سرمایه گذاری|کسب و کار| کسب ثروت | عشق | موفقیت | روابط عاطفی|‌ محصولات آموزشی | دوره‌ آنلاین | قانون جذب

برنامه ریزی کاری ،موفقیت ، ثروت و مدیریت در زندگی {100% هدفمند}

برنامه ریزی  کاری ،موفقیت ، ثروت و  مدیریت در زندگی {100% هدفمند}
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/11/02 0 نظر

راهکارهای برنامه ریزی موفقیت ،برنامه ریزی ثروت،برنامه ریزی کاری و برنامه ریزی مدیریت در زندگی که برای همه واجب و مهم است.

 

کنترل زندگی و برنامه ریزی کاری و برنامه ریزی ثروت ، برنامه ریزی موفقیت و مدیریت شما یک قدم بزرگ است. شما می‌توانید تصمیم بگیرید که چه می‌خواهید ، دریابید که چه چیزی برای شما مهم است ، و طرحی را دنبال کنید تا به بهترین شکل ممکن از زندگی خود استفاده کنید. یاد بگیرید که چگونه زندگی خود را برنامه ریزی کاری یا برنامه ریزی ثروت ، موفقیت و مدیریت کنید تا بتوانید اهداف و نیازهای خود را برآورده کنید.


روش اول برنامه ریزی :چشم انداز را روشن کنید

 

1-آنچه را برای شما معنی دارد تعیین کنید

برنامه ریزی کاری و ثروت یا برنامه ریزی موفقیت و مدیریت در زندگی شما می‌تواند یک کار بزرگ باشد و بسیاری از زمینه‌های مختلف در زندگی شما وجود دارد که باید هنگام برنامه ریزی کاری و ثروت یا برنامه ریزی موفقیت و مدیریت در نظر بگیرید. برای اینکه بتوانید ایده بهتری از آنچه در آینده دوست دارید را به دست آورید ، مفید است که مدتی را صرف کاوش در مورد آنچه برای شما مهم و مفید است ، بگذرانید. برخی از سؤالات برای

 

برنامه ریزی در مدیریت

حتما بخوانید: زندگی بهتر با این برنامه ریزی ها

شروع فکر کردن در مورد کدام جهت می‌خواهید زندگی خود را طی کنید عبارت‌اند از:
موفقیت چگونه به نظر شما می‌رسد؟ آیا این یک عنوان شغلی خاص یا مقدار پول است؟ آیا خلاقیت است؟ آیا داشتن خانواده است؟
اگر شما قدرت تغییر آن را داشتید ، زندگی شما چه خواهد بود؟ کجا زندگی می‌کردی؟ حرفه شما چه خواهد بود؟ چگونه وقت خود را سپری می‌کنید؟ شما باکی وقت خود را سپری می‌کنید؟
زندگی کی را تحسین می‌کنی؟ در مورد دوره زندگی آن‌ها چه چیزی را برای شما جذاب می‌کند؟


2-یک برنامه ریزی برای هدایت بنویسید

هنگامی که تحقیق کرده‌اید که از طریق پرس و جو و بازاندیشی برای شما چه معنایی دارد ، پاسخ‌هایی را که در این جمله آورده‌اید بنویسید که می‌توانید به‌عنوان یک عبارت دید هدایت کننده از آن‌ها استفاده کنید. آن را در زمان حال بنویسید ، انگار قبلاً آن را انجام داده‌اید.
 

اهداف برنامه ریزی

حتما بخوانید: برنامه ریزی کارهای روزانه منزل؛ چطور از روزمان بیشترین بهره را ببریم؟

یک نمونه از برنامه ریزی کاری و ثروت یا برنامه ریزی موفقیت و مدیریت ممکن است این باشد: زندگی من موفق است زیرا من رئیس خودم هستم. هر روز احساس آزادی می‌کنم؛ من می‌توانم از خلاقیت خود استفاده کنم؛ و من وقت خود را با خانواده می‌گذرانم.


3-آرام و پیوسته پیش بروید

برنامه شما ممکن است در یک خط مستقیم پیش نرود. خیلی به‌ندرت اتفاق می‌افتد دقیقاً همان‌طور که کسی برنامه ریزی کاری و ثروت یا برنامه ریزی موفقیت و مدیریت می‌کند یا انتظار دارد برنامه به جلو برود. زندگی پر از منحنی ، پیچ و تاب و فرصت های جدید است. زندگی پر از شکست نیز هست ، اما این بدان معنی نیست که باید تسلیم شوید. با نزدیک شدن به هدف خود از آن اقدامات و تجربیات بیاموزید.
شما ممکن است در زندگی خود به بن بست برسید. ممکن است به شغلی پایان دهید که فکر می‌کنید شما را در جای بهتری قرار می‌دهد ، اما به‌جایی نمی‌رسد. ممکن است در روابط و خانواده مورد هجوم قرار گیرید. فقط به یاد داشته باشید که هیچ برنامه زمانی وجود ندارد. پیشرفت خود را در رسیدن به اهداف خود ادامه دهید و از هر بن بست و پیشرفت جدید در زندگی خود بیاموزید.


4-برای ایجاد فرصت های خود آماده باشید

ممکن است کار ، مکان یا فرصتی مناسب در آنجا وجود نداشته باشد. اگر این مورد باشد ، باید این فرصت را برای خودتان ایجاد کنید ، حتی اگر انجام این کار جدا از برنامه اصلی شما باشد. فهمیدن برنامه ریزی کاری و ثروت یا برنامه ریزی موفقیت و مدیریت زندگی شما ممکن است به اهداف ذهنی شما کمک کند تا شما را برای هرگونه تغییر در جاده آماده کند.
 

برنامه ریزی در زندگی شخصی

حتما بخوانید: 5 عوامل کلیدی برای برنامه ریزی موفق استراتژیک

به‌عنوان مثال ، اگر می‌خواهید رئیس خود باشید ، این ممکن است به معنی تدریس در استودیوی رقص یا مشاور بودن در یک شرکت بزرگ باشد. هر دوی این‌ها عمیق‌ترین احساس آزادی را برآورده می‌کنند زیرا شما رئیس خود هستید.


روش دوم برنامه ریزی :ایجاد یک برنامه زندگی

 

1-یک برنامه زندگی بنویسید

برنامه زندگی یک برنامه رسمی ، مکتوب است که می‌توانید برای برنامه ریزی کاری و ثروت یا برنامه ریزی موفقیت و مدیریت مناطقی از زندگی خود از جمله شغلی ، جایی که زندگی می‌کنید ، با چه کسانی ارتباط دارید و چگونه وقت خود را صرف می‌کنید ، استفاده کنید. نوشتن یک برنامه زندگی می‌تواند به شما کمک کند مناطقی از زندگی خود را که می‌خواهید تغییر دهید یا اهداف خاصی را تغییر دهید ، شناسایی کنید. 
 

 

برنامه ریزی کاری

حتما بخوانید: کسب و کار خود را برنامه ریزی کنید

یک برنامه زندگی ممکن است به شما کمک کند زندگی خود را به روشی متفاوت مشاهده کنید. دیدن جنبه‌های آن بر روی کاغذ ممکن است به شما در اولویت بندی و اصلاح ایده‌های خود کمک کند.
قرار دادن یک برنامه زندگی روی کاغذ همچنین ممکن است به شما در دیدن اهداف و خواسته‌های مشابه شما کمک کند ، یا برنامه خود را بر اساس مواردی تنظیم کنید که مناسب نیستند.


2-تعیین کنید کدام بخش‌های زندگی شما می‌خواهید تغییر دهید

داشتن یک برنامه زندگی به این معنا نیست که شما تمام جوانب زندگی خود را فوراً تغییر خواهید داد ، اما این یک نقطه شروع برای شروع روند تغییر است. شاید مناطقی از زندگی شما وجود داشته باشد که شما در آن راضی باشید ، مانند جایی که در آن زندگی می‌کنید ، اما مناطقی دیگر که دوست دارید در آن رشد کنید ، مانند یافتن حرفه‌ای پرتحرک‌تر. ممکن است زمینه‌های مختلف زندگی شما وجود داشته باشد که دوست دارید برنامه‌ای برای آن داشته باشید ، اما برای شروع ، سعی کنید بخشی را که مهم‌ترین آن است انتخاب کنید.
تصمیم بگیرید که در کدام زمینه زندگی خود شروع کنید ، مانند شغل ، گروه اجتماعی ، سرگرمی یا چیز دیگری. برخی از نمونه‌های مناطق زندگی شما می‌توانید تغییر دهید شامل شغل ، تحصیلات ، یا درآمد و برنامه ریزی مالی. نگرش ، چشم انداز زندگی ، اهداف خلاقانه یا اوقات فراغت. خانواده و دوستان؛ برنامه ریزی برای کودکان ، تأمین پشتیبانی اجتماعی یا داوطلب شدن برای یک دلیل معنی دار. یا اهداف جسمی و بهداشتی
از خود بپرسید که چه عواملی خوب از تغییر این بخش از زندگی شما به وجود می‌آید تا در مورد دلیل انتخاب تغییر روشن شوید.
از خود بپرسید که کدام بخش از تغییر برای شما دشوار خواهد بود. هنگامی که شما می‌دانید سخت‌ترین چه خواهد بود ، می‌توانید هنگام مواجهه با آن چالش ، خود را برای آن آماده کنید. به‌عنوان مثال ، برای برخی از افراد دشوارترین بخش تغییر شروع می‌شود. اگر این مسئله را خودتان می‌دانید ، می‌توانید از دیگران پشتیبانی کنید تا بتوانید در شروع کار کمک کنید.


3-پشتیبانی و اطلاعات را جمع کنید

داشتن یک سیستم پشتیبانی یا افرادی که در صورت نیاز به شما کمک می‌کنند ، هنگام تلاش برای تغییر زندگی مهم است. بخشی از برنامه ریزی کاری و ثروت یا برنامه ریزی موفقیت و مدیریت برای تغییر این است که دقیقاً دانستن اینکه چه کسی برای کمک و پشتیبانی کمک می‌کند وقتی اوضاع به چالش کشیده شود. در مورد برنامه زندگی خود و کسانی که می‌خواهید تغییر دهید ، به کسانی که به شما نزدیک هستند بگویید. فهرستی از افرادی که می‌دانید در صورت گیر افتادن ، به آن‌ها اعتماد کنید ، تهیه کنید. 
تا حد امکان اطلاعات مربوط به تغییرات آینده در زندگی خود را جمع کنید. به داستان‌های موفقیت دیگران گوش دهید ، یا در یک گروه برای رشد و پیشرفت خود شرکت کنید. از دیگران بپرسید که در برنامه ریزی کاری و ثروت یا برنامه ریزی موفقیت و مدیریت درزندگی و ایجاد تغییراتی از چه رویکردهایی استفاده کرده‌اند و از آن‌ها بپرسید که چه موانعی را می‌توان انتظار داشت.


4-منابع را مشخص کنید و مراحل برنامه ریزی کنید

برای برخی از برنامه‌های زندگی و تغییرات ، به منابع دیگری نیاز دارید تا بتوانید هر مرحله را در جهت رسیدن به هدف خود شروع کنید. شاید نیاز باشد که کتاب بخرید ، بودجه تعیین کنید ، مهارت جدیدی یاد بگیرید یا کمک دیگران را ثبت کنید. همچنین ممکن است شما بفهمید که چگونه می‌توانید بر موانع خاصی غلبه کنید. بعد از اینکه مشخص کردید که چه چیزهایی را برای شروع کار باید بسازید ، مراحل ایجاد کنید که شما را به سمت برنامه زندگی پیشنهادی شما سوق دهد.
 

جدول برنامه ریزی زندگی

حتما بخوانید: طریقه برنامه ریزی روزانه ایده آل به چه صورت می باشد؟

شما می‌خواهید برای رسیدن به هدف خود آهسته شروع کنید تا دچار گرفتاری نشوید.
مثال دیگر ممکن است اگر می‌خواهید یک برنامه زندگی داشته باشید که شما را به سمت یک رژیم سالم‌تر سوق دهد. برای انجام این کار ، باید منابع مورد نیاز خود را برای رسیدن به آنجا شناسایی کنید ، مانند کتاب‌های تغذیه ، بودجه برای انواع مواد غذایی و ثبت نام کمک خانواده خود ، زیرا تغییر در مواد غذایی نیز روی آن‌ها تأثیر خواهد گذاشت.


5-وقتی زندگی شما طبق برنامه زندگی شما پیش نمی‌رود ، مقابله کنید

برنامه ریزی کاری و ثروت یا برنامه ریزی موفقیت و مدیریت از زندگی شما راهی مناسب برای به دست آوردن شفافیت در مورد آنچه می‌خواهید و چگونگی دستیابی به آن هست ، اما اغلب زندگی غیرقابل پیش بینی است و طبق برنامه پیش نمی‌رود. شما باید روی مهارت‌های مقابله‌ای خود کار کنید تا بتوانید با نارضایتی‌ها کنار بیایید و به سمت اهداف خود برگردید.


6-می‌توانید مقابله متمرکز بر مشکل را امتحان کنید

این شامل توانایی دیدن یک موقعیت عینی به‌منظور درک اینکه کدام قسمت‌ها به‌خوبی کار نمی‌کنند ، می‌شود و سپس طرحی برای رفع آن ارائه می‌شود. این فرایند شامل دانستن گزینه‌های شما ، جمع آوری اطلاعات ، کنترل شرایط و سپس اجرای یک برنامه عمل است.
به‌عنوان مثال ، اگر شما در حال برنامه ریزی کاری و ثروت یا برنامه ریزی موفقیت و مدیریت برای زندگی خود برای تبدیل شدن به یک فرد سالم هستید ، اما بعد از آن به دیابت مبتلا شده‌اید ، تصمیم می‌گیرید از مقابله با مشکل خود استفاده کنید تا با شرایط جدید سازگار شوید. شما در مورد دیابت ، غذا خوردن و ابزارهای آزمایش به شما کمک می‌کنند تا به برنامه زندگی خود برگردید.


7-نوع دیگر مقابله با احساسات است

اینجاست که با تأثیرات عاطفی یک رویداد غیرمترقبه زندگی مقابله می‌کنید.به‌عنوان مثال ، تشخیص بیماری دیابت مطمئناً باعث ایجاد یک واکنش عاطفی مانند ترس ، ناامیدی یا عصبانیت می‌شود. پرداختن به این احساسات ممکن است شامل صحبت با یک دوست یا اعضای خانواده ، کاهش استرس با محدود کردن تعهدات شما در مورد احساسات شما برای درک بیشتر آن‌ها باشد.

 

چگونه داستان‌های موفقیت می‌توانند به شما در برنامه ریزی کاری و ثروت یا برنامه ریزی موفقیت و مدیریتزندگی خود کمک کنند؟

آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند یاد بگیرند که چه انتظاری دارید.

آن‌ها می‌توانند در ایجاد تغییراتی احساس مثبت کنند.

آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند یاد بگیرید که هنگام ایجاد تغییرات در زندگی چه‌کاری نباید انجام دهید.


روش سوم برنامه ریزی : تعیین اهداف

 

1-اهمیت تعیین اهداف را بدانید

تعیین اهداف یک مهارت مهمی است که بسیاری از افراد موفق برای کمک به انگیزه خود استفاده می‌کنند. تعیین یک هدف بهتر شما را قادر می‌سازد تا روی ویژگی‌های تکمیل یک کار متمرکز شوید ، ضمن اینکه به شما در سازمان‌دهی کلیه ابزارهایی که برای تحقق هدف خود نیاز دارید نیز کمک می‌کند.

یکی از بهترین قسمت‌های موفقیت آمیز و رسیدن به هدف ، احساس افزایش اعتماد به نفس و خودکارآمدی ، پس از رسیدن به هدف خود است.


2-از روش هدف SMART استفاده کنید

تعیین اهداف روشی عالی برای تقویت برنامه زندگی شما است. این امکان را به شما می‌دهد تا اهداف یا مراحل خود را خاص ، قابل اندازه گیری ، قابل تعیین ، واقع‌بینانه و با محدودیت زمانی (SMART) انجام دهید. استفاده از برنامه ریزی کاری و ثروت یا برنامه ریزی موفقیت و مدیریت هدف SMART بسیار مهم است تا درک کنید که شما برای دستیابی به یک هدف خاص نزدیک یا فاصله دارید.
اگر هدف شما این است که در جهت ایجاد یک زندگی سالم‌تر کار کنید ، نه فقط بگویید که من سبزی‌های بیشتری می‌خورم.

 

https://keramatzade.com/uploads/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-1.jpg

حتما بخوانید: چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم

این امر هدف را مشخص می‌کند بنابراین شما باید راهنمایی برای دنبال کردن داشته باشید. این نیز قابل اندازه گیری است زیرا می‌دانید هدف شما در چه مرحله‌ای است و واقعاً قابل دستیابی است و یک بازه زمانی دارید.


3-اهداف خود را مشخص کنید

چند روش وجود دارد که می‌توانید اهداف خود را مشخص و قابل دستیابی کنید. برای شروع ، هدف را بنویسید. این باعث می‌شود هدف واقعی‌تر از این باشد که فقط در ذهن شما باشد. حتماً آن را خاص کنید. اگر از قالب SMART پیروی می‌کنید ، باید از قبل اهداف خاصی داشته باشید.
 

اهداف خود را با زبان مثبت تدوین کنید
اهداف خود را بر اساس سطح اولویت آن‌ها سفارش دهید. اگر چندین هدف دارید ، به هیچ وجه نمی‌توانید همه کارها را یکجا انجام دهید. تصمیم بگیرید که اکنون چه چیزی قابل دستیابی است ، چه چیزی می‌تواند صبر کند و چه مدت بیشتر طول می‌کشد.
شما باید اهداف را به‌اندازه کافی کوچک نگه دارید که بتوانید به آن‌ها در یک بازه زمانی معقول برسید. اگر اهداف بزرگی دارید ، آن‌ها را به سمت اهداف کوچک‌تر بشکنید تا در طی راه به اهدافی برسید و احساس موفقیت کنید.

 

source : keramatzade

 

نظرات

خبرنامه سایت

با عضویت در سایت از مطالب ویژه ، آخرین اخبار ، دانلودهای رایگان و امکانات ویژه بهره مند شوید

به جمع کاربر ما بپیوندید