سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

خدا و باور به خدا | ایمان و اعتقاد قلبی به خدا و اجابت دعاها

 خدا و  باور به خدا | ایمان و اعتقاد قلبی به خدا و اجابت دعاها
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/10/06 0 نظر

باور به خدا که در زندگی سعادت و خوشبختی برای شما ایجاد می شود.باور و ایمان به خدا این دنیا را بهشت می کند.

 

چرا هستی به وجود خدا نیاز دارد


ایمان و باور به خدا این است که ایمان داشته باشیم که او هست ، و کلام او صادق است. این پیامدهایی برای زندگی روزمره ما دارد ...البته ایمان و باور به خدا یعنی زندگی مطابق کلام اوست
"اما بدون باور و ایمان ، لذت بردن از او غیرممکن است ، زیرا کسى که نزد خدا بیاید باید باور و ایمان داشته باشد که اوست آفریننده جهان و او به کسانى پاداش می‌دهد که با جدیت به دنبال او هستند.

باور به خدا و ایمان به معنای این است که شما زندگی خود را بر اساس کلام خدا بنا کنید. شما مطابق کلام خدا رفتار می‌کنید و حساب می‌کنید که خداوند که آن را گفته است همه چیز را راهنمایی می‌کند و پاداش دهنده است.

 

ایمان به خدا به معنی خشنود کردن او به‌تنهایی است
گناه هر چیزی است که خلاف خواست خدا و قوانین او باشد.
ارتکاب گناه به معنای تجاوز یا نافرمانی از این قوانین است.


ایمان و باور به خدا این است که زندگی خود را مطابق با این کلمات خدا انجام دهید.

 "این را بدانید هر کس خوبی انجام دهد ، همان را از خداوند دریافت می‌کند ..."


 برای خدا زندگی کنید و "از هیچ چیز نگران نباشید ، بلکه  همه چیز با دعا و استغفار ، با شکر گذاری ، درخواست‌های خود را از خدا بخواهید.

این کلام خداست. داشتن ایمان و باور به خدا به معنای این است که مطابق کلام خدا رفتار کنیم. با این باور که خدا هست و کسانی که باور به خدا و ایمان داشته باشند قطعاً در زندگی دعایشان مستجاب و پاداش می‌گیرند.

فقط کسانی که بر اساس ایمان و باور به خدا در زندگی با همسر و عشق خود رفتار می‌کنند ، در عشق موفق می‌شوند.


آیا خدا وجود دارد؟ اثبات وجود خدا به زبان ساده
 

در اینجا شش دلیل ساده برای باور به خدا که وجود دارد ، آورده شده است.

آیا دوست دارید کسی به شما شواهد وجود خدا را نشان بدهد؟ "شما فقط باید باور کنید" 

خوب ، در اینجا برخی از دلایلی وجود دارد که نشان دهنده وجود خدا هست.


1. پیچیدگی سیاره ما به یک طراح آگاه اشاره می‌کند که نه تنها جهان ما را خلق کرده بلکه امروز آن را

پایدار می‌کند.


مثال‌های زیادی وجود دارد که نشانگر طراحی خداوند است. اما در اینجا چند مورد ذکر شده است:

زمین که اندازه آن کامل است. اندازه زمین و وزن مخصوص آن دارای لایه‌ای نازک از گازهای اکسیژن است که در سطح زمین امتداد دارند.

 

چرا هستی به وجود خدا نیاز دارد

حتما بخوانید: باور به فراوانی (ایمان‌ بیشتر، ثروت بیشتر)    

اگر زمین کوچک‌تر بود ، مانند سیاره عطارد ، جو غیرممکن بود. اگر زمین بزرگ‌تر بود ، جو آن هیدروژن آزاد و مانند مشتری خواهد بود. زمین تنها سیاره شناخته شده مجهز به جو از مخلوط مناسب گازها برای حفظ حیات گیاهی ، جانوری و انسانی است.

شواهد وجود و باور به خدا 

 

1-زمین در فاصله مناسب از خورشید قرار دارد

 نوسانات دمایی را که با آن‌ها روبرو هستیم ، تقریباً 30 درجه تا 120 درجه در نظر بگیرید. اگر زمین از خورشید دورتر بود ، همه یخ می‌زدیم. هر چه نزدیک‌تر می‌شدیم ، می‌سوختیم. 


2-ماه با کشش گرانشی ،در اندازه و فاصله کاملی از زمین است

 ماه موجب ایجاد جزر و مد و باعث می‌شود تا آب‌های اقیانوس راکد نماند ، اما با این وجود اقیانوس‌های عظیم از ریختن در سرتاسر قاره‌ها جلوگیری می‌شود.


3-آب ... بی‌رنگ ، بی‌بو و بدون طعم و هیچ موجود زنده بدون آن زنده نمی‌ماند

 

گیاهان ، حیوانات و انسان‌ها اکثراً از آب تشکیل می‌شوند (حدود دو سوم بدن انسان آب است). خواهید دید که چرا خصوصیات آب ، منحصر به فرد برای زندگی مناسب است:


4-بین نقطه جوش و نقطه انجماد حاشیه گسترده‌ای وجود دارد

 

 آب به ما این امکان را می‌دهد تا در محیطی با نوسانات تغییر دما زندگی کنیم.

عکس از زیر آب در یک اقیانوس یا دریاچه از بالا به پایین منجمد می‌شود و اجازه می‌دهد ماهی‌ها در زمستان زندگی کنند. آب یک حلال جهانی است. این خاصیت آب به این معنی است که مواد شیمیایی مختلف ، مواد معدنی و مواد مغذی را در سراسر بدن ما و به کوچک‌ترین رگ‌های خونی منتقل می‌کند.

آب نیز از نظر شیمیایی خنثی است. آب بدن را قادر به جذب و استفاده از مواد غذایی ، داروها و مواد معدنی می‌کند.

آب تنش سطحی بی‌نظیری دارد. آب موجود در گیاهان می‌تواند در برابر گرانش به سمت بالا جریان یابد و آب و مواد مغذی زنده را به بالای حتی بلندترین درختان برساند.


خلقت خدا - چرا باید خداشناس باشیم

 باران بر روی گیاهان ، روند تبخیر و توزیع آب در سیاره ما را نشان می‌دهد.نود و هفت درصد از آب زمین در اقیانوس‌ها است. اما در زمین سامانه‌ای طراحی شده که نمک را از آب خارج کرده و سپس آن آب را در سراسر جهان توزیع می‌کند. تبخیر آب‌های اقیانوس را به خود می‌گیرد و ابرهایی را تشکیل می‌دهد که به‌راحتی توسط باد حرکت می‌کنند تا آب را بر روی زمین ، برای پوشش گیاهی ، حیوانات و مردم پراکنده کنند. این یک سیستم تصفیه و تأمین است که زندگی در این سیاره را پایدار می‌کند ، سامانه‌ای از آب بازیافت شده و استفاده مجدد از آن.سبحان الله

 

مغز انسان به‌طور هم‌زمان مقدار شگفت انگیزی از اطلاعات را پردازش می‌کند. مغز شما تمام رنگ‌ها و اشیایی را که می‌بینید ، درجه حرارت اطراف شما ، فشار پاهای شما به کف ، صداهای اطراف شما ، خشکی دهان پردازش می‌کند. مغز شما تمام احساسات ، افکار و خاطرات را نگه می‌دارد و پردازش می‌کند. در عین حال مغز عملکردهای بدن شما مانند الگوی تنفس ، حرکت پلک ، گرسنگی و حرکت ماهیچه‌ها را در دستان شما ردیابی می‌کند.


آیا خدا وجود دارد؟  

مغز انسان بیش از یک میلیون پیام در ثانیه پردازش می‌کند.مغز شما اهمیت این داده‌ها را نشان می‌دهد . این عملکرد غربالگری همان چیزی است که به شما امکان می‌دهد تا در دنیای خود به‌طور مؤثر متمرکز و کار کنید. مغز متفاوت از سایر اندام‌ها عمل می‌کند. یک هوش در آن وجود دارد که توانایی استدلال ، ایجاد احساسات ، خواب و برنامه ریزی ، قدم به قدم سایر افراد را اجرا می‌کند.

 

چشم ... می‌تواند بین هفت میلیون رنگ تمایز قائل شود. دارای فوکوس خودکار است. با این وجود تکامل به‌تنهایی منبع اولیه چشم یا مغز را توضیح نمی‌دهد.


2. تعریف خدا ،جهان شروع داشته است، چه چیزی باعث آن شد؟


آیا خدا جهان را آغاز کرد؟

دانشمندان بر این باورند که جهان ما با یک انفجار عظیم انرژی و نور آغاز شد . این شروع همه چیزهایی بود که الآن وجود دارد: آغاز جهان ، شروع فضا و حتی آغاز اولیه زمان.

 

آیا خدا وجود دارد؟ اثبات وجود خدا به زبان ساده

حتما بخوانید: اعتماد بی قید و شرط به خداوند

بذر هر آنچه در جهان اتفاق افتاده است در همان لحظه اول کاشته شد ؛ هر ستاره ، هر سیاره و هر موجود زنده در جهان به‌عنوان یک نتیجه از وقایع به وجود آمد. که در لحظه انفجار کیهانی در حال حرکت بودند ... جهان به وجود آمد ، و ما نمی‌توانیم دریابیم که چه چیزی باعث وقوع آن شده است.

استیون وین برگ ، برنده جایزه نوبل فیزیک ، در لحظه این انفجار گفت: "جهان حدود صد هزار میلیون درجه سانتی‌گراد بود ... و جهان پر از نور بود."

چه چیزی باعث آن شد؟ دانشمندان هیچ توضیحی در مورد انفجار ناگهانی نور و ماده ندارند.


3. جهان با قوانین یکسان طبیعت عمل می‌کند. چرا این کار را می‌کند؟


ممکن است بخش اعظم زندگی نامشخص به نظر برسد ، اما آنچه می‌توانیم حساب کنیم نگاه کنید: گرانش پایدار باقی می‌ماند ، یک فنجان قهوه داغ مانده روی پیشخوان سرد می‌شود ، زمین در همان 24 ساعت می‌چرخد و سرعت نور تغییر نمی‌کند .


آیا خدا قوانین جهان را طراحی کرده است

چگونه است که می‌توانیم قوانین طبیعت را که هرگز تغییر نمی‌کنند شناسایی کنیم؟ چرا جهان بسیار منظم و بسیار قابل اعتماد است؟

بزرگ‌ترین دانشمندان از این مسئله غافلگیر شده‌اند. هیچ عاملی منطقی برای جهانی که از قوانین پیروی کند ، وجود ندارد ، چه رسد به کسی که از قوانین ریاضیات پیروی کند. 


4- کد DNA رفتار سلول را برنامه ریزی می‌کند

اثبات خدا واقعی است

کسی که یک دفترچه راهنما می‌نویسد این کار را باهدف انجام می‌دهد. آیا می‌دانید که برای هر سلول بدن ما یک کد دستورالعمل بسیار دقیق وجود دارد ، دقیقاً مانند یک برنامه کامپیوتری مینیاتوری؟ همان‌طور که ممکن است بدانید ، یک برنامه کامپیوتر از صفرها ساخته شده است مانند این: 110010101011000. 

نحوه ترتیب آن‌ها به برنامه رایانه می‌گوید که چه‌کاری انجام دهد. این کد DNA در هر یک از سلول‌های ما بسیار مشابه است. این ماده از چهار ماده شیمیایی تشکیل شده است که دانشمندان به‌طور اختصاری A ، T ، G و C قرار دارند. این‌ها در سلول‌های انسانی مانند این قرار گرفته‌اند: CGTGTGACTCGCTCCTGAT و غیره. سه میلیارد از این نامه‌ها در هر سلول انسانی وجود دارد !!یا الله

DNA یک برنامه سه میلیاردی است که به سلول می‌گوید به روشی خاص عمل کند. این یک کتابچه راهنمای کامل است.

 این مواد شیمیایی هستند که دستورالعمل دارند تا آن کد به روشی بسیار دقیق و دقیقاً چگونه بدن فرد باید رشد کند.

 

شما نمی‌توانید دستورالعمل و اطلاعات دقیقی مانند این را بیابید .بدون اینکه کسی به‌طور عمدی آن را بسازد.


5- ما می‌دانیم که خدا وجود دارد زیرا ما را دنبال می‌کند

 

او دائماً در حال ابتکار عمل است و به دنبال این است که ما به او بیایم.

خدا می‌خواهد ما را بشناسد 
من فهمیدم که خدا می‌خواهد شناخته شود. او ما را با این هدف خلق کرد که ما او را بشناسیم. او ما را با شواهدی از خود محاصره کرده است .


6. بر خلاف هر مکاشفه دیگری از خدا ، حضرت محمد(ص) روشن‌ترین و خاص‌ترین تصویر خداست که

خود را برای ما نشان می‌دهد.


چرا حضرت محمد(ص)؟ به ادیان بزرگ جهان نگاه کنید و بدانید که بودا ،عیسی ، و موسی همه خود را معلم یا پیامبر معرفی کردند. هیچ‌کدام از آن‌ها هرگز ادعا نکردند که باخدا برابر هستند. خدا وجود دارد و شما به او نگاه می‌کنید.

 

حضرت محمد (ص) خدا را برای ما نشان می‌دهد 

وی گفت: "من نور جهان هستم ، او که از من پیروی می‌کند ، در تاریکی قدم نمی‌گذارد ، بلکه چراغ زندگی را خواهد داشت.

ما می‌توانیم ببخشیم ، کاملاً مورد قبول خدا و واقعاً مورد پسند خدا قرار بگیریم. او می‌گوید: "من شما را با عشق ابدی دوست داشته‌ام ، بنابراین وفاداری خود را به شما ادامه داده‌ام." این در عمل خداست.

 

خدا ما را مجبور نمی‌کند که به او ایمان بیاوریم ، هرچند می‌توانست. در عوض ، او اثبات کافی از وجود خود را برای ما فراهم کرده است تا بتوانیم به‌راحتی با او رابطه برقرار کنیم. فاصله بی‌نقص زمین از خورشید ، خصوصیات شیمیایی بی‌نظیر آب ، مغز انسان ، DNA ، تعداد افرادی که گواهی می‌دانند خدا را می‌شناسند ، لکه دار شدن در قلب و ذهن ما برای تعیین اینکه آیا خدا آنجاست ،شناخت و باور به خدا است.

 

اگر می‌خواهید اکنون باخدا رابطه برقرار کنید ، می‌توانید.
خداوند رابطه شما با خود را دائمی می‌داند. 

با نگاهی به همه این حقایق ، می‌توان نتیجه گرفت که خدای مهربان وجود دارد و می‌تواند به روشی صمیمی و شخصی شناخته شود.

 

source : keramatzade

مطالب مرتبط

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 4

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید