‌کنید؟ چه عادت‌هایی دارید؟ چه ساعتی از خواب بیدار می‌شوید؟ 

شیوه نوشتن اهداف ،شما کاملاً به معنای واقعی کلمه باید هدف و زندگی خود را با جزئیات زیادی توصیف کنید. اگر قصد دارید در 12 ماه آینده 10کیلو وزن خود را از دست دهید ، توصیف کنید که روز شما با رسیدن به آن هدف چگونه به نظر می‌رسد. اندازه کمر شما چیست؟ چه نوع لباسی می‌پوشید؟ چه ساعتی از خواب بیدار می‌شوید تا کار کنید؟ چه نوع غذاهایی را می‌خورید ؟ هرچه خاص‌تر باشید ، بهتر می‌شوید. 


5-شیوه نوشتن اهداف ،باور داشته باشید اهدافتان عملی می‌شود
 

تحقق هدفی که در حال حاضر دور از دسترس است ، مهم نیست که این هدف چیست. هنگامی که به آنجا رسیدید ، از اشتیاق رسیدن به هدف خود نیرو می‌گیرید. 

شیوه نوشتن اهداف ،برای اهداف کوتاه مدت خود ، اهدافی را ببینید که بسیار بزرگ هستند اما غیرممکن نیست. اهداف 12 ماهه خود را طوری برنامه ریزی کنید که آن‌ها به‌عنوان نقاط عطف یا نشانگر به سمت اهداف بلند مدت و بسیار بزرگ‌تر عمل کنند. مطمئن باشید که یک برنامه عملی گسترده ایجاد خواهید کرد که به شما در دیدن موارد کمک می‌کند. 


6-شیوه نوشتن اهداف ،رویکرد خود را برای رسیدن به اهداف تنظیم کنید


اگر پیشرفت خود را ارزیابی می‌کنید و می‌فهمید که به‌جای نزدیک‌تر شدن به آن‌ها ، از اهداف خود دورتر می‌شوید ، می‌توانید رویکرد خود را دوباره تنظیم کنید.

شیوه نوشتن اهداف ،هنگامی که هواپیما می‌بیند طوفان یا ترافیک هوایی رخ داده است ، می‌تواند رویکرد خود را تنظیم کند تا به‌موقع به هدف مورد نظر خود برسد.

اهداف ما بسیار شبیه سفر هواپیما است. ما در حال تلاش برای رسیدن به مقصد نهایی خود هستیم و برای انجام این کار ، باید در مورد این مقصد چه چیزی را مشخص کنیم و چه زمانی به آن خواهیم رسید.شیوه نوشتن اهداف ، سپس تمام کاری که ما باید انجام دهیم این است که برنامه ریزی کنیم ، اقدام کنیم و رویکرد خود را در طول مسیر اصلاح کنیم تا در دراز مدت به‌جایی برسیم که به آنجا برویم.

 

source : keramatzade

مطالب مرتبط

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

آرزوهایی دست یافتنی

آرزوهایی دست یافتنی

اولین بار کتاب ارزوهای دست یافتنی را زمانی نوشتم، که سراسر وجودم فقط لبریز از یک چیز بود:
تعهد به موفقیت، تعهد به تغییر همه‌ی جوانب زندگی‌ام، تعهد به تبدیل تمام رویاهایم به واقعیت!!
هم، اکنون که این جملات را می‌نویسم و هم در تمامی لحظات زندگی‌ام در تمامِ این سال‌ها، این تعهد نه تنها فراموش نشده، بلکه جزئی از تجربه زندگی‌ام است!
هرگاه از خودم می‌پرسم که اگر بخواهم مهم‌ترین عامل موفقیتم را بیان کنم، از چه عاملی یاد می‌کنم:
در پاسخ به خودم می گویم: شناخت ِقوانینی که خداوند برای موفقیت ما در جهان تعبیه نموده و اجرای آن‌ها در تمام جزئیات زندگی‌ام! قوانینی کیهانی که هرگز تغییر نمی‌کند و به قول خداوند: هرگز از قوانینِ خود تخطی نمی‌کند!
در حالیکه صدای آرامی نیز به من می‌گوید: همین “تعهد” تو را با قوانین کیهانی موفقیت آشنا کرد.
در بازنویسی کتاب رویاهایی که رؤیا نیستند، تمامِ تجاربم و آگاهی‌ام از قوانین ِکیهانی موفقیت را با شما شریک شده‌ام!

این‌ها همه تجارب فردی است که راههای مختلفی را آزموده و به روشی قطعی، دقیق و عملی برای تجربه موفقیت در تمام جنبه‌های زندگی‌اش دست یافته!                                                                                                                                                                                              احمدرضا کرامت

نظرات

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید